Lucyna Kaletka

W Patronite od 18.02.2020

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie:

liczba Patronów:

0 patronów
0 zł miesięcznie
15 zł łącznie
Od kilku lat zajmuję się szydełkowaniem i postanowiłam to zajęcie, które stało się moją pasją przekształcić w coś jakby poradnik na temat szydełkowania dla osób które chciałyby się nauczyć tej techniki. Jestem samoukiem. Sama nauczyłam się podstaw szydełkowania z dostępnych materiałów w internecie.

O Autorze

Witam serdecznie!

O Patronite dowiedziałam się całkiem przypadkiem, kiedy to rozmawiając ze znajomymi osobami o podróżowaniu, podróżach i podróżnikach, nagle zaczęli wymianiać kto znajduje się właśnie tutaj. Wydało mi się to interesujące, więc zaczęłam dopytywać co to jest i z czym się to podaje, więc tak właśnie,  mimo tego, że nie o podróżach, a tym raczej co podczas podróży można robić dla przyjemności czy z innych powodów, powstał mój profil na temat szydełkowania.

Zajmuję się szydełkowaniem i po latach, kiedy to wykonałam ze dwadzieścia kocy tą techniką mogę powiedzieć że stało się to moją pasją. A takową zawsze chciałam mieć. Wybrałam szydełkowanie, nie wiedzieć dlaczego...Być może dlatego, że po latach obserwacji babci, cioci i mamy z szydełkiem w ręku oraz ich wyrobów jakoś utkwiło to w moim dziecięcym umyśle, by po czym objawić się po kilkunastu latach. Szydełkowania jednak nauczyłam się samodzielnie z filmów z YouTube. I tak krok po kroku powstawały te koce, które tak poza tym rozdałam lub sprzedałam rodzinie i kilka z nich nawet klientom, których nie znałam osobiście. Po kilku latach zdecydowałam się nagrać filmy, w których omawiam wskazówki na temat szydełkowania...Być może to również stanie się moją pasją.

Przygodę z internetowym działaniem w kwestii szydełkowania dopiero zaczynam, mam pewne pomysły oraz chęć realizacji ich w przyszłości. Chodzi tu o filmowanie, fotografowanie, wykonywanie, nauczanie tego czego się nauczyłam, to wszystko o czym tutaj napisałam jest raczej moim dodatkowym zajęciem, niż pełnoetatowym, chociaż...przeznaczam dużo czasu na rozmyślania na ten temat. W przyszłości, być może w realu jakieś warsztaty i sklep z akcesoriami do szydełkowania...A może nie tylko szydełkowanie a także inne techniki...

Szydełkowanie jest techniką która uspokaja i wycisza, pozwala na to by na moment się zatrzymać i dodatkowo stworzyć rzecz własnymi rękoma. Fajne, twórcze, zajmujące. Komu się spodoba?

 

Poniżej trzy takie filmy które nagrałam na temat podstawowych splotów szydełkowych, zachęcam do obejrzenia i zapoznania się z moją osobą.

 

Pierwszy film jest na temat splotu łańcuszka :). To jest dla bardzo początkujących, bo bez tego splotu nic nie zrobicie!

Drugi film przedstawia półsłupek :)). To już o krok dalej, już się coś klaruje... Możesz nawet zrobić kocyk!

A tu słupek :))). No i wszystko jasne, umiesz słupek, to zrobisz fajny ażur z włóczek, a może nawet sweterek? 

 

A kiedy zaczniesz używać swojej inwencji twórczej z tymi splotami, zaczniesz je mieszać i wymyślać własne wzory, to już same cuda się będą działy! To jak, kto się uczy szydełkowania?!

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!