W Patronite od 21.12.2017

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 586

Liczba Patronów: 440

Zostań Patronem
Kup na prezent
44 patronów
955 miesięcznie
Co tu dużo gadać, kocham jeździć i cieszę się bardzo, że swoimi filmami już ponad 300.000 osób mogę również sprawiać trochę radochy! ツ

O Autorze

Hej, LucZyn z tej strony!

Jeśli nazwę LucZyn widzisz na oczy pierwszy raz w życiu to kliknij tutaj, gdzie możesz najpierw poznać mój kanał i zobaczyć czym się zajmuję - jeśli natomiast jesteś już moim Widzem po prostu czytaj dalej.

 Dlaczego to odpalam?

Chciałbym w końcu zrobić coś z Waszymi ciągłymi prośbami o częstsze filmy:

Sami wiecie, że bardzo chętnie, w sposób regularny, publikowałbym dla Was więcej materiałów (vlogi, wyjazdy, maszyny, szorty, tutoriale, testy, unboxingi, opinie i wszystko co związane z dwoma kółkami), bez kilkutygodniowych przerw jak to bywa w obecnej sytuacji. Jedyny problem to brak wystarczającej ilości wolnego czasu. Z tego właśnie powodu na kanale ląduje jedynie niewielka część moich nagrań, a magazyn dysków z materiałami dla Was ma już ponad 40TB i ciągle rośnie. Życie moi drodzy, normalna sprawa, ale skoro ciągle o tym mówicie to chyba znaczy, że chcecie coś zmienić - od tej pory macie więc możliwość osiągnąć swój cel.

Cudów nie ma, zarabiam na potrzeby i przyjemności, tak samo jak większość z Was, chodząc do normalnej pracy i jak niektórzy z Was, utrzymując z tej pracy również dom i rodzinę. Cieszę się bardzo z tego co mam, z tego co robię i że mogę się tym również dzielić z Wami. W dzień pracuję, filmy natomiast nagrywam w każdej wolnej chwili i montuję je dla Was najczęściej po nocach. Wszystkie wyjazdy, sprzęt (kamery, dyski, mikrofony, programy, karty itp.) oraz nagrania finansuję z własnej kieszeni. Robię to, bo chcę to robić. Rozmiar kanału już dawno przerósł moje oczekiwania i od dłuższej chwili jest jednym z największych o tematyce związanej z motocyklami w Polsce. Jest to co prawda tematyka dość niszowa i mało popularna, więc może i sukces niewielki, ale jestem dumny zarówno z Was jak i z tego co stworzyliśmy. Jak zauważyliście produkcje z biegiem czasu robią się coraz bardziej zaawansowane, czasochłonne i kosztowne, a i tak jeszcze wszystko przed nami. Prowadzenie w pojedynkę coraz większego kanału, profilu FB i Instagrama, odpisywanie na wiadomości oraz komentarze z pytaniami i stałe zapewnianie Wam treści do oglądania to ogromna ilość pracy praktycznie dla samej satysfakcji. Niestety "hajs z jutuba" w moim przypadku zastępuje komunikat: "Twój film nie jest odpowiedni dla większości reklamodawców". Filmy zawsze robię i będę robił po swojemu, dokładnie w takiej formie w jakiej mnie i Wam się podoba. Nie zamierzam zmieniać ich treści bez względu na kolejne wymysły i coraz dziwniejsze wytyczne serwisu.

Muzykę również wybieram do filmów taką, której po prostu lubię słuchać, lub która pasuje mi do danej sytuacji lub kojarzy mi się z jakimś wspomnieniem. Wiąże się to z tym, że żeby była wykorzystana legalnie (czyli za zgodą i wiedzą właścicieli praw autorskich) na wielu filmach po prostu zarabiają jej autorzy. Normalna sprawa. Akceptuję to i do tego się przyzwyczaiłem. Od samego początku działam po prostu na tyle, na ile mi czas i finanse pozwalają - robię swoje i nie narzekam.

Co do Waszych oczekiwań i rozwoju kanału

O rozwój kanału tak czy inaczej nie musicie się martwić, pomysłów i chęci nigdy nie brakowało, i nie braknie. Niezmiennie, od samego początku inwestuję w kanał i odkładam środki, żeby zapewniać Wam przyzwoite audio i video, niepowtarzalne ujęcia, pokazywać Wam nowe miejsca, nowe maszyny i przekazywać nową wiedzę. Zmiany trwają długo i przychodzą powolutku ponieważ na wszystko trzeba najpierw odłożyć. Motocyklizm jest coraz większą częścią mojego życia - wiele lat temu zacząłem od jednego małego motocykla 125cc, a w tej chwili zajmuję się już turystyką motocyklową, jazdą sportową na torach, wycieczkami, pomikami, jazdą w terenie, wydarzeniami związanymi z moto oraz mechaniką motocyklową - ucząc się tego wszystkiego po drodze i dzieląc się tą wiedzą oraz doświadczeniami z Wami. W planach jest dokończenie studia, zdobycie motocykli docelowych, odkrywanie nowych miejsc oraz podnoszenie własnych umiejętności.

Żeby spełnić Wasze oczekiwania, czyli robić filmy częściej i bardziej regularnie, chociażby raz w tygodniu, potrzebuję mieć fizyczną możliwość przeznaczania na to większej ilości czasu. Czyli musiałbym mniej czasu poświęcać na pracę zawodową, a więcej czasu poświęcać na pracę przy filmach. Na szczęście nie jestem na tym świecie sam, ale oznacza to również, że niezależnie od sytuacji nie mogę sobie pozwolić na zrezygnowanie z pracy na rzecz charytatywnego dostarczania rozrywki. Kanał nie zarabia nawet sam na siebie, jest również w pełni utrzymywany z mojej pracy zawodowej i gdyby nie ona, to by go w ogóle nie było.

LucZyn załóż Patronajta!

Ok, pewnie, że możemy spróbować. Sugerowaliście mi to już wielokrotnie, zawsze kiedy dyskusja schodziła na te właśnie tory. Poczytałem co i jak tu mniej więcej wygląda - poklikałem co mogłem i uważałem za stosowne. Nie wpisuję żadnych celów. Pomysłów, wydatków i kosztów jest tyle, że szkoda gadać (samo znalezienie nowego talentu do edycji materiałów to miesięczna pensja). Na razie po prostu zobaczymy czy są szanse na poprawę obecnej sytuacji. Pamiętajcie, że nawet jeśli skutek będzie marny, a Wasze chęci kończą się na napisaniu "Dawaj wincyj!" pod filmem, to i tak nic nie szkodzi. Możecie być pewni, że robię dalej swoje i w swoim żółwim tempie dalej idę do mety, klepiąc po drodze po dupie niejednego dorodnego zająca ;D

Podsumowując

Jeśli rozumiesz o co tutaj chodzi, zależy Ci aby filmy publikowane były regularnie i nie było wielotygodniowych przerw, zdajesz sobie sprawę z tego,  że oprócz przyjemnej części (jazda), zapewnianie ludziom darmowej rozrywki w postaci filmów to sporo pracy i kosztów, moja "twórczość" jest dla Ciebie istotna, chciałbyś widzieć więcej Luczyna, i jego pomysłów oraz zadbać o rozwój tego kanału - to wybierz sobie dowolny próg i weź w tym udział.

Dobre słowo

Nie ma nagród za progi i prezentów. Jeśli ktoś chce koniecznie nagrodę za kasę, to to się nazywa kupowanie - a kupić sobie bluzę, wlepę, brelok, kubek czy smycz możesz w każdej chwili w tym miejscu (klik). Tutaj natomiast, w zamian za wsparcie otrzymujecie coś o wiele cenniejszego - więcej pracy z mojej strony i jeszcze lepszy kanał, czyli dokładnie to, o co mnie już tyle lat prosicie. Sami więc decydujcie czy chcecie brać udział i jeśli tak to co wybrać.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Marek Marczak
Marek Marczak
Próg: 10 zł
Dawid Sołowianiuk
Dawid Sołowianiuk
Próg: 25 zł
behemoth
behemoth
Próg: 10 zł
Karol Opara
Karol Opara
Próg: 10 zł
Artur Kuziemski
Artur Kuziemski
Próg: 25 zł