Łukasz Wasilewski (Toy Photography)

W Patronite od 30.11.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
226 łącznie

Materiały budowlane;)

100 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

100 zł

brakuje

Regularne kupuję nowe farby, pędzle, a także różne materiały, z których powstają dioramy - styrodur, balsę, piankę, piasek o różnej ziarnistości i wszelkiej maści kleje (to podejrzane jak bardzo raduje mnie kolejna butelka kleju do drewna, hmm). Takie wsparcie pozwoliłoby mi pokryć koszty takich drobiazgów, który pojedynczo nie są drogie, ale jak się je zsumuje, to kwota robi się większa. Tym bardziej, że cały czas myślę o robieniu elementów scenerii osadzonych w bardzo różnych stylistykach.

Miniaturowe światy

200 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

200 zł

brakuje

Niektóre rzeczy jestem w stanie zbudować sam - skały, budynki, postumenty itp. Ale już takie kaktusy do westernowej sesji najłatwiej po prostu kupić i dostosować do swoich potrzeb. Po pierwsze, efekt będzie lepszy. Po drugie, zajmie to mniej czasu, a tego niestety mi brakuje. Podobnie np. z wnętrzem statku kosmicznego - da się to zrobić od zera, ale można kupić np. taki zestaw i skoncentrować się na oświetleniu i samych zdjęciach. Takie miesięczne wsparcie pomogłoby mi zwiększyć liczbę tematycznych rekwizytów.

Mokry sen kolekcjonera;)

350 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

350 zł

brakuje

POPy to figurki kolekcjonerskie co znaczy, że wiele z ich zostało celowo wyprodukowanych w małym nakładzie. Dlatego zdobycie niektórych modeli graniczy z cudem albo wymaga konkretnych pieniędzy i polowania na ebayu. Nawet tzw. commony, które zaraz po premierze są dostępne w większości sklepów, po paru latach (a czasami miesiącach) czasami trudno kupić. Takie wsparcie pomogłoby mi od czasu do czasu sprowadzić zza oceanu jakąś perełkę, której chciałbym poświęcić całą sesję.

Inwestuję w sprzęt!

1 000 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

1 000 zł

brakuje

Wszystkie zdjęcia wykonuje leciwym Nikonem D5200 z obiektywem stałoogniskowym 50mm i... nie mogę narzekać, bo myślę, że koniec końców zdjęcia prezentują się dobrze. Ale marzy mi się wymienić aparat na bardziej zaawansowany, najlepiej pełnoklatkowy model. Zaowocowałoby to jeszcze lepszą jakością zdjęć. Co ważne, łatwiej robiłoby mi się też zdjęcia w plenerze, a lubię zabierać swoje POPy na mniejsze i większe piesze wycieczki. Takie wsparcie pozwoliłoby co miesiąc odkładać jakąś kwotę na aparat, a później na kolejne obiektywy. Pieniądze wykorzystałbym też na zakup chociaż szczątkowego oświetlenia studyjnego - obecnie fotografuję, korzystając głównie ze światła dziennego, ale chętnie poeksperymentowałby z lampami i różnymi kolorowymi filtrami.

Koszmar żony, czyli drukarka 3D:P

2 000 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

2 000 zł

brakuje

No dobra, mam już kasę na materiały, figurki, a nawet nową lustrzankę. Co dalej? Jak to co? Drukarka 3D:) W głowie mi się nie mieści, jak duże daje możliwości. Obecnie jak potrzebuję np. beczki do zdjęcia, to kombinuję - szukam zabawek w odpowiedniej skali, próbuję przerobić jakiś pojemnik po lekach itp. Dzięki drukarce 3D bez problemu mógłbym stworzyć model dokładnie w takim rozmiarze, jaki potrzebuję. Poza tym wspomniana beczka to najmniejszy problem, bo można zastosować jakiś substytut. Ale np. od jakiegoś czasu na dokończenie czeka przeróbka zabawkowego hummera, z którego chciałbym zrobić madmaxowe monstrum. No i potrzebuję dołożyć wystający z maski (dziura już wycięta i czeka z utęsknieniem) absurdalny supercharger. Takiego silnika sam nie zbuduje, a drukarka 3D załatwiłaby sprawę. Także jakiś procent pieniędzy z tego wsparcia odkładałbym właśnie na taki sprzęt do mojego warsztatu (żona z pewnością będzie zachwycona:P).
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Roman Sidorski
Roman Sidorski
Próg: 12 zł
Marcin Kuśmierz
Marcin Kuśmierz
Próg: 10 zł
Patryk Szwechowicz
Patryk Szwechowicz
Próg: 10 zł
Igor
Igor
Próg: 10 zł