Avatar użytkownika

Maja Klemp

Opcja wsparcia finansowego jest niedostępna!

O autorze

Maja Klemp - mieszkająca w Nowym Jorku pisarka, autorka książki "Pakistańskie wesele". Od 2020 roku prowadzi bloga "Miłość w czasach strefowych".

Cześć, tu Maja :)

Pochodzę z Gdyni, od 2019 roku mieszkam "chwilowo-na-stałe" w Nowym Jorku. Studiowałam japonistykę i hispanistykę na Cardiff Univeristy oraz europeistykę na University of Bath. Podczas studiów mieszkałam w Wielkiej Brytanii, Chile, Japonii, Czechach i Hiszpanii. W 2016 roku wyszłam za mąż za poznanego na studiach Pakistańczyka. 

Jakiś czas temu moim największym marzeniem było wydanie książki. W zeszłym roku udało mi się je zrealizować, publikując w wydawnictwie Moc Media "Pakistańskie wesele"- opis mojego dwutygodniowego pobytu w Pakistanie.

Przy okazji stałam się autorką bloga "Miłość w czasach strefowych", na którym opisuję swoje podróże, doświadczenia związane z mieszkaniem w różnych miejscach na świecie i historię mojego multikulturowego związku. I chociaż kiedyś zarzekałam się, że blogowanie nie jest dla mnie, teraz przyznaję, że naprawdę to uwielbiam! Piszę również artykuły gościnne, między innymi w klubie Polek na Obczyźnie , na Onet i na Ofeminin. Staram się pisać lekko i z humorem, ale przy okazji poruszać też ważne problemy społeczne, takie jak dyskryminacja i ksenofobia. 

Pełną listę moich felietonów znajdziecie TUTAJ.

Teraz marzę o tym, żeby móc się całkowicie poświęcić pisaniu: kolejnych książek, postów, artykułów. Pisanie stało się moją nieodpłatną pracą na cały etat i chociaż nadal szukam "normalnego" zatrudnienia, tak naprawdę nie wyobrażam sobie już wrócić za firmowe biurko. Pisząc jestem szczęśliwa, robię to, co naprawdę kocham. 

Dlatego, jeśli lubicie czytać mojego bloga, albo czekacie na więcej książek i artykułów spod mojego pióra, może macie ochotę wesprzeć moją twórczość? Na przykład poprzez zasponsorowanie mi hostingu bloga, herbaty lub lodów (miętowych albo o smaku earl greya). Bo wiecie, bez herbaty to się nie da pisać!