Avatar użytkownika

Mako

43
patronów
780 
miesięcznie
3 230 
łącznie
43
patronów
780 zł 3 230 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Dziękuję za Twoje wsparcie!
Informacja o tym, że jesteś moim Patronem pojawi się w postaci zapowiedzi końcowej w każdym audiobooku nagranym w okresie aktywnego patronatu (przeciętnie 1 książka na miesiąc).
50 zł miesięcznie
Dziękuję za Twoje wsparcie!
Informacja o tym, że jesteś moim Patronem pojawi się w zapowiedzi początkowej każdego audiobooka nagranego w okresie aktywnego patronatu (przeciętnie jedna książka na miesiąc).
100 zł miesięcznie
Dziękuję za Twoje wsparcie!
Informacja o tym, że jesteś moim Patronem pojawi się w czołówce każdego audiobooka nagranego w okresie aktywnego patronatu (przeciętnie jedna książka na miesiąc). Dodatkowo, jako Patron możesz zaproponować pozycję, którą powinienem - Twoim zdaniem -nagrać. Pozycja ta MUSI spełniać następujące wymogi: dostępność w języku polskim (wydanie papierowe lub publikacja elektroniczna), przynależność do domeny publicznej (czyli okres 70 lat od chwili śmierci ostatniego z twórców - autora lub tłumacza,) brak innych ograniczeń dotyczących publicznego rozpowszechniania (np. zakazów propagowania ideologii totalitarnych, etc.). Proponowana książka POWINNA także nie występować w postaci audio - ale nie jest to wymóg bezwzględny. Jeśli zaproponowaną pozycję nagram, informacja o Patronie znajdzie się w czołówce nagrania niezależnie od tego, czy patronat będzie aktywny w chwili nagrania audiobooka, czy nie.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Mako w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Amatorsko i hobbystycznie tworzę audiobooki. Są to głównie pozycje polskie, znajdujące się w domenie publicznej - literatura wieku XIX i początku wieku XX. W znacznej większości są to pozycje, które nie zostały nigdzie indziej opracowane w wersji audio.

Witajcie!

Mam na imię Marcin, ale od dzieciństwa wołano na mnie "Mak". Tak przylgnęło i zostało. Na potrzeby świata cyfrowego stałem się "Mako".

Pracę głosem zacząłem dość wcześnie. Moja mama pracowała w Rozgłośni Polskiego Radia. Ja jadałem tam obiady w pracowniczej stołówce, a potem zostawałem do końca dnia pracy i wracałem z mamą do domu. Całe popołudnia spędzałem w studiach nagrań, reżyserkach, na stanowiskach montażu dźwięku. Z czasem zacząłem się przydawać jako "dyżurne dziecko" do przeczytania wierszyka, czy nagrania rólki w słuchowisku.

Potem pracowałem w różnych, komercyjnych stacjach radiowych.

Czytania książek na głos uczyłem się sam. Jestem więc amatorem. I to bardzo słychać, kiedy porównuje się nagrania z różnych lat. Cały czas się uczę. Zorganizowałem sobie półprofesjonalne studio. Czytanie sprawia mi wielką radość.

Choć mam w dorobku dwa audiobooki komercyjne, 99% procent mojej działalności to nagrania hobbystyczne. 

Eksploruję ziemię nieznaną - czy może należałoby powiedzieć "ziemię zapomnianą" - literatury XIX- i wczesno-XX-wiecznej. To wszystko, co albo nigdy nie weszło do kanonu lektur szkolnych, albo z niego odpadło. Ogromny dorobek intelektualny ludzi, którzy tworzyli polską literaturę w nieistniejącej na politycznej mapie ojczyźnie, oraz wykuwali literaturę Polski odrodzonej. Różnie im to wychodziło. Czasami wybitnie, czasami miernie, czasami źle. Zawsze interesująco - szczególnie z naszej, XXI-wiecznej perspektywy.

Dzielę się wynikami tych eksploracji na kanale: https://www.youtube.com/channel/UCb62JAUmMq10htoX9RkVAqQ, a także (a może przede wszystkim, bo była to forma wcześniejsza) na blogu https://makoczytaramoty.blogspot.com/

Czemu sięgam po formę patronatu? Po pierwsze - moja działalność zawodowa coraz silniej ustępuje pod naporem nowych technologii. AI powolutku spycha mnie w niszę. I choć dramatu nie ma, to pozostałe 10 lat do emerytury (!?!) nie rysuje się tak spokojnie, jak o tym myślałem przez ostatnich 30 lat. Odrobina finansowego oddechu sprzyja rozwijaniu hobby :). Po drugie - spotykam się w wieloma spontanicznymi deklaracjami chęci wsparcia. Mogę więc je Wam ułatwić :)

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Mako już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

WhiteMAX ®
WhiteMAX ®
10 zł
Anonimowy patron
50 zł
Miroslaw Nowacki
Miroslaw Nowacki
10 zł
Michał Kachniarz
Michał Kachniarz
10 zł
Paweł Wawrzkiewicz
Paweł Wawrzkiewicz
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.