W Patronite od 06.11.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1043

Liczba Patronów: 1700

Zostań Patronem
3 patronów
240 miesięcznie
2 750 łącznie
Włącz aplikację na swoim smartfonie Patronite Audio i posłuchaj podcastu MaloGranie. A nuż przeczytam Twoje opowiadanie drogi Patronie?

O Autorze

Szanowni Państwo, nazywam się Michał Sołtan. 

 

Na bazie wszystkich poniższych wydarzeń i działań z mojego życia, zapraszam do objęcia mnie patronatem, czyli wsparcia mojej twórczości. 

Moim głównym celem jest rozwój małego studia nagraniowego, w którym mogę nagrywać muzykę, wokal, gitary, audiobooki, organizować kameralne występy i próby. A wszystko w "MaloGraniowym" klimacie, czyli otoczeniu obrazów i instrumentów.

 

Możecie mnie Państwo kojarzyć z pewnego warszawskiego balkonu, na którym dzień w dzień, w okresie pierwszego lockdown'u prezentowałem moje i powszechnie znane piosenki, czy utwory instrumentalne.

Jestem niezmiernie wdzięczny, że trafił mnie zaszczyt i szczęśćie obcowania z tak dużą publicznością, zdaje się "tylko" dzięki temu, że Madzia powiedziała do mnie, a może zagraj "Pana Sowę" dla sąsiadów...?

Równie dobrze moglibyśmy wrócić do oglądania kolejnego filmu na znanej platformie internetowej. 

 

 

 


 

64 dni na balkonie "longiem", stały się dla nas niesamowitym czasem. Swego rodzaju codziennym obowiązkiem. Na mojej stronie Facebook spłynął ogrom cudownych słów z Polski, Europy i Świata. 

Was, szanowne Patronki i szanowni Patroni, zapraszam niezwłocznie do moich social mediów. 

Poniższy film z moją piosenką "Origami Blues" na balkonie, na oficjalnym fanpage na Facebook osiągnął 1,4 mln odsłon i 3 mln zasięgu. To nas wbiło w fotel i do dzisiaj zbieramy szczęki z podłogi...

 

 

 

 


fot. Bartek Zaranek


 

Możecie mnie Państwo kojarzyć z radia i występów w TV z moimi autorskimi singlami Origami Blues, Mrozik, Dzieje się, Weź i in. 

 


 

 
 
 
 
 
 
 

  

Przetarłem też szlak w Must Be The Music 9 (2015), 55 KFPP w Opolu (2018), DD TVN i in. 

 

https://dziendobry.tvn.pl/a/muzyka-ktora-napelnia-optymizmem-i-nadzieja-czyli-michal-soltan-soul-town-leaders-w-piosence-origami-blues

 

 

 

 


Miałem i mam przyjemność współpracować z takimi artsytsami jak Adam Lambert, Dante Luciani, Russ Spiegel, Christopher Li'nard Jackson, Jeremy Monteiro, Nika Grann, Marta Podulka, Małgorzata Markiewicz, Anna Teliczan, Marta Zalewska, Paulina Brzozowska, Paulina Kulas, Rafał Dubicki, Damian Pietrasik, Maciej Dziedzic, Damian Pińkowski, Dariusz Świtalski, Paweł Zalewski, Piotr Zalewski, Robert Pludra, Miłosz Oleniecki, Irek Wojtczak, Michał Tomaszczyk, Tomasz Harry Waldowski, Adam Lewandowski, Marek Stefankiewicz, Andrzej Strzelecki, Jacek Sienkiewicz, Marcin Pendowski, Marcin Kajper, Grzegorz Grzyb, zespół ENEJ i wieloma innymi. 


 

Mam na koncie parę autorskich płyt, m.in. pt. MaloGranie (2017), setki zagranych koncertów, czy solowych recitali.

  

Współorganizowałem "Funk & Jazz Jam Session" w warszawskich klubach Barometr, Harenda i Worek Kości, w latach 2011-2019. Razem 433 jam sessions! 

  

Wielokrotne prowadzenie autorskich warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych "Uwolnij Muzykę" w różnych miastach w Polsce. 

  

Uwielbiam angażować się w akcje społeczne, m.in. warsztaty dla domu dziecka, organizację koncertów charytatywnych np. "Historia Jazzu na Żywo", i in. 

 


 

Jestem współtwórcą performansu "MaloGranie", podczas którego moja Ukochana, Magdalena Malena Jankowska maluje na żywo obraz, a ja komponuję nowe dźwięki, słowa. 

 


 

Możecie, szanowni Patroni, kojarzyć mnie z zespołu Imagination Quartet, wspaniałego bandu jazzowego, w którym uzewnętrzniałem się jako kompozytor muzyki instrumentalnej i gitarzysta. 

 


 

A z tego, Szanowni Patroni mnie jeszcze nie znacie. Audiobook i czytanie. To moje ukryte hobby. Po prostu to lubię. 

Zapraszam do wysłuchania krótkiego opowiadania pt. "Muśnięci", nieznanego powszechnie autora. Na razie autor chce pozostać anonimowy. 

Audiobooki chcę wyróżniać obecnością mojej autorskiej muzyki instrumentalnej. W tym wypadku, użyłem utworu "Light In The Blind Alley". 

 


 

W obecnym czasie działać, a co dopiero pracować w ogólnie ujętęj "kulturze" nie jest łatwo. 

Nie mniej, wierzę, że jest to możliwe. 

Przygotowałem dla Państwa szereg działań, które pozwolą kontynuować moją pracę twórczą.

 

W imieniu nie tylko swoim, ale mojego najbliższego środowiska artystycznego - liczymy na Was! 

Każdy Patron odnajdzie coś dla siebie :) 

Cele:

- nagrywanie opowiadań - audiobooków nieznanych autorów 

- nagrywanie piosenek 

- rozwój studia 

- sprawianie radości, frajdy

- wzbudzanie emocji

- wzbudzenie procesu twórczego u Patrona 

- budowanie wspólnej społeczności odbiorców naszej muzyki, sztuki i literatury, co w rezultacie zaowocuje wspólnymi (oby jak najszybciej!) spotkaniami na żywo w szerokim gronie

 

 

 

 

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
C Dillon
C Dillon
Próg: 100 zł
Anonimowy patron
Próg: 100 zł
Kasia Sołtan
Kasia Sołtan
Próg: 30 zł
Kasia Sołtan
Kasia Sołtan
Próg: 10 zł