Strefa Patrona:

Obserwuj
Podziel się ze znajomymi
NAPISZ WIADOMOŚĆ
2

patronów

45 zł

miesięcznie

120 zł

łącznie

Maltreting.pl to absolutnie najźlejszy blog o marketingu w Polsce - przynajmniej według najlepszej wiedzy autora.

ZOSTAŃ PATRONEM

O Autorze

Dzień dobry, nazywam się Petrol i na blogu Maltreting.pl piszę o marketingu. Piszę z potrzeby serca o tym, co mi leży na wątrobie, o tym, czego mam po dziurki w nosie, a czasami po prostu o tym, co mi wpadło w oko.

 

Piszę o marketingu źle i nieskromnie uważam, że robię to dobrze. Kpię, szydzę i obnażam – ale nigdy nie obrażam (a w każdym razie staram się tego nie robić). Piszę prawdę i tylko prawdę, chociaż muszę przyznać, że czasami zdarza mi się kręcić.

 

Na przykład tak:

 

Albo tak:

 

Moja działalność sytuuje mnie gdzieś między osiedlowym kabaretem, a równie osiedlową, samozwańczą ekspozyturą UOKiK. Lubię to, co robię i byłoby miło, gdybym mógł poświęcić się Maltretingowi całkowicie jeszcze przed osiągnięciem wieku emerytalnego. Niestety, w związku z moim profilem działalności, trudno oczekiwać, by jakieś marki były zainteresowane współpracą ze mną i w związku z tym – finansowaniem moich poczynań.

 

Bo też, szczerze mówiąc, i ja nie wyobrażam sobie, bym sam mógł być zainteresowany współpracą z jakąś marką.

 

Tym niemniej od czasu do czasu myślę, że fajnie byłoby rzucić to wszystko i pojechać w Bieszczady i w przerwach między wypasem owiec i dojeniem krów, pisać dalej moje radosne paszkwile na przeglądające się często w marketingu chciwość, nieuczciwość i fałsz, nie martwiąc się specjalnie o spłatę kolejnej raty kredytu hipotecznego. I stąd właśnie moja obecność na Patronite.

 

Byłoby mi niezmiernie miło, gdybyś uznał(a), że to, co robię, jest pożyteczne – lub przynajmniej użyteczne – na tyle, że warto to wesprzeć.

I być może uczynić ze mnie hodowcę owiec.

Zostań Patronem

7 zł / miesiąc
patroni: 0
Po pierwsze: dziękuję. 7 zł ktoś mógłby zbyć lekceważącym „przecież to ledwie parę złotych”, ale jest to parę złotych, które oddajesz z własnej, nieprzymuszonej woli, bo najwyraźniej uważasz, że to, co robię – a co jest przecież dostępne za darmo – warte jest mniej więcej tyle, ile kosztuje numer porządnego tygodnika. Albo przynajmniej tygodnika, który Ty uważasz za porządny (o ile jakikolwiek za taki uważasz). Albo, żeby przejść na grunt bardziej neutralny, tyle co dwa piwa w lokalnym markecie. Którymi obiecuję wypić Twoje zdrowie, pisząc kolejny artykuł na bloga.

Do czego by jednak nie odnosić tej kwoty, jest to dla mnie wyraz zaufania i uznania. Postaram się za to zrewanżować – publikując na Patronite materiały niedostępne w publicznych kanałach oraz publikując niektóre materiały wcześniej, niż w publicznych kanałach.
Zostań patronem
15 zł / miesiąc
patroni: 1
15 zł. Z grubsza dwa razy więcej, niż wcześniejsze 7 zł, ale nie chciałbym w prosty sposób stopniować wdzięczności, związanej z deklaracją wpłat. Są Czytelnicy, dla których 7 zł miesięcznie ma większe znaczenie, niż 15 czy 150 zł dla innych.

Nie zmienia to jednak faktu, że jest to z grubsza dwa razy więcej, niż 7 zł, dlatego kierując się kryterium czysto ekonomicznym, obiecuję, że jeśli kiedyś grono Patronów będzie tak liczne, że uzasadni organizację spotkań towarzyskich w tzw. realu, bez ryzyka, że takie spotkanie sprowadzi się do tego, że będę siedział w knajpie przy pustym stole, to – skoro już wspomnieliśmy o piwie – chętnie się zrewanżuję w sposób adekwatny do knajpianych okoliczności.

Oczywiście, niepublikowane nigdzie indziej (lub z wyprzedzeniem) materiały dotyczą także tego planu taryfowego.
Zostań patronem
30 zł / miesiąc
patroni: 1
Tu już robi się naprawdę poważnie – nawet jeśli swoim komentarzem trochę tę powagę rozwieję, bo mój typ tak ma, że go powaga krępuje, zbija z tropu i prowokuje do rozluźnienia atmosfery głupim żartem. Robi się poważnie, bo 30 zł to więcej, niż wynosi obecnie miesięczny koszt cyfrowej prenumeraty pewnego uznanego/znienawidzonego (niepotrzebne skreślić) dziennika. A to już jednak skłania do refleksji, czy to nad kondycją prasy, czy to nad oceną własnych dokonań, ekhm, dziennikarskich.

Dlatego, oprócz standardowego pakietu (patrzy wcześniej), obiecuję, że o każdym nowym Patronie deklarującym kwotę 30 zł lub wyższą, będę donosił (bez nazwisk, ma się rozumieć!) znajomemu dziennikarzowi ze wspomnianej gazety – dla czystej przyjemności oświadczenia, że oto ktoś uważa pracę blogera-naturszczyka za więcej wartą, niż całej profesjonalnej redakcji! Ale będzie frajda!
Zostań patronem
100 zł / miesiąc
patroni: 0
To kwota, którą należałoby chyba uznać albo za przejaw rozrzutności graniczącej z szaleństwem, albo za wyraz naprawdę dużego uznania dla mojej pracy.

Otrzymawszy taką kwotę, obiecuję, że bez wahania uznam ją za to drugie. I wyślę książkę z autografem – jeśli uda mi się jakąś wreszcie napisać, to własną, jeśli się nie uda, to cudzą!
Zostań patronem
999 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 10
To pakiet dla klientów biznesowych. Za tę kwotę mogą oni podać markę, którą chcieliby, abym przez okres subskrypcji pomijał w swojej działalności, ekhm, publicystycznej.

Za tę kwotę, rozważę taką ewentualność.

Przy czym chciałbym podkreślić słowo „rozważę”.

PS1. Dziewiątki w cenie są oczywiście ukłonem w kierunku klientów biznesowych, którzy tę cyfrę najwyraźniej bardzo lubią.

PS2. Fakt, że oferta jest limitowana, również jest ukłonem. Z analogicznych względów.
Zostań patronem
1999 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 5
Kolejny pakiet dla klientów biznesowych. W tym przypadku również chodzi o możliwość wskazania markę, na którą miałbym przez okres subskrypcji przymknąć oko. Analogicznie do wariantu 999 zł, nie gwarantuję, że efekt procesu decyzyjnego będzie zgodny z treścią składanego wniosku.

W tym przypadku jednak, w odróżnieniu od tańszego pakietu, obiecuję powstrzymać się od publicznego wspominania, że taka prośba w ogóle do mnie wpłynęła.

PS. Interfejs Patronite nie pozwala na dodawanie groszy w cenach, więc nie mogę w ramach – stosownie pogłębionych – ukłonów, zawrzeć w cenie więcej dziewiątek. Mam nadzieję, że fakt, że oferta jest jeszcze bardziej limitowana, niż poprzednia, będzie wystarczający.
Zostań patronem

Najnowsi Patroni

Galeria mediów

Wyszukiwarka

Wybierz