Marcin Zegadło

W Patronite od 17.06.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 835

Liczba Patronów: 805

Zostań Patronem
Kup na prezent
19 patronów
530 miesięcznie
6 020 łącznie
Marcin Zegadło - poeta, prozaik, publicysta, recenzent Gazety Wyborczej i Newsweeka, autor bloga o książkach Księgozbiry.

O Autorze

Jestem poetą, publicystą, recenzentem. Wydałem siedem zbiorów wierszy: Monotonne Rewolucje, Nawyki Ciał Śpiących, Światło powrotne, Cały w słońcu, Hermann Brunner i jego rzeźnia, Zawsze Ziemia, oraz Martwe i Ozdobne.
Prowadzę bloga Księgozbiry, gdzie recenzuję prozę i poezję. Moje teksty publicystyczne ukazały się na platformach onetu (Noizz), oraz w Gazecie Wyborczej (dział Opinie) i Newsweeku. 
Od siedmiu lat prowadzę również publiczny profil na Facebooku, na którym publikuję felietony, publicystykę o wymiarze społeczno-politycznym, poezję, fragmenty prozy oraz opinie. Profil jest obserwowany przez niemal 26 tysięcy osób.
To, co robię jest dla mnie niezwykle ważne i cieszy się jednocześnie doskonałym przyjęciem. Dlatego chcę poświęcić temu maksymalnie dużo czasu, dzięki czemu publikowanych treści będzie jeszcze więcej, a ich jakość będzie coraz wyższa.
 

Dlaczego jestem na Patronite?

Właśnie dlatego zdecydowałem się na skorzystanie z oferty platformy Patronite. Dzięki wsparciu Patronów będę mógł rozszerzyć swoją ofertę o nowe, niepublikowane dotąd treści, Z Patronami podzielę się swoimi publikacjami w szerszym zakresie, niż z osobami obserwującymi mój profil lub publikacje w prasie. 

Dzięki Patronom będę mógł poświęcić się w znacznie większym stopniu zarówno twórczości literackiej, jak i recenzenckiej, a co najważniejsze - publicystyce dedykowanej bezpośrednio Patronom i dostępnej wyłącznie dla nich. 

Moim celem jest również kontakt z Patronami, którzy będą mogli zgłaszać zapotrzebowanie (np. w formie ankiety) na określone treści (recenzje książek, tematyka felietonów itp.), Dzięki Waszemu wsparciu będę mógł w mojej działalności twórczej zachować niezależność i poświęcić czas na pracę twórczą.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Tadeusz Komicz
Tadeusz Komicz
Próg: 50 zł
Izabela Maria Sufa
Izabela Maria Sufa
Próg: 25 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Ewa Szoc-Wilewska
Ewa Szoc-Wilewska
Próg: 25 zł
Kamil Rokosz
Kamil Rokosz
Próg: 25 zł
Bogdan Frymorgen
Bogdan Frymorgen
Próg: 25 zł