Marek Raczkowski

W Patronite od 22.10.2019

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1153

Liczba Patronów: 1704

Zostań Patronem
4 patronów
Zaczęło się od kanału na YouTube, gdzie uczę jak grać na pianinie, improwizować i stać się kreatorem melodii bez znajomości nut i teorii muzycznej. Teraz przyszedł czas, by pokazać Ci podstawy w grze, a także uzbroić Cię w podstawową wiedzę.

O Autorze

 

Nazywam się Marek Raczkowski i jestem zawodowym muzykiem z wykształceniem pedagogicznym. Angażuję się w różne projekty, gdzie gram muzykę rozrywkową taką jak jazz, pop, funk, rock i inne. Uczę także w szkołach muzycznych i mam doświadczenie w przekazywaniu wiedzy.

Prowadzę kanał na YouTube do nauki gry na pianinie: https://www.youtube.com/c/MarekRaczkowskiSound

 

Oto przykładowe materiały:

Prowadzę także grupę na Facebooku zrzeszającą fanów i pasjonatów gry na pianinie: https://www.facebook.com/groups/432247823958303

 

Mam przyjemność ogłosić zapisy do nowej edycji Klawiszomanii Express vol.2 (dla osób które rozpoczynają przygodę z grą). Poznaj podstawy w grze w 3 miesiące w specjalnej, zamkniętej grupie na Facebooku (obok powyższej) tylko dla patronów chcących rozwijać swoje umiejętności w grze na pianinie u boku doświadczonego nauczyciela. 

 

Klawiszomania jest moją autorską inicjatywą w odpowiedzi na Wasze potrzeby. 

 

Problemy pasjonatów gry na pianinie:

1️⃣ Brak własnego nauczyciela (mieszkanie poza miastem, za granicą itp.)

2️⃣ Niewiedza jak dobierać utwory, jak się rozwijać i pokonywać własne bariery

3️⃣ Trudności w mobilizacji i motywacji do pracy 

4️⃣ Brak umiejętności w planowaniu i wyznaczaniu celów

 

Czyli:

Nowa grupa na Facebooku jest dla początkujących w grze na pianinie, a także dla tych, którzy uczą się sami bez nauczyciela i chcą dowiedzieć się jak po kolei wygląda nauka, by prawidłowo rozwijać się muzycznie i technicznie. Jeśli uczysz się rok, dwa lub więcej to możliwe, że grupa nie będzie dla Ciebie wystarczająca.

 

W nowej grupie Czekają Cię:

✅ Wideo poradniki dzięki którym Twoje umiejętności muzyczne i techniczne będą coraz większe

✅ Relacje na żywo, w których odpowiem na Twoje pytania, a także będę poruszać ważne kwestie w grze na pianinie

✅ Bonusowe filmy nagrane z myślą o Was

✅ Fragmenty opracowanych materiałów edukacyjnych

✅ Dostaniesz moje osobiste wsparcie, gdy będziesz mieć pytania czy wątpliwości

✅ Dowiesz się jakich błędów unikać podczas nauki

 

Materiał będzie rozbity na 3 miesiące i moim celem jest poszerzać Twoją wiedzę i umiejętności w grze. Omówię jak należy pracować z utworami klasycznymi i rozrywkowymi. Efekty Twoich postępów będę oceniać na podstawie filmu przesłanego przez Ciebie. 

 

Zapisy do grupy facebookowej będą trwać od 23.05.2021 do 31.05.2021. W tym czasie należy zadeklarować próg min. 80 złotych. Osoby, które zechcą dołączyć po terminie nie będą przyjęte do grupy. Pierwszy materiał przewidziany jest 7.06.2021, a ostatni 30.08.2021. Do tego czasu będzie 13 poradników. 

 

Czego potrzebujesz? 

1. Akustycznego pianina lub cyfrowego najlepiej z 88 ewentualnie 76 klawiszami. Wtedy mamy zapas dźwięków i nie jesteśmy ograniczeni co do repertuaru. Dobrze jest też mieć regulowane krzesło, by dopasować odpowiednią wysokość. Zobacz film na temat prawidłowej postawy przy instrumencie: https://www.youtube.com/watch?v=GJZVArwFF_k

2. Internet, komputer lub/i smartfon, trochę wolnego czasu, chęci do pracy i cierpliwość

 

Ile masz ćwiczyć?

Im więcej, tym lepiej. Wiadomo, że najlepiej jest grać codziennie, ale w dorosłym życiu często jest to niemożliwe. Optymalnie byłoby przynajmniej 3,4 razy w tygodniu. Jeśli ominie Cię jakiś tutorial, bo nie będziesz mieć czasu lub coś Ci wypadnie to będziesz mógł potem nadrobić materiał. Pamiętaj, że każdy pracuje inaczej i ma inne tempo nauki. Sam musisz ocenić ile czasu potrzebujesz na indywidualne przyswojenie informacji. Jeśli masz obawy czy dasz radę to nie przejmuj się. Będę ja i inni członkowie w grupie, którzy razem z Tobą podejmą to wyzwanie, więc to będzie grupa wspólnej nauki. Materiał będziesz opanowywać stopniowo. 

 

Plan działania (Harmonogram):

1. Ćwiczenie bezklawiaturowe

2. Rytm i ćwiczenia rytmiczne

3. Etiuda klasyczna 

4. Etiuda jazzowa

5. Ed Sheeran - Perfect (łatwa wersja)

6. Yiruma - River Flows in You (łatwa wersja) 

7. Liczne BONUSY! 

 

Spełniaj marzenia!

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Zbigniew Marek
Zbigniew Marek
Próg: 50 zł
David Krasucki
David Krasucki
Próg: 70 zł
Robert Tłuczewicz
Robert Tłuczewicz
Próg: 25 zł
Jarek Goral
Jarek Goral
Próg: 70 zł