Marek Raczkowski

W Patronite od 22.10.2019

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 121

Liczba Patronów: 300

Zostań Patronem
43 patronów
Zaczęło się od kanału na YouTube, gdzie uczę jak grać na pianinie, improwizować i stać się kreatorem melodii bez znajomości nut i teorii muzycznej. Teraz przyszedł czas, by pokazać Ci podstawy w grze, a także uzbroić Cię w podstawową wiedzę.

O Autorze

Zapisy do nowej grupy zakończone!

Od tej pory nie można dołączyć

Nazywam się Marek Raczkowski i jestem zawodowym muzykiem z wykształceniem pedagogicznym. Angażuję się w różne projekty, gdzie gram muzykę rozrywkową taką jak jazz, pop, funk, rock i inne. Uczę także w szkołach muzycznych i mam doświadczenie w przekazywaniu wiedzy.

Prowadzę kanał na YouTube do nauki gry na pianinie: https://www.youtube.com/c/MarekRaczkowskiSound

 

Oto przykładowe lekcje:

Prowadzę także grupę na Facebooku zrzeszającą fanów i pasjonatów gry na pianinie: https://www.facebook.com/groups/432247823958303

 

Zapisy do nowej grupy zakończone!

Od tej pory nie można dołączyć

 

Mam przyjemność ogłosić zapisy do nowej edycji Klawiszomanii vol.2 (dla osób grających mniej więcej od 6 miesięcy do około roku). Uczymy się 6 miesięcy w specjalnej, zamkniętej grupie na Facebooku (obok powyższej) tylko dla patronów chcących rozwijać swoje umiejętności w grze na pianinie u boku doświadczonego nauczyciela. 

 

Klawiszomania jest moją autorską inicjatywą w odpowiedzi na Wasze potrzeby. 

 

Problemy pasjonatów gry na pianinie:

1️⃣ Brak własnego nauczyciela (mieszkanie poza miastem, za granicą itp.)

2️⃣ Niewiedza jak dobierać utwory, jak się rozwijać i pokonywać własne bariery

3️⃣ Trudności w mobilizacji i motywacji do pracy 

 

Co warto już umieć i mieć za sobą, przystępując do kursu?

🎵 Prawidłowa pozycja przy instrumencie i kontrola aparatu gry

🎵 Udane próby w grze na dwie ręce

🎵 Znajomość i poczucie rytmu 

🎵 Podstawowa znajomość zapisu nutowego (nie jest obowiązkowa, bo będzie też klawiatura Synthesia z podświetlonymi dźwiękami)

 

Czyli:

Nowa grupa jest dla osób, które grają mniej więcej od 6 miesięcy do około roku i chcą prawidłowo rozwijać się muzycznie oraz technicznie pod okiem doświadczonego nauczyciela.

 

Czekają Cię:

✅ Wideo poradniki i zadania na każdy tydzień, dzięki którym Twoje umiejętności muzyczne i techniczne będą coraz większe

✅ Relacje na żywo, w których odpowiem na Twoje pytania, a także będę poruszać ważne kwestie w grze na pianinie

✅ Bonusowe filmy i ciekawostki niedostępne nigdzie indziej

✅ Fragmenty materiałów edukacyjnych

✅ Dostaniesz moje osobiste wsparcie, gdy będziesz mieć pytania czy wątpliwości

✅ Dowiesz się jakich błędów unikać podczas nauki

Materiał będzie rozbity na 6 miesięcy i moim celem jest poszerzać Twoją wiedzę i umiejętności w grze. Będziemy pracować na fragmentach z muzyki filmowej, a także rozrywkowej. Efekty Twoich postępów będę oceniać na podstawie filmu przesłanego przez Ciebie. 

Zapisy do grupy facebookowej będą trwać od 10.10.2020 do 30.10.2020. W tym czasie należy zadeklarować próg 70 złotych. Osoby, które zechcą dołączyć po terminie nie będą przyjęte do grupy. Pierwszy materiał przewidziany jest 2.11.2020, a ostatni 26.04.2021. Do tego czasu odbędą się 23 lekcje.

 

Czego potrzebujesz? 

1. Akustycznego pianina lub cyfrowego najlepiej z 88 ewentualnie 76 klawiszami. Wtedy mamy zapas dźwięków i nie jesteśmy ograniczeni co do repertuaru. Dobrze jest też mieć regulowane krzesło, by dopasować odpowiednią wysokość. Zobacz film na temat prawidłowej postawy przy instrumencie: https://www.youtube.com/watch?v=GJZVArwFF_k

2. Internet, komputer lub/i smartfon, trochę wolnego czasu, chęci do pracy i cierpliwość

 

Zapisy do nowej grupy zakończone!

Od tej pory nie można dołączyć

 

Ile masz ćwiczyć?

Im więcej, tym lepiej. Wiadomo, że najlepiej jest grać codziennie, ale w dorosłym życiu często jest to niemożliwe. Optymalnie byłoby przynajmniej 3,4 razy w tygodniu. Jeśli ominie Cię jakiś tutorial, bo nie będziesz mieć czasu lub coś Ci wypadnie to będziesz mógł potem nadrobić materiał. Pamiętaj, że każdy pracuje inaczej i ma inne tempo nauki. Sam musisz ocenić ile czasu potrzebujesz na indywidualne przyswojenie informacji. Jeśli masz obawy czy dasz radę to nie przejmuj się. Będę ja i inni członkowie w grupie, którzy razem z Tobą podejmą to wyzwanie, więc to będzie grupa wspólnej nauki. Materiał będziesz opanowywać stopniowo. 

 

Co Was czeka:

1. Wideo poradnik będzie udostępniany przeze mnie w każdy poniedziałek w formie wideo. Każdy członek grupy otrzyma ten sam film do przyswojenia.

2. Pracujemy od razu na utworach. Pierwszym będzie Comptine d'un autre été - l'après midi :)

3. Relacje na żywo, filmy bonusowe

4. Po omówieniu 3 utworów wprowadzamy ankiety, w których głosujemy jaki utwór ma być jako następny. Listę utworów do ankiety zrobię ja, sugerując się Waszymi propozycjami. Oczywiście utwory muszą być odpowiednie na Wasz poziom techniczny.

 

Plan działania (Harmonogram):

1. Yann Tiersen - Comptine d'un autre été - l'après midi

2. Percy Mayfield - Hit the Road Jack (z elementami improwizacji)

3. Andrzej Kurylewicz - Polskie drogi

4. Lekcje bonusowe (koło kwintowe, ćwiczenia, typy i rodzaje pedalizacji, a także kolęda lub pastorałka wybrana w ankiecie)

5. Ankiety

Lekcji nie będzie:

21.12.2020

1.02.2021

5.04.2021

 

Jeśli zostaniesz ze mną do końca to otrzymasz certyfikat ukończenia Klawiszomanii vol.2 :) 

 

Spełniaj marzenia!

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem