Maria Konopnicka

W Patronite od 20.10.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 358

Liczba Patronów: 164

Zostań Patronem
Kup na prezent
125 patronów
1 535 miesięcznie
Pisarz, publicysta, dziennikarz, bloger, wielki pasjonat muzyki. Od 2013 roku pod pseudonimem Maria Konopnicka prowadzi blog internetowy i fan page na Facebooku. Z bloga zrodziły się dwie książki: "Kucem być" i "Headbanger's Fiction".

O Autorze

Od 2013 roku prowadzę na Facebooku muzyczny fanpage MariaKonopnicka. Od wczesnych lata 90. jestem maniakalnym fanem muzyki metalowej i kolekcjonerem płyt. Pisząc staram się zarażać innych swoją pasją, promować mniej znane zespoły i przypominać albumy, które budzą nostalgię i wspomnienia starych czasów - bywa, że dość trudnych i ponurych, ale jednak wspaniałych, bo łączących się z naszą młodością i młodzieńczą beztroską. 

Każdego dnia zamieszczam recenzje, relacje, felietony i wspomnienia. Na kanwie tej zupełnie niezobowiązującej publicystyki zaczęło powstawać coś, co pochłania mi coraz więcej czasu.

W zaszłym roku wydałem dwie książki - „Kucem być”, wypełnioną wspomnieniami związanymi ze sceną metalową oraz „Headbanger's Fiction”, z publicystyką muzyczną i okołomuzyczną oraz opowiadaniami. Obie pozycje błyskawicznie się rozeszły. W przyszłym roku, ukaże się drugie wydanie „Kucem być” w wersji uzupełnionej i w twardej oprawie. W planach są już kolejne publikacje - „Metal w polskiej krwi”, o polskich fanach muzyki metalowej oraz książka o roboczym tytule „100 płyt death metalowych, które powinieneś usłyszeć przed... śmiercią”. Oprócz pisania o muzyce i dziennikarstwa, którym zajmuję się zawodowo, próbuję także swoich sił w beletrystyce. Wydałem dwie powieści kryminalne „Kocia Morda” oraz „Zemsta ma smak CZERWIENI”. Wiosną przyszłego roku nakładem Vesper ukaże się moje opowiadanie „Nagła śmierć”

Aktualnie skończyłem powieść "Pętla", pracuję nad thrillerem "Przebudzenie we śnie" i szlifuję pomysły na kolejne... 10 książek, których fabułę mam już w głowie. Jedyną przeszkodą jest czas, którego niestety mam coraz mniej. Myślę, że z Waszą pomocą uda mi się to zmienić, rezygnując z części projektów zawodowych i w większym stopniu poświęcając się pasji pisania. 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
WojciechO Tur
WojciechO Tur
Próg: 5 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Podcast Historyczny
Podcast Historyczny
Próg: 10 zł
Maciek Kalinowski
Maciek Kalinowski
Próg: 30 zł
Witold Michalak
Witold Michalak
Próg: 10 zł
Asia W.
Asia W.
Próg: 10 zł