Maria od Detalu

W Patronite od 01.06.2018

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1168

Liczba Patronów: 1048

Zostań Patronem
Kup na prezent
14 patronów
350 miesięcznie
1 830 łącznie

Jest miło :)

2 000 zł

miesięcznie

17%

osiągnięto

1 650 zł

brakuje

Przy osiągnięciu takiego celu mogę spokojnie realizować cykl #ulicedetalu nie tylko w formie postów, ale też łatwo dostępnych wpisów na stronie www.lodzkidetal.pl :)

Jak wygląda praca nad serią #ulicedetalu?
- co dwa tygodnie przygotowuję plebiscytowy post z listą ulic na daną literę, przypominam o głosowaniu, monitoruje wyniki, a ostatecznie wskazuję dwa typy z największą ilością głosów
- co tydzień dojeżdżam w inne miejsce Łodzi, często bardzo oddalone od tego, w którym mieszkam
- robię zdjęcia, które następnie selekcjonuje, kadruję, obrabiam
- przygotowuję opisy do zdjęć w formie krótkich esejów o architekturze - to zajmuje mi prawie tyle czasu, co dojazd i rozpoznanie terenu :)
- wrzucam materiały do mediów społecznościowych, co wymaga dodatkowej pracy przy ich edycji i sformatowaniu tak, by były dobrze widoczne (ach, te algorytmy)
- promuję przekaz, starając się jak najszerzej udostępnić to, co przygotowałam.

Co jeszcze chciałabym robić?
Po skompletowaniu postów na temat danej ulicy - zazwyczaj to od 3 do 5 wpisów po ok. 1,5-2 strony tekstu + ok. 30-40 zdjęć - chciałabym umieścić te materiały w formie wpisu na stronie www.lodzkidetal.pl. To pozwoliłoby korzystać z materiałów osobom bez mediów społecznościowych. Stworzyłoby też przewodnik po ulicach detalu w Łodzi, dużo łatwiejszy w nawigacji, niż odszukiwanie po roku postów na Facebooku ;-) To jednak kolejne godziny pracy, na które nie mogę sobie obecnie pozwolić bez Waszego wsparcia.

#ulicedetalu jako filmy na YouTube

5 000 zł

miesięcznie

7%

osiągnięto

4 650 zł

brakuje

Gdyby udało się osiągnąć taki próg wsparcia, moglibyśmy (wspólnie z moim operatorem) co miesiąc przygotować w ramach #ulicedetalu dwa, 10-minutowe filmy o ulicach na daną literę.

Z Mariuszem Mendrzyckim znamy się od kilku lat i współpracowaliśmy m.in. przy filmie o detalach rzgowskich, który znajdziecie na moim YouTubie*. To profesjonalny materiał z użyciem kamery i nowoczesnego drona, z dobrym montażem i efektowną postprodukcją - taki, z której oboje możemy być dumni.

Chciałaby, by Łódź miała możliwość pokazać swoje nietypowe oblicze nie tylko na nieruchomych zdjęciach, ale i w filmach. Pozwalają one na ukazanie kontekstu architektonicznego i urbanistycznego miejsca, na szerokie plany, na dotarcie do osób, które wolą słuchać, zamiast czytać.

Wierzę, że zarówno miasto, jak i jego detal bardzo zasługuje na dopieszczone, profesjonalne filmy, których nie da się nakręcić komórką. To jednak bez Waszego wsparcia jest po prostu nierealne.


* https://www.youtube.com/watch?v=FcX74XKlqPA
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Jolanta Woźnicka
Jolanta Woźnicka
Próg: 30 zł
Małgorzata Grzechnik
Małgorzata Grzechnik
Próg: 30 zł
Bożena Szczęsna
Bożena Szczęsna
Próg: 15 zł
Jadwiga Prus
Jadwiga Prus
Próg: 5 zł
Henryk Grodzki
Henryk Grodzki
Próg: 15 zł