Avatar użytkownika

Marta Wiśniewska

0
patronów
0 
miesięcznie
0 
łącznie
0
patronów
0 zł 0 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Każda kwota wsparcia jest dla mnie bardzo cenna, więc dziękuję, że zdecydowałaś/eś się wspierać Periodista Marta!
10 zł miesięcznie
Serdecznie dziękuję, że zainteresowałaś/eś się tym, co robię i chcesz mnie wspierać!
20 zł miesięcznie
20 zł miesięczny to już naprawdę spory wydatek na Periodista Marta. Bardzo to doceniam i z serca dziękuje za Twoją hojność!
30 zł miesięcznie
Jest mi niezmiernie miło, że zdecydowałaś/eś wspierać mnie kwotą 30 zł. Dziękuję za zaufanie i oferuję od siebie raz w tygodniu "polecajki", czyli najciekawsze artykuły, audycje, podcasty, programy, książki itp. według Periodista Marta :)
50 zł miesięcznie
Wspieranie mnie kwotą 50 zł miesięcznie jest dla mnie dowodem zaufania i doceniania mojej pracy. Chciałabym się Tobie odwdzięczyć jednym tekstem w miesiącu ekstra - tylko dla Patronów wspierających mnie tą kwotą. Z serca dziękuję!
100 zł miesięcznie
Ci Patroni, którzy zdecydowali się wspierać mnie maksymalną kwotą w ustalonych przeze mnie progach zasługują na coś absolutnie wyjątkowego. Dlatego zapraszam raz w miesiącu na spotkanie on-line ze mną, podczas którego będziemy rozmawiali o publikacjach, które ukazują się w moich mediach, będzie mi można zadać jakiekolwiek pytania, a także będę Wam zdradzała plany na stronie i kanale oraz dzieliła się ciekawostkami, o których nigdy wcześniej nie wspominałam. Dziękuję!

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Marta Wiśniewska w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Na Periodista Marta przeczytasz o podróżach do Włoch oraz Hiszpanii, kolarstwie i książkach oraz wiele interesujących wywiadów. Na kanale YouTube pojedziesz ze mną na rower oraz poznasz ciekawostki o sprzęcie. Zapraszam Cię do odkrywania świata i ludzi moimi oczyma.

Dzień dobry, Buenos días, 

nazywam się Marta Wiśniewska. Mam 31 lat. Pochodzę z Morąga w województwie warmińsko-mazurskim. Jestem dziennikarką, pomysłodawczynią projektu medialnego Periodista Marta, doktorantką w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim oraz kolarką amatorką. 

Projekt Periodista Marta powstał po około 10 latach pracy w mediach. Mając już pewne umiejętności i doświadczenie zapragnęłam stworzyć własne medium, w którym ograniczeniem będzie tylko i wyłącznie moja kreatywność. Nie chcę być już zależna od redakcyjnej polityki, liczby znaków, zdania redaktora naczelnego, tzw. klikalności czy interesów właścicieli. 

Moją wielką pasją jest kolarstwo - zarówno to profesjonalne, jak i amatorskie. Urzeka mnie w nim fascynująca opozycja piękno-cierpienie. Uważam, że żadna inna dyscyplina sportu nie zapewnia takiej łączności z krajobrazami i kulturami innych krajów. O tym jest mój kanał YouTube: 

 

Ponadto uwielbiam jeździć do Włoch. Chcę traktować ten kraj nie jako turystyczną destynację, ale jako wyjątkowy cel podróży, który chcę jak najlepiej zrozumieć i poznać. Uważam, że Italia posiada zbyt wielką spuściznę kulturową, by potraktować ją powierzchownie. Ona po prostu na to nie zasługuje. To właśnie dlatego na mojej stronie internetowej znajdziesz wywiady z takimi ludźmi jak Katarzyna Nowacka, która jest autorką książek o Włoszech i bloga "Dom z kamienia". 

https://www.periodistamarta.pl/katarzyna-nowacka-mieszkanie-w-toskanii-traktuje-jako-wielki-przywilej/

Czasami, w artykułach o charakterze blogowych wpisów, dzielę się swoimi sposobami na doświadczanie Włoch. Gdy decyduję się na tworzenie takich tekstów, to zawsze staram się, aby stanowiły połączenie mojego osobistego punktu widzenia z wiedzą, która może się przydać każdemu. Jak np. tutaj, gdy napisałam o moim tegorocznym majowym wyjeździe nad jezioro Garda. 

https://www.periodistamarta.pl/majowka-nad-jeziorem-garda-2023-videozdjecia/

Z każdym dniem staram się być coraz lepsza i wierzę, że jedną z dróg, która do tego prowadzi jest nauka języków. To właśnie dlatego kilka lat temu podjęłam naukę języka hiszpańskiego i w ubiegłym roku przystąpiłam do matury na poziomie rozszerzonym, którą zdałam z wynikiem 72 proc. Hiszpania jest moją kolejną wielką pasją obok Włoch. Coraz lepsza znajomość mowy Cervantesa pozwala mi robić to, o czym zawsze marzyłam - czytać w tym języku o kolarstwie, śledzić hiszpańskie media, słuchać hiszpańskiej muzyki. Odzwierciedleniem tego jest między innymi tekst o starcie Tour de France 2023 w Bilbao. 

https://www.periodistamarta.pl/la-aficion-vasca-czyli-tour-de-france-2023-odjechal-z-kraju-baskow/

To także stąd wzięła się nazwa mojego medium, czyli Periodista Marta. Periodista to po hiszpańsku dziennikarz/dziennikarka. Uznałam, że "dziennikarka Marta" w języku hiszpańskim idealnie odzwierciedli mnie i mój pomysł na to miejsce w Internecie. 

Zapraszam Ciebie do mojego świata - kolarstwa, rowerów, Włoch, Hiszpanii, książek, mediów. Przeczytaj kilka artykułów na mojej stronie, obejrzyj kilka filmów na moim kanale, zajrzyj na moje profile w mediach społecznościowych. Jeśli Ci spodoba, wesprzyj mnie taką kwotą, jaką możesz i chcesz. Dzięki temu będę mogła zrobić więcej. Ja obiecuję, że będę stawała się z każdym dniem coraz lepsza i pracowała dla Ciebie i całej społeczności skupionej wokół Periodista Marta. :)

Zapraszam Ciebie również na moje profile w mediach społecznościowych: 

Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100084437597531

Instagram: https://www.instagram.com/periodista.marta1992/

 

 

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Marta Wiśniewska już teraz!

Zostań Patronem

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.