Strefa Patrona:

1

patron

10 zł

miesięcznie

585 zł

łącznie

Miejsce w rankingu Autorów
637
miesięczne wsparcie
630
liczba patronów

  Młody maszynista dążący do spełniania swoich marzeń. Udowadnia innym, że wiele rzeczy można osiągnąć, nie mając znajomości czy doświadczenia w danej dziedzinie. Oaza spokoju.

ZOSTAŃ PATRONEM POKAŻ PROGI

Cele

0%
100%
osiągnięto 1%
cel: 700 zł miesięcznie
brakuje 690 zł
Rozwój YouTube
Będę mógł zainwestować pieniądze w sprzęt i oprogramowanie, które pozwoli na tworzenie lepszej jakości filmów. Nie tyko CabView, ale też wielu innych. A to oznacza, że przynajmniej RAZ W TYGODNIU na kanale pojawi się jakiś nowy film z pociągami w roli głównej.
0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 1500 zł miesięcznie
brakuje 1490 zł
Historia kolei
Mając taką kwotę miesięcznie dodatkowo, będę mógł spokojnie zrezygnować z kilku innych działań, które pozwalają dopinać się mojemu budżetowi i przeznaczyć ją na wyprawy w miejsca, związane z historią kolei w Polsce i nie tylko. Postaram się, aby raz w miesiącu pojawił się materiał z takiego miejsca.
0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 6000 zł miesięcznie
brakuje 5990 zł
Wsparcie z zewnątrz
Przy takim miesięcznym zastrzyku gotówki będę w stanie zatrudnić dodatkową osobę, która będzie pomagała w tworzeniu jeszcze lepszych materiałów i docieraniem w coraz ciekawsze miejsca. A ja przy okazji będę mógł tworzyć materiały również o kolei poza granicami naszego kraju.

O Autorze

 

Mam na imię Marcin i od niedawna jestem maszynistą. Moja przygoda z koleją zaczęła się dość nietypowo, bo nie mam żadnych znajomości ani wykształcenia, które pozwalałyby mi na taką pracę. 

 

Jestem człowiekiem, który gdy postawi sobie przed sobą jakiś cel, to musi go osiągnąć. Tak samo było z wymarzonym zawodem. To była długa droga pełna wyrzeczeń, ale w końcu dopiąłem swego i dziś prowadzę pociągi pasażerskie. 

 

 

Wiem, jak tajemniczy wydaje się ten zawód, dlatego też jeszcze podczas szkolenia postanowiłem założyć blog maszynista.eu, w którym uchylam rąbek tajemnicy. Chciałbym go dalej rozwijać, aby pokazywać piękno ówczesnej, jak również tej historycznej kolei. I w tym bardzo pomocne będzie Wasze wsparcie. 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Facebook

Zostań Patronem

Edytuj Progi

5 zł / miesiąc
patroni: 0
Piątka - mała rzecz, a cieszy :) Ty odmawiasz sobie jednego piwa/2forU w maku w miesiącu, ja jestem Ci dozgonnie wdzięczny za okazane wsparcie. W końcu ziarnko do ziarnka :) Jeżeli tylko będzie okazja - podziękuję Ci osobiście za Twój wkład w budowę mojego bloga.
Zostań patronem
10 zł / miesiąc
patroni: 1
Tu już zaczynaja się poważne pieniądze. Do tego papierowe. Decydując się na tę kwotę oprócz mojej dozgonnej wdzięczności otrzymasz dostęp do super tajnej grupy na facebooku, na której to zobaczysz nigdzie indziej niepublikowane zdjęcia z mojej pracy, filmiki i inne ciekawe rzeczy. Będziemy tam również dyskutować o tym, co chcielibyście przeczytać na blogu/obejrzeć na YT.
Zostań patronem
30 zł / miesiąc
patroni: 0
Trzy dyszki to już całkiem niezły obiad, więc i sprawa robi się poważniejsza. Dlatego też oprócz nagród z progu 5zł i 10zł dodatkowo Twoje nazwisko/nick/adres strony zostanie opublikowany w specjalnej sekcji na blogu maszynista.eu.

EBOOK GRATIS! W tym pakiecie (oraz w każdym wyższym) otrzymasz również ode mnie ebook "Jak zostać maszynistą" (planowana premiera w październiku 2017). Opowiem w nim o tym, jak dokładnie wygląda droga od zera do maszynisty, na podstawie własnych doświadczeń.
Zostań patronem
50 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 50
Nie wierzę, że jesteś takim szaleńcem, który chce wesprzeć blogera taką kwotą. Ale OK! Jestem oczywiście dozgonnie wdzięczny! :) Zasługujesz na specjalne traktowanie! Oprócz nagród ze wszystkich niższych progów, Twoje nazwisko/nick/adres www będzie widniał w napisach na końcu każdego filmu, który wrzucę na YT. RAZ na 3 miesiące JEDNA wybrana przeze mnie osoba, która zdecyduje się na wsparcie mnie kwotą 50 lub więcej, otrzyma prezent - niespodziankę. Oczywiście zawartość związana będzie z koleją :)
Zostań patronem
100 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 10
To już konkretna kwota. Oprócz wszystkich nagród z niższych progów, będziesz mógł zaproponować temat, na który stworzę wpis na blogu lub film na YT. A gdy kiedyś przypadkiem będziesz w pobliżu - zapraszam na obiad. Ty wybierasz miejsce, ja stawiam :) Gdy będę wybierał się na jakąś wyprawę, aby zebrać materiały - wybiorę JEDNĄ osobę z progu 100zł i wyższych, która będzie mi towarzyszyła.
Zostań patronem
300 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 5
Nie jesteś aż tak szalony. NA pewno. A jeżeli jednak... Dostajesz full wypas. Wszystkie nagrody z niższych limitów, raz na 3 miesiące paczkę - niespodziankę, związaną z koleją. Masz pierwszeństwo, gdy będę wybierał osoby, które zabiorę na zbieranie materiałów do nowych notek/filmików. Dzięki, że jesteś!
Zostań patronem

Najnowsi Patroni

Polecani Autorzy

Informacja o przetwarzaniu Twoich danych osobowych.

Zapoznaj się z poniższą treścią i potwierdź

OK

Cześć,
chcielibyśmy zapoznać Cię ze szczegółami stosowanych przez nas technologii oraz z przepisami dot. ochrony danych osobowych, które wchodzą w życie, tak aby dać Ci pełną wiedzę i komfort w korzystaniu ze stron Patronite.pl.
Staraliśmy się napisać jak najbardziej zrozumiale, jednak jeżeli coś jest niejasne to pisz śmiało na rodo@patronite.pl, nasz specjalista w zakresie ochrony danych osobowych postara się odpowiedzieć na Twoje pytania.

Zatem prosimy zapoznaj się z poniższymi informacjami, w tekście jest kilka elementów, w których będziesz mógł zablokować przekazywanie danych osobowych nawet jeżeli jesteś niezalogowany w serwisie Patronite.pl. Klikając przycisk „OK” zgadzasz się na postanowienia zawarte poniżej.

OK

RODO
25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE zwane także jako „RODO”. Według postanowień “RODO” dane osobowe to informacje o zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osobie fizycznej. Nie zawsze oznacza to tylko adres czy takie dane jak imię i nazwisko. W sieci można Cię zidentyfikować poprzez np. adres e-mail, adres IP lub szereg śladów, które można jednoznacznie powiązać z Tobą. Rozporządzenie wprowadza zmiany w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych, które mają wpływ na korzystanie z usług naszego portalu. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczących przetwarzania Twoich danych osobowych w serwisie Patronite.pl.
Zatem niniejszym informujemy Cię, że przetwarzamy Twoje dane osobowe.

Kto przetwarza Twoje dane ? Administrator danych osobowych
My, Crowd8 sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie Pl. Konstytucji 6/90C, jesteśmy Administratorem Twoich danych osobowych. W sprawach ochrony swoich danych osobowych i realizacji swoich praw możesz się skontaktować z nami e-mail: rodo@patronite.pl; lub pisemnie na adres naszej siedziby.

Jakie dane przetwarzamy?
Przetwarzamy Twoje dane osobowe, podane przez Ciebie podczas zakładania konta na patronite.pl

 • Twoje imię i nazwisko,
 • Twój wiek (w celu potwierdzenia wieku, możemy zażądać przedstawienia odpowiednich dokumentów lub stosownego oświadczenia),
 • Twój adres,
 • Twój numer telefonu,
 • Twój adres e-mail,
 • Twój numer rachunku bankowego oraz dane do przelewu
 • nr IP Twojego urządzenia.

Jednak nawet jeśli jesteś niezalogowany to poprzez kod naszych partnerów technologicznych zagnieżdżony na naszej stronie przekazujemy elementy Twojej konfiguracji technicznej, poniżej możesz skonfigurować co i komu chcesz przekazywać.

Dlaczego przetwarzamy Twoje dane? Czyli, cele i podstawy przetwarzania.

w celu zawarcia i realizacji umowy o świadczenie usług serwisu patronite.pl. (w szczególności w celu rejestracji konta oraz umożliwienia kojarzenia Autorów i Patronów na zasadach określonych w Regulaminie). Podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit b, Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1. Inaczej, mówiąc np. kiedy przekazujesz wsparcie Autorom zarejestrowanym na Patronite przekazujemy Twoje dane osobowe Autorowi aby ten mógł dostarczyć Ci nagrody przewidziane za otrzymane wsparcie.

 • w celu otrzymywania informacji handlowych, tzn. wszelkiej formy reklam, promocji, newsletter, na podstawie Twojej zgody (podstawa z art. 6 ust 1 lit. a Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1)
 • w celach analitycznych i optymalizacyjnych np.: w celu monitorowania ruchu i zapewnienia odpowiedniej wydajności serwisu, w celu opracowania sprawozdań statystycznych i analitycznych, na potrzeby badań naukowych oraz w celu optymalizacji naszych produktów, optymalizacji procesów obsługi na podstawie przebiegu procesów obsługi, w tym reklamacji, itp., co jest naszym prawnie uzasadnionym interesem (podstawa z art. 6 ust 1 lit. f, Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1);
 • w celu oferowania Ci przez nas produktów i usług bezpośrednio (marketing bezpośredni), co jest naszym prawnie uzasadnionym interesem (podstawa z art. 6 ust 1 lit. f Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1);

Odbiorcy danych
Twoje dane osobowe udostępniamy następującym podmiotom:

 • Autorom, którym udzieliłeś/od których otrzymałeś/aś wsparcie w rozumieniu Regulaminu; czyli osobom lub firmom które szukają wsparcia poprzez portal Patronite.pl . Dane przekazujemy tylko wtedy kiedy Patron wspiera Autora w sposób opisany w naszym Regulaminie.
 • Operatorom Płatności - w celu realizacji płatności współpracujemy z operatorami płatności (obecnie Mangopay, PayPal i Tpay). Wybrany przez Ciebie operator otrzyma Twoje dane osobowe w celu realizacji płatności, tylko wtedy kiedy zdecydujesz się wesprzeć wybranego Autora.
 • Amazon - nasza infrastruktura serwerowa dostarczana jest przez firmę Amazon (Amazon Web Services, Inc. 410 Terry Ave North Seattle , WA 98109-5210 , US. Firma Amazon jest certyfikowana w programie Privacy Shield https://aws.amazon.com/compliance/eu-us-privacy-shield-faq). Przechowujemy tam nasze bazy danych, a zatem i Twoje dane.
 • Księgowym - w przypadku zakupu usług Twoje dane otrzyma Biuro rachunkowe w celu realizacji transakcji (obecnie jest to Biuro Gorczyca&Kozłowska Sp z o.o 71-771 Szczecin, Polska Rostocka 160, Warszewo).
 • OneSignal - obsługa komunikacji marketingowej w zakresie obsługi technologii push notification - w tym przypadku Twoje dane otrzyma firma OneSignal 411 Borel Ave #512, San Mateo, CA 94402, Stany Zjednoczone. Aby móc świadczyć Ci bezpłatnie usługi wysyłki notyfikacji web push, OneSignal zbiera i przekazuje do firm trzecich informacje:
 • -naszych kampaniach web push
  -adresach email
  -adresie IP
Więcej na ten temat znajduje się tutaj: https://onesignal.com/blog/product-policy-updates-for-gdpr/

Wyłącz możliwość korzystania i przekazywania danych do OneSignal

Google - do zbierania statystyk wykorzystujemy produkt Google Analytics, zatem Twoje dane otrzyma firma Google, 1600 Amphitheatre Parkway Mountain View, CA 94043 United States. Google jest certyfikowany w programie Privacy Shield.

Wyłącz możliwość korzystania i przekazywania danych do Google

Dodatkowo informujemy, że istnieje możliwość zablokowania dostępu Google Analytics do Twoich danych po zainstalowaniu w przeglądarce wtyczki znajdującej się pod tym linkiem: https://tools.google.com/dlpage/gaoptout/

Facebook - facebook używamy jako serwisu wspomagającego logowanie, aby wspomagać umieszczanie postów na FB. Jeżeli nie chcesz aby Twoje dane były przekazane właścicielowi serwisu facebook.com czyli firmie Facebook, 1 Hacker Way - Menlo Park, California, United States to prosimy nie loguj się przy użyciu Facebooka oraz

Wyłącz przekazywanie danych do Facebook

W każdym momencie możesz przejrzeć i zmienić zdanie w zakresie przetwarzanych danych osobowych nawet jeżeli jesteś niezalogowany, w tym celu musisz wyczyścić swoje pliki Cookie. Po zalogowaniu możesz sprawdzić i zmienić swoje ustawienia w profilu Patrona lub Autora.

Przekazywanie danych osobowych do państw trzecich lub organizacji międzynarodowych
Przekazujemy Twoje dane osobowe do firm/instytucji poza UE w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych, zatwierdzone przez Komisję Europejską. Te organizacje to Google, Amazon i OneSignal, zarówno

Okres przechowywania danych
Twoje dane pozyskane w celu zawarcia umowy o świadczenie usług platformy patronite.pl przechowujemy przez okres obowiązywania umowy (do czasu usunięcia konta z portalu) oraz do końca okresu przedawnienia potencjalnych roszczeń z umowy.

Twoje prawa
Przysługuje Ci:

 • prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii;
 • prawo do sprostowania (poprawiania) swoich danych;
 • prawo do usunięcia swoich danych
 • prawo do ograniczenia przetwarzania Twoich danych osobowych.
 • prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych.
 • prawo do przenoszenia danych, które dostarczyłeś/łaś n podstawie umowy lub Twojej zgody.
 • prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego - Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub innego właściwego organu nadzorczego;
 • prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych.

W celu wykonania swoich praw skieruj żądanie pod adres email: rodo@patronite.pl

Informacja o wymogu/dobrowolności podania danych
Podanie przez Ciebie danych jest:

 • warunkiem zawarcia umowy
 • dobrowolne
  Jeżeli nie podasz danych niezbędnych do zawarcia umowy możemy odmówić jej zawarcia.

Ważna informacja dla trolli:
Jeśli jesteś firmą zajmującą się wykorzystywaniem problemów danych osobowych aby sprzedać swoje usługi to informujemy, że wszystkie podejrzenia wykorzystywania nieuczciwych praktyk rynkowych obsługujemy przez współpracujące z nami kancelarie prawne.
Mamy dla Ciebie także osobny email do kontaktu obslugatrolli@patronite.pl

OK