Strefa Patrona:

0

patronów

0 zł

miesięcznie

0 zł

łącznie

Miejsce w rankingu Autorów
-
miesięczne wsparcie
-
liczba patronów

  Jestem fotografem ulicznym. Głównym tematem moich zdjęć są ludzie, centra wielkich miast oraz ich przedmieścia. Poszukuję tego, co niezwykłe w otaczającej nas codzienności. Uwieczniam ulotne chwile i sytuacje. Chcę pokazać ci jak nadzwyczajne mogą być sceny z codziennego życia, obok których przechodzimy obojętnie, a które tak dobrze znamy.

ZOSTAŃ PATRONEM POKAŻ PROGI

Cele

0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 1000 zł miesięcznie
brakuje 1000 zł
Klisze analogowe i chemia fotograficzna - potrzebne do
Jestem fotografem ulicznym.

Do realizacji swoich projektów potrzebuję filmów oraz chemii fotograficznej. Zdjęcia wykonuję na kliszy z powodu do dziś nieosiągalnej estetyki filmu fotograficznego. Żaden z aparatów cyfrowych, oraz programów do obróbki zdjęć nie jest w stanie zasymulować rozpiętości tonalnej oraz ziarna kliszy fotograficznej. Proces, który towarzyszy fotografii analogowej - począwszy od wyjścia z domu z aparatem, po ujrzenie wywołanej odbitki w ciemni - pozwala na 100% kontrolę nad fotografią. Dzięki kliszy, każdy kadr jest bardziej przemyślany, a obrazy buduję już w swojej głowie. Dzięki ciemni mogę uzyskać taki wygląd zdjęć, który mnie satysfakcjonuje.

Cieszy mnie wieść, że fotografia analogowa wraca do łask, producenci filmów jeden za drugim wznawiają produkcję legendarnych klisz a fotografowie coraz chętniej sięgają po aparaty analogowe. Uspokaja mnie też świadomość, że dorobek fotograficzny spokojnie spoczywa w pergaminach w moich segregatorach, a nie w formie cyfrowej na nietrwałych i awaryjnych dyskach twardych.

Dzięki mojej pracy, mogę często podróżować a moim jedynym kompanem z reguły jest mój aparat. Razem we dwójkę udało się nam już uwiecznić sporo niesamowitych chwil, decydujących momentów, które przemieniały codzienne ludzkie interakcje oraz zachowania w coś niezwykłego i abstrakcyjnego. Chciałbym udowodnić, że nie trzeba jechać na drugi koniec świata, żeby przywieźć dobre zdjęcia. Równie ciekawe sceny odnajdziemy na naszych rodzimych ulicach, wystarczy tylko otworzyć oczy. Wcale nie trzeba mieszkać w Nowym Jorku albo w Tokio, mniejsze miasta sprzyjają kreatywności i zmuszają do niekonwencjalnego myślenia.

Moim marzeniem jest złożenie oraz wydanie książki fotograficznej, która przedstawiałaby tak dobrze nam znane sceny i sytuacje z polskich ulic. Książka ta na pewno skłaniałaby do refleksji, ale również wywoływała uśmiech. Z perspektywy czasu, chciałbym żeby zdjęcia z tej książki były solidnie osadzone w czasie. W końcu to dzięki archiwalnym zdjęciom, wiemy jak wyglądało życie na świecie 20, 50 czy nawet 100 lat temu. W dodatku postawiłem sobie za cel, że wybrany zbiór zdjęć będzie pochodził tylko i wyłącznie z klisz fotograficznych. Stąd moje wezwanie do Was - drodzy Patroni. Im większe uzyskam od Was wsparcie, tym więcej będę robił zdjęć!

Wielki dzięki :)

O Autorze

Fotografią zacząłem interesować się już jako dzieciak, ale nigdy nie kształciłem się profesjonalnie w tym kierunku. Moja praca umożliwia mi ciągłe podróżowanie, z tego powodu w naturalny sposób zająłem się fotografią uliczną, zanim jeszcze dowiedziałem się że jest to jedna z dziedzin fotografii. Fotografia, podobnie jak bielizna, jest nieodłącznym elementem mojego życia - zdjęcia robię codziennie, nawet nie wychodząc z domu. Te osobiste, mojej rodziny oraz najbliższych, jak i na ulicach w najdalszych zakątkach świata.

 

 

Zainspirowałem się pracą takich mistrzów jak Joel Meyerowitz, David Alan Harvey, Daido Moriyama, Jacob Sobol, Alex Webb czy Bruce Gilden. To właśnie dzięki fotografom z agencji Magnum moje zainteresowania rozwinęły się w kierunku fotografii dokumentalnej i reporterskiej.

 

 

Przede wszystkim pracuję aparatami analogowymi. Sam wywołuję filmy oraz wywołuję odbitki. Wolę inwestować w klisze a nie megapiksele. Na ulicach używam głównie aparatów dalmierzowych lub zwykłych kompaktów, ponieważ prostota ich działania pozwala skupić się na tym co najistotniejsze.

 

Aby uniknąć niepotrzebnych rozkojarzeń, w życiu i fotografii kieruję się minimalizmem. Mniej znaczy więcej, ograniczenia wzmacniają kreatywność.

 

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Facebook

Zostań Patronem

Edytuj Progi

5 zł / miesiąc
patroni: 0
Za zaoferowaną pomoc w realizowaniu mojego projektu, chciałem podziękować każdemu z moich patronów z osobna. Przy wsparciu 5 zł na miesiąc, otrzymasz najlepsze zdjęcie uliczne danego miesiąca w rozdzielczości 2K, które w sam raz będzie nadawało się na tapetę waszego komputera!
Zostań patronem
10 zł / miesiąc
patroni: 0
Za zaoferowaną pomoc w realizowaniu mojego projektu, chciałem podziękować każdemu z moich patronów z osobna. Przy wsparciu 10 zł na miesiąc, otrzymasz wybrane przeze siebie zdjęcie uliczne z mojej strony, instagrama lub fan page'a na facebooku, w rozdzielczości 2K, które w sam raz będzie nadawało się na tapetę waszego komputera!
Zostań patronem
30 zł / miesiąc
patroni: 0
Za zaoferowaną pomoc w realizowaniu mojego projektu, chciałem podziękować każdemu z moich patronów z osobna. Przy wsparciu 30 zł na miesiąc, otrzymasz pocztą wybrane przez siebie zdjęcie uliczne z mojej strony, instagrama lub fan page'a na facebooku, w formie odbitki 15x21 cm wraz z dedykacją.
Zostań patronem
60 zł / miesiąc
patroni: 0
Za zaoferowaną pomoc w realizowaniu mojego projektu, chciałem podziękować każdemu z moich patronów z osobna. Przy wsparciu 30 zł na miesiąc, otrzymasz pocztą wybrane przez siebie zdjęcie uliczne z mojej strony, instagrama lub fan page'a na facebooku, w formie odbitki 20x30 cm wraz z dedykacją.
Zostań patronem
100 zł / miesiąc
patroni: 0
Za zaoferowaną pomoc w realizowaniu mojego projektu, chciałem podziękować każdemu z moich patronów z osobna. Przy wsparciu 100 zł na miesiąc, otrzymasz pocztą wybrane przez siebie zdjęcie uliczne z mojej strony, instagrama lub fan page'a na facebooku, w formie odbitki 30x40 cm wraz z dedykacją.
Zostań patronem
250 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 6
Za zaoferowaną pomoc w realizowaniu mojego projektu, chciałem podziękować każdemu z moich patronów z osobna. Przy wsparciu 250 zł na miesiąc, zaproszę cię do ciemni fotograficznej w Tychach, w której razem wywołamy jedną z moich klisz i wykonamy odbitki. Możesz również przynieść swoją kliszę i razem, krok po kroku nauczysz się jak wywoływać swoje filmy oraz wykonywać odbitki. Na miejscu otrzymasz wybrane przez siebie zdjęcie uliczne z mojej strony, instagrama lub fan page'a na facebooku, w formie odbitki 30x40 cm wraz z dedykacją.
Zostań patronem
400 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 6
Za zaoferowaną pomoc w realizowaniu mojego projektu, chciałem podziękować każdemu z moich patronów z osobna. Przy wsparciu 400 zł na miesiąc, zapraszam cię na całodniowy fotospacer, podczas którego zapolujemy na dobrego street'a, wymienimy się doświadczeni i podpowiem ci jak wykonuję swojej zdjęcia. Pod koniec dnia zaproszę cię do ciemni fotograficznej w Tychach, w której razem wywołamy jedną z moich klisz. Możesz również przynieść swoją kliszę i razem, krok po kroku nauczysz się jak wywoływać swoje filmy oraz wykonywać odbitki. Na miejscu otrzymasz wybrane przez siebie zdjęcie uliczne z mojej strony, instagrama lub fan page'a na facebooku, w formie odbitki 30x40 cm wraz z dedykacją.
Zostań patronem
1000 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 4
Za zaoferowaną pomoc w realizowaniu mojego projektu, chciałem podziękować każdemu z moich patronów z osobna. Tym razem zaproszę cię na zdjęcia lotnicze. Po uzgodnieniu terminu pojedziemy do Bielska-Białej, gdzie we dwójkę polatamy nad południową Polską. Jest to doskonała okazja do wykonywania zdjęć z powietrza. Znajdziemy również czas na pierwszą lekcję pilotażu. Standardowo, po wszystkim otrzymasz wybrane przez siebie zdjęcie w formacie 30x40, wraz z dedykacją. Nie martw się - jestem licencjonowanym pilotem zawodowym :)
Zostań patronem