Strefa Patrona:

0

patronów

0 zł

miesięcznie

0 zł

łącznie

Miejsce w rankingu Autorów
-
miesięczne wsparcie
-
liczba patronów

  Jestem fotografem ulicznym. Głównym tematem moich zdjęć są ludzie, centra wielkich miast oraz ich przedmieścia. Poszukuję tego, co niezwykłe w otaczającej nas codzienności. Uwieczniam ulotne chwile i sytuacje. Chcę pokazać ci jak nadzwyczajne mogą być sceny z codziennego życia, obok których przechodzimy obojętnie, a które tak dobrze znamy.

ZOSTAŃ PATRONEM POKAŻ PROGI

Cele

0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 1000 zł miesięcznie
brakuje 1000 zł
Klisze analogowe i chemia fotograficzna - potrzebne do
Jestem fotografem ulicznym.

Do realizacji swoich projektów potrzebuję filmów oraz chemii fotograficznej. Zdjęcia wykonuję na kliszy z powodu do dziś nieosiągalnej estetyki filmu fotograficznego. Żaden z aparatów cyfrowych, oraz programów do obróbki zdjęć nie jest w stanie zasymulować rozpiętości tonalnej oraz ziarna kliszy fotograficznej. Proces, który towarzyszy fotografii analogowej - począwszy od wyjścia z domu z aparatem, po ujrzenie wywołanej odbitki w ciemni - pozwala na 100% kontrolę nad fotografią. Dzięki kliszy, każdy kadr jest bardziej przemyślany, a obrazy buduję już w swojej głowie. Dzięki ciemni mogę uzyskać taki wygląd zdjęć, który mnie satysfakcjonuje.

Cieszy mnie wieść, że fotografia analogowa wraca do łask, producenci filmów jeden za drugim wznawiają produkcję legendarnych klisz a fotografowie coraz chętniej sięgają po aparaty analogowe. Uspokaja mnie też świadomość, że dorobek fotograficzny spokojnie spoczywa w pergaminach w moich segregatorach, a nie w formie cyfrowej na nietrwałych i awaryjnych dyskach twardych.

Dzięki mojej pracy, mogę często podróżować a moim jedynym kompanem z reguły jest mój aparat. Razem we dwójkę udało się nam już uwiecznić sporo niesamowitych chwil, decydujących momentów, które przemieniały codzienne ludzkie interakcje oraz zachowania w coś niezwykłego i abstrakcyjnego. Chciałbym udowodnić, że nie trzeba jechać na drugi koniec świata, żeby przywieźć dobre zdjęcia. Równie ciekawe sceny odnajdziemy na naszych rodzimych ulicach, wystarczy tylko otworzyć oczy. Wcale nie trzeba mieszkać w Nowym Jorku albo w Tokio, mniejsze miasta sprzyjają kreatywności i zmuszają do niekonwencjalnego myślenia.

Moim marzeniem jest złożenie oraz wydanie książki fotograficznej, która przedstawiałaby tak dobrze nam znane sceny i sytuacje z polskich ulic. Książka ta na pewno skłaniałaby do refleksji, ale również wywoływała uśmiech. Z perspektywy czasu, chciałbym żeby zdjęcia z tej książki były solidnie osadzone w czasie. W końcu to dzięki archiwalnym zdjęciom, wiemy jak wyglądało życie na świecie 20, 50 czy nawet 100 lat temu. W dodatku postawiłem sobie za cel, że wybrany zbiór zdjęć będzie pochodził tylko i wyłącznie z klisz fotograficznych. Stąd moje wezwanie do Was - drodzy Patroni. Im większe uzyskam od Was wsparcie, tym więcej będę robił zdjęć!

Wielki dzięki :)

O Autorze

Fotografią zacząłem interesować się już jako dzieciak, ale nigdy nie kształciłem się profesjonalnie w tym kierunku. Moja praca umożliwia mi ciągłe podróżowanie, z tego powodu w naturalny sposób zająłem się fotografią uliczną, zanim jeszcze dowiedziałem się że jest to jedna z dziedzin fotografii. Fotografia, podobnie jak bielizna, jest nieodłącznym elementem mojego życia - zdjęcia robię codziennie, nawet nie wychodząc z domu. Te osobiste, mojej rodziny oraz najbliższych, jak i na ulicach w najdalszych zakątkach świata.

 

 

Zainspirowałem się pracą takich mistrzów jak Joel Meyerowitz, David Alan Harvey, Daido Moriyama, Jacob Sobol, Alex Webb czy Bruce Gilden. To właśnie dzięki fotografom z agencji Magnum moje zainteresowania rozwinęły się w kierunku fotografii dokumentalnej i reporterskiej.

 

 

Przede wszystkim pracuję aparatami analogowymi. Sam wywołuję filmy oraz wywołuję odbitki. Wolę inwestować w klisze a nie megapiksele. Na ulicach używam głównie aparatów dalmierzowych lub zwykłych kompaktów, ponieważ prostota ich działania pozwala skupić się na tym co najistotniejsze.

 

Aby uniknąć niepotrzebnych rozkojarzeń, w życiu i fotografii kieruję się minimalizmem. Mniej znaczy więcej, ograniczenia wzmacniają kreatywność.

 

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Facebook

Zostań Patronem

Edytuj Progi

5 zł / miesiąc
patroni: 0
Za zaoferowaną pomoc w realizowaniu mojego projektu, chciałem podziękować każdemu z moich patronów z osobna. Przy wsparciu 5 zł na miesiąc, otrzymasz najlepsze zdjęcie uliczne danego miesiąca w rozdzielczości 2K, które w sam raz będzie nadawało się na tapetę waszego komputera!
Zostań patronem
10 zł / miesiąc
patroni: 0
Za zaoferowaną pomoc w realizowaniu mojego projektu, chciałem podziękować każdemu z moich patronów z osobna. Przy wsparciu 10 zł na miesiąc, otrzymasz wybrane przeze siebie zdjęcie uliczne z mojej strony, instagrama lub fan page'a na facebooku, w rozdzielczości 2K, które w sam raz będzie nadawało się na tapetę waszego komputera!
Zostań patronem
30 zł / miesiąc
patroni: 0
Za zaoferowaną pomoc w realizowaniu mojego projektu, chciałem podziękować każdemu z moich patronów z osobna. Przy wsparciu 30 zł na miesiąc, otrzymasz pocztą wybrane przez siebie zdjęcie uliczne z mojej strony, instagrama lub fan page'a na facebooku, w formie odbitki 15x21 cm wraz z dedykacją.
Zostań patronem
60 zł / miesiąc
patroni: 0
Za zaoferowaną pomoc w realizowaniu mojego projektu, chciałem podziękować każdemu z moich patronów z osobna. Przy wsparciu 30 zł na miesiąc, otrzymasz pocztą wybrane przez siebie zdjęcie uliczne z mojej strony, instagrama lub fan page'a na facebooku, w formie odbitki 20x30 cm wraz z dedykacją.
Zostań patronem
100 zł / miesiąc
patroni: 0
Za zaoferowaną pomoc w realizowaniu mojego projektu, chciałem podziękować każdemu z moich patronów z osobna. Przy wsparciu 100 zł na miesiąc, otrzymasz pocztą wybrane przez siebie zdjęcie uliczne z mojej strony, instagrama lub fan page'a na facebooku, w formie odbitki 30x40 cm wraz z dedykacją.
Zostań patronem
250 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 6
Za zaoferowaną pomoc w realizowaniu mojego projektu, chciałem podziękować każdemu z moich patronów z osobna. Przy wsparciu 250 zł na miesiąc, zaproszę cię do ciemni fotograficznej w Tychach, w której razem wywołamy jedną z moich klisz i wykonamy odbitki. Możesz również przynieść swoją kliszę i razem, krok po kroku nauczysz się jak wywoływać swoje filmy oraz wykonywać odbitki. Na miejscu otrzymasz wybrane przez siebie zdjęcie uliczne z mojej strony, instagrama lub fan page'a na facebooku, w formie odbitki 30x40 cm wraz z dedykacją.
Zostań patronem
400 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 6
Za zaoferowaną pomoc w realizowaniu mojego projektu, chciałem podziękować każdemu z moich patronów z osobna. Przy wsparciu 400 zł na miesiąc, zapraszam cię na całodniowy fotospacer, podczas którego zapolujemy na dobrego street'a, wymienimy się doświadczeni i podpowiem ci jak wykonuję swojej zdjęcia. Pod koniec dnia zaproszę cię do ciemni fotograficznej w Tychach, w której razem wywołamy jedną z moich klisz. Możesz również przynieść swoją kliszę i razem, krok po kroku nauczysz się jak wywoływać swoje filmy oraz wykonywać odbitki. Na miejscu otrzymasz wybrane przez siebie zdjęcie uliczne z mojej strony, instagrama lub fan page'a na facebooku, w formie odbitki 30x40 cm wraz z dedykacją.
Zostań patronem
1000 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 4
Za zaoferowaną pomoc w realizowaniu mojego projektu, chciałem podziękować każdemu z moich patronów z osobna. Tym razem zaproszę cię na zdjęcia lotnicze. Po uzgodnieniu terminu pojedziemy do Bielska-Białej, gdzie we dwójkę polatamy nad południową Polską. Jest to doskonała okazja do wykonywania zdjęć z powietrza. Znajdziemy również czas na pierwszą lekcję pilotażu. Standardowo, po wszystkim otrzymasz wybrane przez siebie zdjęcie w formacie 30x40, wraz z dedykacją. Nie martw się - jestem licencjonowanym pilotem zawodowym :)
Zostań patronem

Polecani Autorzy

Informacja o przetwarzaniu Twoich danych osobowych.

Zapoznaj się z poniższą treścią i potwierdź

OK

Cześć,
chcielibyśmy zapoznać Cię ze szczegółami stosowanych przez nas technologii oraz z przepisami dot. ochrony danych osobowych, które wchodzą w życie, tak aby dać Ci pełną wiedzę i komfort w korzystaniu ze stron Patronite.pl.
Staraliśmy się napisać jak najbardziej zrozumiale, jednak jeżeli coś jest niejasne to pisz śmiało na rodo@patronite.pl, nasz specjalista w zakresie ochrony danych osobowych postara się odpowiedzieć na Twoje pytania.

Zatem prosimy zapoznaj się z poniższymi informacjami, w tekście jest kilka elementów, w których będziesz mógł zablokować przekazywanie danych osobowych nawet jeżeli jesteś niezalogowany w serwisie Patronite.pl. Klikając przycisk „OK” zgadzasz się na postanowienia zawarte poniżej.

OK

RODO
25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE zwane także jako „RODO”. Według postanowień “RODO” dane osobowe to informacje o zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osobie fizycznej. Nie zawsze oznacza to tylko adres czy takie dane jak imię i nazwisko. W sieci można Cię zidentyfikować poprzez np. adres e-mail, adres IP lub szereg śladów, które można jednoznacznie powiązać z Tobą. Rozporządzenie wprowadza zmiany w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych, które mają wpływ na korzystanie z usług naszego portalu. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczących przetwarzania Twoich danych osobowych w serwisie Patronite.pl.
Zatem niniejszym informujemy Cię, że przetwarzamy Twoje dane osobowe.

Kto przetwarza Twoje dane ? Administrator danych osobowych
My, Crowd8 sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie Pl. Konstytucji 6/90C, jesteśmy Administratorem Twoich danych osobowych. W sprawach ochrony swoich danych osobowych i realizacji swoich praw możesz się skontaktować z nami e-mail: rodo@patronite.pl; lub pisemnie na adres naszej siedziby.

Jakie dane przetwarzamy?
Przetwarzamy Twoje dane osobowe, podane przez Ciebie podczas zakładania konta na patronite.pl

 • Twoje imię i nazwisko,
 • Twój wiek (w celu potwierdzenia wieku, możemy zażądać przedstawienia odpowiednich dokumentów lub stosownego oświadczenia),
 • Twój adres,
 • Twój numer telefonu,
 • Twój adres e-mail,
 • Twój numer rachunku bankowego oraz dane do przelewu
 • nr IP Twojego urządzenia.

Jednak nawet jeśli jesteś niezalogowany to poprzez kod naszych partnerów technologicznych zagnieżdżony na naszej stronie przekazujemy elementy Twojej konfiguracji technicznej, poniżej możesz skonfigurować co i komu chcesz przekazywać.

Dlaczego przetwarzamy Twoje dane? Czyli, cele i podstawy przetwarzania.

w celu zawarcia i realizacji umowy o świadczenie usług serwisu patronite.pl. (w szczególności w celu rejestracji konta oraz umożliwienia kojarzenia Autorów i Patronów na zasadach określonych w Regulaminie). Podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit b, Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1. Inaczej, mówiąc np. kiedy przekazujesz wsparcie Autorom zarejestrowanym na Patronite przekazujemy Twoje dane osobowe Autorowi aby ten mógł dostarczyć Ci nagrody przewidziane za otrzymane wsparcie.

 • w celu otrzymywania informacji handlowych, tzn. wszelkiej formy reklam, promocji, newsletter, na podstawie Twojej zgody (podstawa z art. 6 ust 1 lit. a Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1)
 • w celach analitycznych i optymalizacyjnych np.: w celu monitorowania ruchu i zapewnienia odpowiedniej wydajności serwisu, w celu opracowania sprawozdań statystycznych i analitycznych, na potrzeby badań naukowych oraz w celu optymalizacji naszych produktów, optymalizacji procesów obsługi na podstawie przebiegu procesów obsługi, w tym reklamacji, itp., co jest naszym prawnie uzasadnionym interesem (podstawa z art. 6 ust 1 lit. f, Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1);
 • w celu oferowania Ci przez nas produktów i usług bezpośrednio (marketing bezpośredni), co jest naszym prawnie uzasadnionym interesem (podstawa z art. 6 ust 1 lit. f Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1);

Odbiorcy danych
Twoje dane osobowe udostępniamy następującym podmiotom:

 • Autorom, którym udzieliłeś/od których otrzymałeś/aś wsparcie w rozumieniu Regulaminu; czyli osobom lub firmom które szukają wsparcia poprzez portal Patronite.pl . Dane przekazujemy tylko wtedy kiedy Patron wspiera Autora w sposób opisany w naszym Regulaminie.
 • Operatorom Płatności - w celu realizacji płatności współpracujemy z operatorami płatności (obecnie Mangopay, PayPal i Tpay). Wybrany przez Ciebie operator otrzyma Twoje dane osobowe w celu realizacji płatności, tylko wtedy kiedy zdecydujesz się wesprzeć wybranego Autora.
 • Amazon - nasza infrastruktura serwerowa dostarczana jest przez firmę Amazon (Amazon Web Services, Inc. 410 Terry Ave North Seattle , WA 98109-5210 , US. Firma Amazon jest certyfikowana w programie Privacy Shield https://aws.amazon.com/compliance/eu-us-privacy-shield-faq). Przechowujemy tam nasze bazy danych, a zatem i Twoje dane.
 • Księgowym - w przypadku zakupu usług Twoje dane otrzyma Biuro rachunkowe w celu realizacji transakcji (obecnie jest to Biuro Gorczyca&Kozłowska Sp z o.o 71-771 Szczecin, Polska Rostocka 160, Warszewo).
 • OneSignal - obsługa komunikacji marketingowej w zakresie obsługi technologii push notification - w tym przypadku Twoje dane otrzyma firma OneSignal 411 Borel Ave #512, San Mateo, CA 94402, Stany Zjednoczone. Aby móc świadczyć Ci bezpłatnie usługi wysyłki notyfikacji web push, OneSignal zbiera i przekazuje do firm trzecich informacje:
 • -naszych kampaniach web push
  -adresach email
  -adresie IP
Więcej na ten temat znajduje się tutaj: https://onesignal.com/blog/product-policy-updates-for-gdpr/

Wyłącz możliwość korzystania i przekazywania danych do OneSignal

Google - do zbierania statystyk wykorzystujemy produkt Google Analytics, zatem Twoje dane otrzyma firma Google, 1600 Amphitheatre Parkway Mountain View, CA 94043 United States. Google jest certyfikowany w programie Privacy Shield.

Wyłącz możliwość korzystania i przekazywania danych do Google

Dodatkowo informujemy, że istnieje możliwość zablokowania dostępu Google Analytics do Twoich danych po zainstalowaniu w przeglądarce wtyczki znajdującej się pod tym linkiem: https://tools.google.com/dlpage/gaoptout/

Facebook - facebook używamy jako serwisu wspomagającego logowanie, aby wspomagać umieszczanie postów na FB. Jeżeli nie chcesz aby Twoje dane były przekazane właścicielowi serwisu facebook.com czyli firmie Facebook, 1 Hacker Way - Menlo Park, California, United States to prosimy nie loguj się przy użyciu Facebooka oraz

Wyłącz przekazywanie danych do Facebook

W każdym momencie możesz przejrzeć i zmienić zdanie w zakresie przetwarzanych danych osobowych nawet jeżeli jesteś niezalogowany, w tym celu musisz wyczyścić swoje pliki Cookie. Po zalogowaniu możesz sprawdzić i zmienić swoje ustawienia w profilu Patrona lub Autora.

Przekazywanie danych osobowych do państw trzecich lub organizacji międzynarodowych
Przekazujemy Twoje dane osobowe do firm/instytucji poza UE w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych, zatwierdzone przez Komisję Europejską. Te organizacje to Google, Amazon i OneSignal, zarówno

Okres przechowywania danych
Twoje dane pozyskane w celu zawarcia umowy o świadczenie usług platformy patronite.pl przechowujemy przez okres obowiązywania umowy (do czasu usunięcia konta z portalu) oraz do końca okresu przedawnienia potencjalnych roszczeń z umowy.

Twoje prawa
Przysługuje Ci:

 • prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii;
 • prawo do sprostowania (poprawiania) swoich danych;
 • prawo do usunięcia swoich danych
 • prawo do ograniczenia przetwarzania Twoich danych osobowych.
 • prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych.
 • prawo do przenoszenia danych, które dostarczyłeś/łaś n podstawie umowy lub Twojej zgody.
 • prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego - Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub innego właściwego organu nadzorczego;
 • prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych.

W celu wykonania swoich praw skieruj żądanie pod adres email: rodo@patronite.pl

Informacja o wymogu/dobrowolności podania danych
Podanie przez Ciebie danych jest:

 • warunkiem zawarcia umowy
 • dobrowolne
  Jeżeli nie podasz danych niezbędnych do zawarcia umowy możemy odmówić jej zawarcia.

Ważna informacja dla trolli:
Jeśli jesteś firmą zajmującą się wykorzystywaniem problemów danych osobowych aby sprzedać swoje usługi to informujemy, że wszystkie podejrzenia wykorzystywania nieuczciwych praktyk rynkowych obsługujemy przez współpracujące z nami kancelarie prawne.
Mamy dla Ciebie także osobny email do kontaktu obslugatrolli@patronite.pl

OK