Michał Ostaszewski

W Patronite od 23.04.2020

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 765

liczba Patronów: 871

6 patronów
200 zł miesięcznie
1 960 zł łącznie

Spokojna głowa

1 000 zł

miesięcznie

20%

osiągnięto

800 zł

brakuje

Tak naprawdę nie stawiam sobie żadnego minimalnego celu który musze osiągnąć bym kontynuował swoją astrofotografię i fotograficzne podróże. Jest to moja pasja i będę to robił bez znaczenia na całą resztę ponieważ sprawia mi to radość. Dlatego też opisane tutaj cele szczególnie te mniejsze są w pewnym sensie symboliczne. 1000 zł miesięcznie to już jednak kwota która pozwoli mi spokojniej planować wyjazdy na zdjęcia w naszym kraju i zwiększy swobodę podejmowanych przeze mnie decyzji. Będzie to również pierwsze moje utwierdzenie, że moja praca ma naprawdę sens i da mi to dużą motywację by działać dalej.

V1, Rotacja, Lecimy

2 500 zł

miesięcznie

8%

osiągnięto

2 300 zł

brakuje

2500zł/miesięcznie to już naprawdę sporo pieniędzy. Dzięki takiemu miesięcznemu wsparciu otworzy się przede mną wiele drzwi. Będę mógł upgrade'ować swój fotograficzny ekwipunek, a dzięki temu osiągać jeszcze lepszą jakość swojej pracy. To jednak nie sam sprzęt fotograficzny w moim plecaku jest dla mnie największym celem przy osiągnięciu tego poziomu Waszego wsparcia. Tym celem jest znacznie zwiększenie moich podróży po Europie, a ta naprawdę oferuje wiele. Dwa razy w roku wyjazd za koło podbiegunowe w celu fotografowania zorzy, Wyspy Kanaryjskie by móc fotografować najlepszą Drogę Mleczną w tej części świata czy Alpy dla fascynujących pierwszych planów pod gwiazdami. To tylko niektóre z moich wyjazdowych celów, ponieważ nie tylko nocne niebo jest fascynujące, ale w planie są również jaskinie lodowe i nurkowanie w najbardziej przejrzystej wodzie na świecie na Islandii, wspinanie w lodzie i zdobycie wielu górskich szczytów a to wszystko z aparatem w ręce.

Wyjazdy na Zaćmienia Słońca

5 000 zł

miesięcznie

4%

osiągnięto

4 800 zł

brakuje

Każdego roku, gdzieś na kuli ziemskiej na maksymalnie kilka minut w ciągu dnia nagle robi się ciemno. Mechanika nieba sprawia, że Księżyc zakrywa Słońce i następuje zaćmienie. Czegoś takiego doświadczyłem po raz pierwszy w życiu 2 lipca 2019 roku w Chilijskich Andach. Do teraz wspomnienia tej chwili przysparzają mnie o dreszcze a ja tylko planuję jak udać się na następne zaćmienie. Wyjazdy takie są jednak bardzo kosztowne, nie zawsze da się pojechać na każde zaćmienie, ponieważ niektóre występują w prawie niedostępnych fragmentach świata, jednak za każdym razem jest to fantastyczna przygoda. Miesięczne wsparcie na poziomie 5000zł pozwoli mi zorganizować przynajmniej jeden wyjazd w roku na takie zjawisko i próbę sfotografowania go nowy niesamowity sposób. Każde zaćmienie to osobna historia, warta każdego poświęcenia. Wierzę, że każdy powinien chociaż raz zobaczyć w swoim życiu takie zjawisko dlatego też dzięki waszemu wsparciu w wyżej wymienionej kwocie celem numer jeden stanie się podążanie za zaćmieniami i pokazywanie tych zjawisk w możliwie najbardziej niesamowity sposób.
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni