Avatar użytkownika

Michał Topór

66
patronów
2 255 
miesięcznie
69 400 
łącznie
66
patronów
2 255 zł 69 400 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
HIGH FIVE!

To nie jest zwyczajna piątka. Od teraz jesteś moim patronem, wielkie dzięki! Złap mnie kiedyś na zawodach lub przy innej okazji, to zbijemy ją na żywo :)
10 zł miesięcznie
KONKRETNA DYSZKA

Dziesięć to już konkretna liczba - dwie cyfry, wygląda dumnie itd... Za takie wsparcie należy Ci się coś równie konkretnego!

• Trafia do Ciebie opaska na rękę 'MAKE MTB GREAT AGAIN'
Noś ją dumnie - w końcu wspierasz ten sport!
20 zł miesięcznie
WPISOWE NA ZAWODY

Zaczyna się robić poważnie. Właśnie tyle kosztuje ustawowa opłata startowa w Polsce.
Stawiasz mi kilka wyścigów, a takiego wsparcia nie można pominąć.

• Twoje imię i nazwisko (lub pseudonim) zostanie umieszczone na honorowej karcie końcowej moich filmów publikowanych na YouTube!

• Opaska na rękę 'MAKE MTB GREAT AGAIN' leci do Ciebie!
30 zł miesięcznie
Wybierz 30 zł
11 dostępnych miejsc
POWYŚCIGOWA PIZZA

Nic tak nie cieszy, jak duża pizza po dobrze pojechanym wyścigu, a za tą kwotę można zamówić już coś niezłego.
Wszyscy zawodnicy MTB kochają pizzę, dlatego należy Ci się za nią coś ekstra!

• Otrzymasz cząstkę mojej własnej historii - autentyczny numer startowy, z którym ścigałem się na przestrzeni ostatnich lat wraz z moim podpisem i podziękowaniem.

• Twoje imię i nazwisko (lub pseudonim) zostanie umieszczone na honorowej karcie końcowej moich filmów publikowanych na YouTube!

• Opaska na rękę 'MAKE MTB GREAT AGAIN' trafia do Ciebie!
50 zł miesięcznie
Wybierz 50 zł
12 dostępnych miejsc
KLOCKI HAMULCOWE

Jeden wyścig w błocie i już ich nie ma... Znacie to? Nawet ja muszę czasem hamować, dlatego ogromne dzięki za nowy komplet!

Jesteś prawdziwym mecenasem polskiego kolarstwa górskiego, dlatego:

• jedzie do Ciebie koszulka 'MAKE MTB GREAT AGAIN' wraz z opaską na rękę!

•otrzymasz autentyczny numer startowy z moim podpisem i podziękowaniem

•zostaniesz umieszczony na honorowej karcie końcowej moich filmów na YouTube
100 zł miesięcznie
Wybierz 100 zł
13 dostępnych miejsc
MECENAS MTB

Dobra, powiedzmy sobie szczerze, ta kwota to już nie przelewki. Jesteś prawdziwym mecenasem polskiego kolarstwa górskiego, dlatego:

• jedzie do Ciebie koszulka 'MAKE MTB GREAT AGAIN' oraz moim logo wraz z opaską na rękę!

•otrzymasz autentyczny numer startowy z moim podpisem i podziękowaniem

•zostaniesz umieszczony na specjalnym miejscu honorowej karty końcowej moich filmów na YouTube
200 zł miesięcznie
SPONSOR STRATEGICZNY

Żaden z moich Patronów nie wspiera mnie dla nagród, ale fajnie dać im coś symbolicznego. Przy tym pułapie jednak moje pomysły się kończą. Jeśli w to wchodzisz, to znaczy, że serio kochasz MTB i doceniasz moją pracę.

• jedzie do Ciebie koszulka 'MAKE MTB GREAT AGAIN' oraz moim logo wraz z opaską na rękę!

•otrzymasz autentyczny numer startowy z moim podpisem i podziękowaniem

•zostaniesz umieszczony na specjalnym miejscu honorowej karty końcowej moich filmów na YouTube
300 zł miesięcznie
JUST WOW

Tutaj to już niezbyt wiem co napisać. Jeśli to robisz, to chyba musisz być "pozytywnie szalony", albo przegrałeś jakiś zakład... Ja już w kwestii nagród nic lepszego nie wymyślę, ale oczywiście:

• jedzie do Ciebie koszulka 'MAKE MTB GREAT AGAIN' oraz moim logo wraz z opaską na rękę!

•otrzymasz autentyczny numer startowy z moim podpisem i podziękowaniem

•zostaniesz umieszczony na specjalnym miejscu honorowej karty końcowej moich filmów na YouTube

No i masz mój dożywotni szacun. Nigdy bym nie pomyślał, że ktoś może dobrowolnie wydać na mnie tyle pieniędzy.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Michał Topór w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Czołowy zawodnik kolarstwa górskiego w Polsce. Od roku dzielę się moją zajawką oraz doświadczeniami na YouTube.

Hej, nazywam się Michał Topór. Mam 25 lata, pochodzę z Tarnowa, a kolarstwo górskie jest tym, co nadaje sens mojemu życiu. Na przestrzeni lat od dzieciaka jeżdżącego z tatą na wycieczki doszedłem do pozycji jednego z czołowych zawodników MTB w Polsce oraz reprezantanta kraju na najwazniejszych zawodach w Europie i na Świecie.
Na swoim koncie mam między innymi tytuły Vce Mistrza Polski Enduro, Mistrza Polski Młodzieżowców w MaratonieVce Mistrza Polski Młodzieżowców XCO, jak rownież tegoroczny brązowy medal Mistrzostw Polski w Short Tracku.

Pod koniec 2019 roku założyłem swój kanał na YouTube, aby dzielić się z innymi swoją zajawką, przygodami oraz doświadczeniami zebranymi w trakcie kilku lat ścigania. Tworzę vlogi z wyjazdów oraz wyścigów, na które składają się najważniejsze zawody w Polsce oraz imprezy takie jak Puchary Świata. 

Pokazuję z perspektywy ridera jak wyglądają najtrudniejsze i najciekawsze trasy wyścigów....

 ...a także przelewam w filmy rady i wskazówki, jakich udzieliłbym samemu sobie sprzed kilku lat.

Specjalizuję się w Cross Country, jednak moje zainteresowania wychodzą dużo dalej. Nie boję się wyzwań, chętnie więc próbuję swoich sił także w innych odmianach kolarstwa, jak Downhill, Enduro, Dirt, Trial czy Przełaje. Różnorodność jaką oferuje rower to według mnie jedna z jego największych zalet.

 

Co udało się już osiągnąć

Na Patronite jestem obecny od grudnia 2020 roku, a od tego czasu otrzymuję niesamowite wsparcie od moich widzów i kibiców. Właśnie dzięki Waszym pieniądzom moja sytuacja finansowa i ogólnie życiowa zmieniła się diametralnie w przeciągu tych niecałych dwóch lat.

Ze spłukanego studenta, który musiał opierać się głównie na finansowym wsparciu rodziców przerodziłem się w jedynego w Polsce niezależnego zawodnika, który jest w stanie walczyć z całą krajową czołówką XC rozlokowaną w drużynach zawodowych. Pu ukończeniu studiów inżynierskich, rower jest teraz moją pracą na pełen etat o czym marzyłem przez tyle lat.

Ponownie jako jeden z nielicznych, jeśli nie jedyny polski zawodnik, łączę ściganie w Cross Country z rywalizacją w DH i Enduro, a także zimą w przełajach. To również nie byłoby możliwe bez Waszego udziału.

No dobrze, to były ogólniki, więc teraz parę konkretów na co poszła Wasza kasa przez ostatnie 2 lata:

 • W końcu mam własny samochód, który jestem w stanie zatankować i utrzymać. Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć jak kluczowym elementem jest to w podróżniczym życiu każdego zawodnika
   
 • Zakupiłem drugie GoPro (9 Black), a także sporo akcesoriów do niego, dzięki czemu mam zdecydowanie większe możliwości filmowania np. na zawodach. Nagrywać mogą równocześnie dwie osoby w dwóch różnych miejscach
   
 • Dzięki Wam filmy montuję teraz na MacBooku Air M1. Tak, wiem, w tyłku mu się poprzewracało i maca kupił... Ten burżujski laptop dyrastycznie poprawił jednak płynność pracy i kilkukrotnie skrócił czas postprodukcji. Również dzięki niemu jestem w stanie wrzucać filmy w 4k/60fps. Mój poprzedni komputer nie uciągnąłby tego w ogóle, nie mówiąc o czasie.
   
 • To w dużej mierze za Wasze pieniądze byłem w stanie poskładać swoją endurówkę. Bazowy rower miałem oczywiście od sponsora, jednak aby nadawał się do ścigania potrzebował nieco usprawnień z lepszym zawieszeniem na czele. Nie są to tanie rzeczy, inwestycję uważam jednak za trafioną. Na tym rowerze wywalczyłem już dwa medale Mistrzostw Polski Enduro, a Wy możecie oglądać również moje zmagania z grawitacją ;)
   
 • Zacząłem regularnie korzystać z usług fizjoterapeuty. Cotygodniowa wizyta w gabinecie na masaż oraz ewentualne rozwiązanie "bieżących problemów" na dłuższą metę w wyraźny sposób polepsza funkcjonowanie zawodnika. Generuje jednak koszty między 400-500zł miesięcznie ;)
   
 • Mogłem sobie pozwolić na przedsezonowe zagraniczne zgrupowania, dzięki którym w sezon startowy wszedłem z dużo wyższego poziomu. Dwa tygodnie w Hiszpanii oraz 10 dni na Chorwacji zrobiły robotę.

 

Czyste wyniki nie są głównym powodem dla jakiego ze mną jesteście, ale...

2021

 • 6 miejsce Mistrzostw Polski XCO Elita
 • Brązowy medal Mistrzostw Polski Enduro Elita
 • 12 miejsce Mistrzostw Polski Dh

2022

 • Brązowy medal Mistrzostw Polski XCC Elita
 • 5 miejsce Mistrzostw Polski XCO Elita
 • Srebrny medal Mistrzostw Polski Enduro Elita
 • 9 miejsce Mistrzostw Polski DH Elita

...fajnie jak są coraz lepsze rok do roku

Co dalej

Zostając moim patronem wspierasz mnie nie tylko jako twórcę treści, ale również jako jednego z czołowych polskich zawodników MTB. Chcę dalej się rozwijać i udoskonalać swój warsztat na obu tych płaszczyznach:

 • Móc więcej ścigać się za granicą na imprezach wysokiej rangi
 • Odwiedzać i pokazywać więcej ciekawych rowerowych miejsc
 • Wyposażyć się w jeszcze lepszy sprzęt
 • Dysponować w zespole osobą odpowiedzialną ściśle za nagrywanie materiałów

Mam jednak większe marzenie. Docelowo chciałbym przeprowadzić się w góry, a konkretnie w region obfitujący w najlepsze trasy MTB. Tam żyć i trenować na co dzień, co z całą pewnością pchnęłoby mnie mocno do przodu. Czy będzie to Szczyrk, Bielsko-Biała, a może coś na Dolnym Śląsku? Za wcześnie jeszcze by dzielić skórę na niedźwiedziu, ale wierzę, że ten dzień nastąpi, kiedy tylko pozwolą mi na to finanse.

Cele Autora

Minimalna krajowa
 • 3 010 zł miesięcznie
 • 755 zł brakuje
74%
Niekiedy pytają się mnie, czy jestem zawodowym kolarzem. Przez długi czas odpowiadałem: "To zależy jak na to patrzeć..."
Dzięki Waszem wsparciu, po ukończeniu studiów inżynierskich rower został moją pełnoetatową pracą. Poświęcam mu obecnie wszystko, a on stopniowo coraz lepiej pozwala mi się utrzymać. Powyższa liczba jest mocnym symbolem, płacą minimalną w Polsce w 2022 roku. Osiągnęliśmy już jednak razem tyle, że wierzę, iż ona także jest w zasięgu.

Te pieniądze nie pójdą na klocki LEGO. Pozwolą mi dalej rozwijać się zarówno jako sportowiec, jak i twórca treści. Być szybszym i tworzyć lepsze materiały, a także mam nadzieję być powodem do dumy na arenie międzynarodowych zmagań.
Więcej lepszych filmów!
 • 1 000 zł miesięcznie
 • Cel osiągnięty!
100%
Czekasz na więcej moich filmów, kibicujesz mi na wyścigach i życzysz mi sukcesów? Wszystko jest w zasięgu... ale potrzebne mi Twoje wsparcie!
Koszty związane z trenowaniem oraz ściganiem na wysokim poziomie są wysokie - odżywki, opłacenie siłowni, okresowe badania, wyjazdy w celach treningowych... to tylko część z nich. Im wyższy poziom chcesz osiągnąć, tym większe koszty z tym związane.

Twoje wsparcie pozwoli mi jeszcze mocniej zaangażować się w to co robię. Więcej wyjazdów w ciekawe miejsca, wyższy poziom sportowy i więcej rowerowych wyzwań oraz lepsze jakościowo filmy!

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Michał Topór już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Przemysław Grzeszczuk
Przemysław Grzeszczuk
50 zł
Maciej Borkowski
Maciej Borkowski
10 zł
Iwona Jakubczyk
Iwona Jakubczyk
10 zł
Maciej Stopinski
Maciej Stopinski
50 zł
Karol Magiera
Karol Magiera
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.