Avatar użytkownika

mikaglo - origami modułowe

Opcja wsparcia finansowego jest niedostępna!

O autorze

Origami modułowe to nie tylko hobby, z Twoją pomocą może być też sposobem na życie. Poznaj moją twórczość a spojrzysz na świat zupełnie inaczej, przez pryzmat kolorów, szczęścia i prawdziwej pasji. Rozpocznij swoją przygodę z origami modułowym już teraz!


Witaj,

Czy zauważyłeś, że zawsze najtrudniej jest napisać coś o sobie? Przecież każdy z nas ma tak różnorodną i odmienną osobowość, ale jednak w momencie, kiedy chcesz przelać to wszystko na papier pojawia się w naszej głowie pustka.


Dlatego ja zacznę od podstaw. Jestem mikaglo. To mój pseudonim artystyczny. Jeśli tutaj trafiłeś to znaczy, że interesujesz się rękodziełem i dzielisz pasję innych kreatywnych ludzi.
 


Na co dzień zajmuje się orgiami modułowym. Jest to technika, która opiera się przede wszystkim na odpowiednim składaniu papieru i formowaniu z niego różnych kształtów. To bardzo ogólny zarys. Tak naprawdę orgiami modułowe to nic innego jak przestrzenna odmiana orgiami zwykłego, dwuwymiarowego, o którym każdy z nas słyszał i zapewne widział.
 

Przygodę z tą techniką rozpoczęłam jakieś 5 lat temu. Doskonale pamiętam ten moment, kiedy pewnego dnia odwiedzałam chińską restauracje, w celu dokonania zamówienia.  Na ladzie obok kasy stał niewielki łabędź wykonany ze specjalnie poskładanych kawałków zwykłej, kolorowej gazety. Całość wyglądała bardzo efektownie i na tyle przykuła moje oko, że postanowiłam dowiedzieć się na ten temat czegoś więcej. Pani przyjmująca zamówienie wytłumaczyła mi po krótce technikę, jaką wykonano ozdobę. Zafascynowana, rozpoczęłam swoje poszukiwania w Internecie.
 


Nigdy bym nie pomyślała, że moja pasja narodzi się w taki właśnie sposób i będzie poniekąd związana z azjatycką kulturą i sztuką, ale niezbadane są ścieżki człowieka.
 

Po dzień dzisiejszy orgiami modułowe jest dla mnie czymś więcej niż tylko zwykłym hobby. Jest odskocznią od rzeczywistości. Tworzenie prac z papieru daje mi radość i spełnienie, ale również cieszy osoby, które stają się właścicielami gotowych prac.
 


Prowadzę bloga, który jest systematycznie odwiedzany oraz mam profile na innych portalach społecznościowych. Jeśli tam zajrzysz,  zrozumiesz, że papier to nie tylko środek piśmienniczy. Papier to przede wszystkim materiał, z którego powstają wspaniałe prace, a ich wykonanie wcale nie jest takie proste, jakby się na początku mogło wydawać.
 

Moim marzeniem jest dalsze wykonywanie prac z orgiami modułowego, rozwijanie bloga oraz stworzenie warsztatów, gdzie ludzie z pasją mogliby pogłębiać swoje zainteresowania, a ci którzy szukają celu w życiu spróbować swoich sił w rękodziele. Do zrealizowania tych celów potrzebne są finanse. Myślę, że z Twoją pomocą, marzenia te mogłyby się urzeczywistnić.
 

 

Więcej moich prac znajdziesz na: mikaglo.blogspot.com