Avatar użytkownika

Mikołaj Wyrzykowski

0
patronów
0 
miesięcznie
265 
łącznie
0
patronów
0 zł 265 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Piątka to już jedna kawa, przy której możemy się wspólnie pozastanawiać nad paroma wierszami i pogadać po francusku - do zobaczenia w kawiarence !
10 zł miesięcznie
Dyszka ! Dzięki za pomoc w stawianiu pierwszych kroków w budowaniu mojej "kawiarenki". W ramach wdzięczności co dwa tygodnie obiecuję wysyłać notkę z nowościami i ciekawostkami z kultury frankofońskiej i języka.
20 zł miesięcznie
Witam w gronie czytelników ! Dwie dyszki miesięcznie to dostęp do wszystkich moich e-booków za darmo, jak i niepublikowanych nigdzie indziej materiałów artystycznych i podróżniczych. Będę dzielił się także moimi lekturami i innymi odkryciami. W ten sposób dołączasz do społeczności (specjalnie stworzonej grupy), której założeniem jest dzielenie się przemyśleniami - a wszystko po francusku !
50 zł miesięcznie
50 zł miesięcznie to aktywne uczestniczenie w mojej kawiarence literackiej. Raz w miesiącu zaproszę Cię na specjalne zajęcia, które łączyć będą naukę języka oraz zagadnienia kulturowe.
100 zł miesięcznie
Dzięki Twojemu wsparciu będę mógł na spokojnie pisać i prowadzić badanie doktoranckie, zaś na portalu "Zastanów się nad tym" rozkwitną filmiki, podcast, konferencje z gośćmi specjalnymi oraz oczywiście więcej wpisów. Imiennie podziękuję Ci przy okazji kolejnych projektów i publikacji. Przy takim wsparciu już nie ma co się zastanawiać, pozostaje tylko działać !

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Mikołaj Wyrzykowski w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Podróżnik i pasjonat literatury. Nomada mieszkający między Polską, Francją i Kanadą. Magister Sorbony, zajmuję się poetyką szlaku św. Jakuba. Publikuję tomiki opowiadań, książki i poezję w trzech językach. Niedawno zacząłem rozwijać szkołę językowo-kulturalną „Café français”.

Podróżnik i pasjonat literatury. Urodziłem się w Toruniu, ale jako nomada kulturowo-językowy mieszkałem w Londynie, Reykjaviku i Santiago de Compostela, ale przede wszystkim w Prowansji i w Paryżu. Aktualnie zajmuję się poetyką pielgrzymowania po szlaku św. Jakuba w porównaniu ze współczesnym włóczęgostwem w literaturze. Publikuję tomiki opowiadań i poezji, jak i artykuły czy reportaże. Uwielbiam długie wędrówki, francuską piosenkę i degustację wina. Po pięciu latach we Francji jestem właściwie dwujęzyczny, znam również angielski, hiszpański i włoski. Niedawno zacząłem rozwijać szkołę językowo-kulturalną „Café français”, której celem jest nauka języka, a także rozmowy o kinie i literaturze frankofońskiej.

Jako dziennikarz:

– ukończyłem Międzyszkolne Warsztaty Dziennikarskie w Bydgoszczy i Studium Reportażu;

– prowadziłem projekty medialne (m.in. „Francja z Pasją” oraz „Szlakiem francuskich winnic”);

– występowałem gościnnie w audycjach radiowych m.in. Radia PiK, Jedynka, Radio Kielce;

– pisałem do czasopism podróżniczych jak Polski Caravaning czy Poznaj Świat;

Jako autor:

– prowadziłem spotkania autorskie oraz podróżnicze m.in. na Toruńskim Festiwalu Książki;

– uczestniczyłem w Warszawskich Targach Książki;

– zostałem dwukrotnym stypendystą programu Pasjopolis;

– otrzymałem stypendium Miasta Torunia w Dziedzinie Kultury na tłumaczenie książki pt. „Zrządzenie losu” na język angielski („A Twist of Fate”);

– laureat nagrody „Złota Róża” za tomik „Wspomnienie chwili obecnej”;

– wyróżniony przez szwajcarskie jury konkursu PIJA za opowiadanie w języku francuskim pt. „Les Saisons” opublikowane w 2018 roku;

– w tym roku ukaże się na rynku francuskim mój tomik prozo-poezji zatytułowany „Cartes Postales de Paris”, czyli „Pocztówki z Paryża”;

Jako student:

– zdobyłem licencjat z kreatywnego pisania i kina na uniwersytecie Aix-Marseille, Francja;

– spędziłem semestr na King’s College London, Anglia;

– otrzymałem dyplom magisterski z literatury porównawczej na Sorbonie w Paryżu, Francja;

– przygotowuję się do rozpoczęcia doktoratu z literatury na UQAM w Montrealu, Kanada;

Więcej informacji o mnie, o publikacjach oraz najnowszym projekcie na:

http://mikolajwyrzykowski.pl

 

Cele Autora

Francuska kawiarenka internetowa
  • 1 500 zł miesięcznie
  • 1 500 zł brakuje
0%
Moim projektem jest stworzenie portalu, który byłbym miejscem spotkań i dyskusji wokół literatury, kina oraz języka francuskiego. Od wielu lat piszę i podróżuję, a teraz chciałbym podzielić się tym z Wami bardziej niż kiedykolwiek, zapraszając Was do mojej internetowej kawiarenki na regularnie organizowane wieczorki frankofońskie, każdy obejmujący jeden temat z zakresu kultury i sztuki regionów takich jak Prowansja, Quebec, czy też oczywiście Paryż. Podróżujmy, rozmawiajmy, twórzmy - razem!
Aktualnie rozpoczynam też doktorat w Montréalu w Kanadzie, gdzie będę pisał o poetyce Camino de Santiago w porównaniu do współczesnego nomadyzmu, a także pracował nad nowym projektem artystycznym w tym samym temacie. Zostając mecenasem, wspierasz mój projekt stworzenia internetowego "miejsca" do wymieniania się refleksjami o kinie oraz literaturze (przy okazji nauki francuskiego), a także pasję, którą jest pisanie i podróżowanie - dzięki za możliwość dzielenia się tomikami i wyprawami!
Kto wie, może uda nam się rozpocząć warsztaty kreatywnego pisania?
Zastanów się nad tym ;)
A w międzyczasie zastanawiania się życie kulturalne w kawiarence będzie kwitnąć:
- obiecuję wpisy oraz vlogi z Prowansji, Paryża i Montrealu;
- wysyłać będę newslettery z ciekawostkami z pogranicza kina, języka i literatury;
- odbywać się będą regularne spotkania online na wybrane tematy po francusku;
- z Twoim uczestnictwem rozwiniemy szkołę łączącą naukę języka i krytykę sztuki;
- na bieżącą będziesz mógł śledzić moje projekty podróżnicze i literackie;
- jako pierwszy dowiesz się o nowych publikacjach i pomysłach.
Do zobaczenia !


Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Mikołaj Wyrzykowski już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Antonina Poźniak
Antonina Poźniak
20 zł
Anonimowy patron
10 zł
Anonimowy patron
5 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.