Mikołaj Krupa

W Patronite od 30.08.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1336

Liczba Patronów: 1270

Zostań Patronem
Kup na prezent
9 patronów
240 miesięcznie
1 070 łącznie
Tworzę filmy o historii Warszawy. Staram się znajdować nieopowiedziane wcześniej historie i opowiadać o mieście z punktów widzenia, których na codzień nie widać.

O Autorze

Nazywam się Mikołaj Krupa, z wykształcenia (prawie ukończonego) jestem historykiem sztuki. Od kilku lat skupiam się na temacie Warszawy – zarówno w wymiarze urbanistyczno - architektonicznym, ale i społecznym. Najwięcej frajdy sprawia mi przekopywanie miejskich archiwów i szukanie różnych źródeł. Jestem założycielem konceptu "Afish", który zajmuje się reprodukowaniem starych zdjęć i opowiadaniem historii miasta poprzez fotografie. 

 

Historia miasta i jego mieszkańców zawiera się zarówno w wielkich historiach, jak stadiony i pałace:

 

Ale również w znacznie bardziej przyziemnych rzeczą, jak sklepy i mosty:

Ostatnio najbardziej inspirujące dla mnie są czasy powojenne. Możliwości i wyzwania stojące przed architektami i urbanistami wiążą mnóstwo niesamowitych historii. Mniej lub bardziej fortunny mezalians architektury i polityki jest tym, co do dzisiaj wzbudza emocje. Próba opowiedzenia o tamtych czasach jest wyzwaniem, które staram się podejmować.

 

Pomoc moich patronów pozwala mi wyposażyć studio i poświęcać czas na potrzebny research, dlatego jestem wdzięczny za każdą subskrypcję. 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika