Avatar użytkownika

Mikołaj Krupa

4
patronów
130 
miesięcznie
3 560 
łącznie
4
patronów
130 zł 3 560 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Dziękuję! To bardzo miłe, że chcesz mi pomóc.
20 zł miesięcznie
Bardzo mi miło, że mnie wspierasz. Otrzymasz ode mnie pocztówkę, a także będziesz wymieniony / wymieniona w napisach końcowych po moich filmach na YouTube.
50 zł miesięcznie
Skoro jestem dla ciebie więcej wart, niż subskrypcja Netflixa, to mogę się tylko delikatnie zawstydzić. Otrzymasz ode mnie pocztówkę ze starą Warszawą, zostaniesz uwzględniony/a w napisach końcowych filmów na YouTube, a także (jeśli do tego w końcu dojdzie!) Będziesz także wspomniany/a w mojej książce.
100 zł miesięcznie
W tym wypadku nie mogę nic innego zrobić, jak dać Ci wszystkie wymienione w niższych progach nagrody. Do tego dorzucę jeszcze jeden akcent – oprowadzę cię po Warszawie po autorskiej trasie. Ty wybierasz kiedy i o której!

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Mikołaj Krupa w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Tworzę filmy o historii Warszawy. Staram się znajdować nieopowiedziane wcześniej historie i opowiadać o mieście z punktów widzenia, których na codzień nie widać.

Nazywam się Mikołaj Krupa, z wykształcenia (prawie ukończonego) jestem historykiem sztuki. Od kilku lat skupiam się na temacie Warszawy – zarówno w wymiarze urbanistyczno - architektonicznym, ale i społecznym. Najwięcej frajdy sprawia mi przekopywanie miejskich archiwów i szukanie różnych źródeł. Jestem założycielem konceptu "Afish", który zajmuje się reprodukowaniem starych zdjęć i opowiadaniem historii miasta poprzez fotografie. 

 

Historia miasta i jego mieszkańców zawiera się zarówno w wielkich historiach, jak stadiony i pałace:

 

Ale również w znacznie bardziej przyziemnych rzeczą, jak sklepy i mosty:

Ostatnio najbardziej inspirujące dla mnie są czasy powojenne. Możliwości i wyzwania stojące przed architektami i urbanistami wiążą mnóstwo niesamowitych historii. Mniej lub bardziej fortunny mezalians architektury i polityki jest tym, co do dzisiaj wzbudza emocje. Próba opowiedzenia o tamtych czasach jest wyzwaniem, które staram się podejmować.

 

Pomoc moich patronów pozwala mi wyposażyć studio i poświęcać czas na potrzebny research, dlatego jestem wdzięczny za każdą subskrypcję. 

Cele Autora

Wydanie książki
  • 10 000 zł
  • 6 440 zł brakuje
35%
Nawet jeśli skończę maszynopis (a to zrobię i tak), to do wydania książki potrzebuję rzeszy małych rzeczy – od korekty językowej, przez redakcję naukową i pieniądze na druk. Będąc realistą, nie chodzi od razu o wyprodukowanie tysięcy egzemplarzy i czekanie na cud – ta kwota pozwoli mi wyprodukować ok. 1000 egzemplarzy, które posłużą do promocji i wprowadzenia pozycji na rynek.
Doposażenie
  • 3 000 zł
  • Cel osiągnięty!
100%
Najpewniej mówię za szybko i mógłbym mniej machać rękoma. Efekty mojej pracy nie będą zbyt dobrze widoczne, jeśli nie będę miał na przykład dobrego oświetlenia lub mikrofonu. Tą kwotę chciałbym przeznaczyć na zakup niezbędnego sprzętu do nagrań.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Mikołaj Krupa już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Dawid Suder
Dawid Suder
50 zł
Michał Orłowski
Michał Orłowski
20 zł
Michał Orłowski
Michał Orłowski
10 zł
kampErOS
kampErOS
50 zł
Juliusz M.
Juliusz M.
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.