MiniEmporium Samiego

W Patronite od 05.01.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 122

Liczba Patronów: 139

Zostań Patronem
Kup na prezent
159 patronów
Nazywam się Samuel, jestem zawodowym malarzem figurkowym i prowadzę na YouTube kanał po polsku - MiniEmporium Samiego. Znajdziesz tam poradniki malarskie, recenzje produktów, techniki, filmy o teorii i wiele więcej.

O Autorze2021 rok
pokazał, że Wasze wsparcie ma ogromne znaczenie! Kanał MiniEmporium Samiego wsparło w sumie ponad 90 osób. Dzięki temu powstało ponad 50 filmów wyświetlonych ponad 110 tys. razy (co daje w sumie ponad 12 tys. godzin oglądania). Całkiem niezły wynik jak na niszę, prawda?

Odbyliśmy również ponad 20 godzin wspólnych warsztatów online!

Rok 2022 oznacza jeszcze więcej treści i benefitów dla Patronów:

 • Zamiast 1 grupy warsztatowej, będą aż 3 (podstawowa, zaawansowana oraz master)*
 • Możliwość głosowania na nowe filmy oraz zgłaszania tematów
 • Cykliczne, regularne streamy z feedbackiem dotyczącym prac Patronów
 • Challenge, konkursy i losowania nagród
   

Ponadto, ustawiłem 4 nowe cele finansowe, do których możemy wspólnie dążyć:

 • 2x częstsze streamy z feedbackiem
 • Dodatkowy, publiczny stream z malowania moich zleceń
 • Nowy, specjalny obiektyw makro do robienia lepszych zbliżeń figurek
 • Gimbal, czyli sprzęt do robienia stabilnych ujęć

Dziękuję wszystkim dotychczasowym wspierającym za zaufanie i liczę na jeszcze więcej cudownej współpracy z Wami! To właśnie dzięki Patronom, MiniEmporium Samiego stało się największym polskim kanałem o figurkach. Następny krok, to popularyzacja tego wspaniałego hobby!

* Grupa podstawowa - techniki malowania pędzlem, washowania, proste rozjaśnienia, robienie podstawki. Aerograf używany jedynie do nakładania 2-3 kolorów bazowych oraz podkładu (jeżeli nie posiadasz, możesz po prostu pomalować to samo pędzlem)
  Grupa zaawansowana - malowanie pędzlem i aerografem, techniki NMM, loaded brush, zaawansowany weathering, OSL.
  Grupa master - wszystko co umiem na najwyższym poziomie + eksperymentowanie na żywo. Malowanie farbami olejnymi i akrylowymi. Aerograf i pędzel.

 


Nazywam się Samuel i jestem profesjonalnym malarzem figurkowym.

Pamiętam jak w okolicach 2002r. dostałem swoją pierwszą gazetkę pt. “Władca Pierścieni: Gry Strategiczne w Śródziemiu” (jeżeli tak jak ja, urodziłeś się na przełomie lat 80 i 90, to bardzo możliwe, że kojarzysz o czym mowa) - to było coś niesamowitego!

Gazetka wychodziła co dwa tygodnie, można było ją kupić w każdym kiosku - a w środku opis gry figurkowej, porady jak malować figurki, wykonywać makiety terenów! A co więcej, były do niej dołączane właśnie figurki (czasem też i farby).

Od tamtego czasu minęło prawie 20 lat, a ja wciąż kocham to robić - i nie wyobrażam sobie, bym mógł związać się z inną branżą. Ba, próbowałem nawet kilka razy, ale to nie było to - męczyłem się. I tak w mojej głowie powstał ten pomysł, na mały wirtualny stragan pośrodku internetu, w którym będzie można kupić małe, kolorowe buteleczki :D


W czerwcu 2020 założyłem zrzutkę, żeby móc wystartować z projektem MiniEmporium, i jak widzisz, udało się! Potem założyłem zrzutkę jako formę wsparcia kanału na YouTubie, a teraz zdecydowałem się przenieść tutaj.

Dlaczego tak?
Ponieważ Zrzutka głównie służy do szukania pomocy - i idealnie nadała się do tego, kiedy zbierałem na start. Natomiast obecnie marka Patronite dużo lepiej oddaje charakter tego co robię. Tylko tyle i aż tyle :)

Oto jeden z moich ulubionych filmów, które jak dotąd zrealizowałem:

Osobiście jestem fanem metody małych kroków, ale realizowanych sukcesywnie - dlatego z czasem jak kanał będzie się rozwijać, będę dokładać kolejne progi i kolejne nagrody dla wszystkich wspierających.

Na początek zajmę się ustawieniem filmów na odpowiednim poziomie jakości. Samemu jestem w stanie cały czas podnosić swoje umiejętności i rozszerzać wiedzę z zakresu montażu, obróbki video, operatorki czy dodawania efektów. Dzięki temu materiały się przyjemniej ogląda.

Nie mniej, mam braki sprzętowe - mimo to, nagrywam i składam filmy najlepiej jak umiem pracując z tym co mam pod ręką.

Pierwszymi celami finansowymi był zatem zakup odpowiedniego sprzętu. Mianowicie...

 • Dzięki Waszemu wsparciu kiepski dźwięk odchodzi do przeszłości! Teraz będziecie mogli mnie dużo lepiej słyszeć :)

 

 • Mój komputer zyskał dodatkową pamięć - dużo łatwiej mi teraz montować materiały, które nagrywam w jakości 4K. Uczę się też dodawać nowe efekty, także z filmu na film każde video będzie jeszcze przyjemniejsze w odbiorze..

 

 • Lampa pierścieniowa sprawiła, że teraz mogę kręcić ciekawsze ujęcia i nie jestem "przyspawany" do biurka, gdzie jak dotąd było jedyne sensowne światło do nagrywania filmów.

 

 • Aparat - lepsze kolory, detale, głębia obrazu. W filmach, które kręcę, bardzo ważna jest odpowiednia jakość video. W końcu otrzymujecie materiały na naprawdę dobrym poziomie!

Na razie to tyle. Będę stale uzupełniał to miejsce jak tylko pojawią się kolejne progi, nagrody czy uda się uzbierać na jakiś sprzęt. Dzięki wielkie!


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Sebastian Pudełko
Sebastian Pudełko
Próg: 35 zł
Thomas Lisok
Thomas Lisok
Próg: 10 zł
Ryszard Kaczmarek
Ryszard Kaczmarek
Próg: 35 zł
Dragasoni
Dragasoni
Próg: 53 zł
Daniel Cichoniec
Daniel Cichoniec
Próg: 25 zł