404 patronów
7 490 miesięcznie
Dzięki Wam mogę się leczyć... dziękuję! Pomimo poważnego wypadku, który prawie kosztował mnie życie, jestem zdeterminowany by rehabilitacja pozwoliła ponownie działać. Tym razem pojawię się na ulicach miasta Ambulansem Szybkiego Reagowania zbudowanym na bazie samochodu. Borkoś

O Autorze

Pasja i oddanie

Od trzech dekad jestem związany z ratowaniem ludzkiego życia, zawsze staram się iść z duchem czasu i jako ratownik medyczny nadążyć za tym wszystkim.  Widząc przez lata, jak niewiele potrzeba, by komuś uratować życie, postanowiłem z własnych środków zbudować MotoAmbulans. Ta forma ratownictwa niestety nie jest możliwa w moim przypadku, ponieważ uległem wypadkowi. Teraz powołałem do działania Ambulans Szybkiego Reagowania ale na bazie samochodu. Działalność ta pochłania sporo czasu i pieniędzydlatego powstał Patronite, byś mógł pośrednio uratować komuś życie. 

Liczy się każda sekunda

Ciągły pęd życia niesie ze sobą zdarzenia losowe: wypadki, przedawkowania czy nagłe zagrożenia zdrowotne z zatrzymaniem krążenia włącznie. Zespoły ratownictwa medycznego borykają się z utrudnieniami jak najszybszego dotarcia do poszkodowanych. Z badań wynika, że od momentu ustania pracy serca, do rozpoczęcia obumierania mózgu wystarczy przekroczyć magiczne 4 minuty. Jak szybko dojedzie ambulans? Ustawowo, od zgłoszenia, średni czas dotarcia nie powinien przekraczać 8 minut w mieście oraz 15 minut poza miastem powyżej 10 tys. mieszkańców.  Niestety w dobie większego popytu na karetki, czas ten wydłużył się do kilkudziesięciu minut, a nawet godzin.

Twoje wsparcie to ludzkie życie

Wspierając nas przez Patronite pośrednio pomagasz ludziom, którzy znaleźli się w krytycznej sytuacji zdrowotnej. Zebrane fundusze przyczyniły się do zbudowania Ambulansu Szybkiego Reagowania. Teraz pojazd ten regularnie ratują ludzkie życie. Obsługują też podstawowe wydatki: paliwo, jednorazowe środki medyczne czy przedmioty zapewniające bezpieczeństwo podczas wykonywania pracy. Każda złotówka to dodatkowy kilometr patrolu, który możemy wykonać.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Eurdo pfk
Eurdo pfk
Próg: 5 zł
Szymon B
Szymon B
Próg: 100 zł
Grzegorz Kołakowski
Grzegorz Kołakowski
Próg: 5 zł
Paulina Bilon
Paulina Bilon
Próg: 20 zł
Anonimowy patron
Próg: 20 zł