Fundacja Można Zwariować

W Patronite od 02.11.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 735

Liczba Patronów: 499

Zostań Patronem
Kup na prezent
35 patronów
605 miesięcznie
4 975 łącznie
Cześć, tu Fundacja Można Zwariować! Oswajamy zdrowie psychiczne poprzez regularnie udostępniany podcast, social media oraz wydarzenia kultularno-społeczne. W 2022 roku premierę miała nasza pierwsza kampania społeczna: Można zwariować i żyć normalnie!

O Autorze

Cześć! Jeśli tu jesteś, to być może zdrowie psychiczne jest dla Ciebie ważne. Dla nas również, dlatego zapraszamy Cię do zapoznania się z naszymi działaniami!

Fundacja Można Zwariować została powołana w 2019 roku. Misją fundacji jest promocja zdrowia psychicznego, jego higieny i wrażliwości na nas samych oraz na siebie nawzajem. Jednym z najważniejszych celów fundacji jest otwarcie dialogu społecznego na tematy związane z dbaniem o dobrostan oraz zdrowie psychiczne i zerwanie z negatywnymi i krzywdzącymi stereotypami. Chcemy kształtować właściwe postaw społecznych, zwłaszcza zrozumienia, tolerancji, życzliwości i przeciwdziałania dyskryminacji.

W maju 2022 roku miała premierę nasza pierwsza kampania społeczna - Można zwariować i żyć normalnie! To ogólnopolska akcja edukacyjno-informacyjna, której celem jest nawiązanie dialogu, a docelowo zmiana świadomości społecznej dotyczącej postrzegania zdrowia psychicznego. Zachęcaliśmy w niej do mówienia otwarcie o swoich problemach psychicznych i walki ze stereotypami na ich temat. Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej: https://moznazwariowac.pl/

Można Zwariować to także podcast prowadzony przez psycholożkę i psychoterapeutkę Anię Cyklińską, autorkę psychoedukacyjnego Instagrama @psychoedu_, oraz Cleo Cwiek – modelkę i założycielkę Fundacji Można Zwariować, a poza tym osobę z doświadczeniem zaburzeń psychicznych. Podcast dostępny jest za darmo na SPOTIFY, APPLE PODCASTS, YOUTUBE i innych platformach streamingowych!

Co środę wypuszczamy nowy odcinek, w którym rozmawiamy na tematy związane ze zdrowiem psychicznym, w naszym gronie, z gościnią lub gościem. Na naszym koncie mamy już odcinki omawiające różne zaburzenia psychiczne, z perspektywy osób doświadczającej lub specjalistów. 

Wiele odcinków porusza tematy, które są nam osobiście bliskie. Dzieląc się naszymi doświadczeniami mamy nadzieję nawiązać z Wami kontakt i stworzyć społeczność osób, które chcą normalizować temat zdrowia psychicznego. Zapraszamy Was również do dialogu, poprzez komentarze i wiadomości na mediach społecznościowych oraz e-maile. 

fot. Kuba Mozolewski / Outriders

Oprócz Podcastu angażujemy się również w wystąpienia na żywo. Przygotowałyśmy prelekcję na Festiwal sztuk performatywnych Nowa Siła Kuratorska, gdzie omawiałyśmy kwestię języka w kwestii zdrowia psychicznego. Brałyśmy udział w Festiwalu Outriders, który odbywał się w Żyrardowie. Podczas panelu rozmawiałyśmy na temat zdrowia psychicznego po pandemii i jej konsekwencji długofalowych.

Jako Fundacja Można Zwariować współorganizowałyśmy panel podczas Festiwalu Millenium Docs Against Gravity na temat choroby afektywnej dwubiegunowej. Razem z lek. Aleksandrą Pięta (ig: @psychiatra_ola) oraz Janiną Bąk (ig: @janina.daily) rozmiawiałyśmy o ChADzie w kontekście filmu Wyprawa na trzeci biegun. Dwubiegunowy musical ze słoniami. 

Zorganizowałyśmy również panel This is mental (health) podczas festiwalu Scopes driven by Porsche w Warszawie. Do rozmowy zaprosiłyśmy aktywistę Mestosława, z którym poruszyłyśmy temat substancji psychodelicznych w kontekście zdrowia psychicznego i terapii. Naszej rozmowy możecie posłuchać również jako podcastu.

Patronite to dla nas szansa na rozwój i jeszcze większe zaangażowanie się w działania Fundacji, a przede wszystkim tworzenie Podcastu. Chcemy dostarczać Wam treści audio regularnie i w dobrej jakości, zarówno merytorycznej, jak i dźwiękowej. Ważne jest dla nas również wychodzenie poza przestrzeń wirtualną, dlatego chcemy częściej brać udział w wydarzeniach na żywo.

Dziękujemy też każdej osobie za wdzięczność i wsparcie duchowe, jakie otrzymujemy od samego początku! Jeśli chcecie pomóc nam działać zapraszamy do zapoznania się z progami po prawej stronie.

Stay safe 💛

Cleo i Ania

--


Szukajcie nas też na Instagramie!
Fundacja @moznazwariowac
Ania @psychoedu_
Cleo @cleocwiek


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 25 zł
Zofia
Zofia
Próg: 50 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Maciej Loos
Maciej Loos
Próg: 100 zł
Asia Gębarowska
Asia Gębarowska
Próg: 10 zł
Marta Lewandowska
Marta Lewandowska
Próg: 10 zł