Avatar użytkownika

Fundacja Można Zwariować

22
patronów
635 
miesięcznie
23 480 
łącznie
22
patronów
635 zł 23 480 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Dokładasz małą, ale ważną cegiełkę do działania Fundacji Można Zwariować. Dziękujemy!
10 zł miesięcznie
Dzięki tobie Fundacja Można Zwariować może regularnie wypuszczać podcast, dlatego w ramach podziękowania wyślemy Ci raz w miesiącu newsletter, z naszymi bieżącymi poleceniami inspirujących książek, filmów i innych aktywności.
Dziękujemy!
25 zł miesięcznie
Fundacja Można Zwariować wypuszcza podcast i działa dzięki Tobie! W ramach podziękowania wyślemy Ci raz w miesiącu newsletter, z naszymi bieżącymi poleceniami inspirujących książek, filmów i innych aktywności. Możesz zostać na naszej liście mailingowej tak długo, jak chcesz. Dziękujemy!
50 zł miesięcznie
To już bardzo duże wsparcie w bieżącym działaniu Fundacji Można Zwariować! Dlatego oprócz newslettera chcemy Ci zaproponować specjalne podziękowania na początku odcinków Podcastu Można Zwariować. Możemy wymienić Twoje imię, nazwisko, pseudonim, bloga, podcast lub nazwę firmy - niech wiedzą, że zdrowie psychiczne jest dla Ciebie ważne! Dziękujemy!
100 zł miesięcznie
Wybierz 100 zł
17 dostępnych miejsc
Realnie pomagasz w działaniach Fundacji Można Zwariować! Za Twoje wsparcie odwdzięczymy się newsletterem, a także umieścimy specjalne podziękowania na początku odcinków Podcastu Można Zwariować i w opisach - może to być Twoje imię, nazwisko, pseudonim, blog, podcast, nazwa firmy, a nawet wzmianka na temat Twojego biznesu lub inicjatywy. Chętnie usłyszymy też Twoje propozycje na nowe tematy i działania Fundacji.
Dziękujemy!

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Fundacja Można Zwariować w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Cześć, tu Fundacja Można Zwariować! Oswajamy zdrowie psychiczne poprzez regularnie udostępniany podcast, social media oraz wydarzenia kultularno-społeczne. W 2022 roku premierę miała nasza pierwsza kampania społeczna: Można zwariować i żyć normalnie!

Cześć! Jeśli tu jesteś, to być może zdrowie psychiczne jest dla Ciebie ważne. Dla nas również, dlatego zapraszamy Cię do zapoznania się z naszymi działaniami!

Fundacja Można Zwariować została powołana w 2019 roku. Misją fundacji jest promocja zdrowia psychicznego, jego higieny i wrażliwości na nas samych oraz na siebie nawzajem. Jednym z najważniejszych celów fundacji jest otwarcie dialogu społecznego na tematy związane z dbaniem o dobrostan oraz zdrowie psychiczne i zerwanie z negatywnymi i krzywdzącymi stereotypami. Chcemy kształtować właściwe postaw społecznych, zwłaszcza zrozumienia, tolerancji, życzliwości i przeciwdziałania dyskryminacji.

Stworzyłyśmy krótką książeczkę pomagającą w oswajaniu tematu zdrowia psychicznego w otoczeniu. Możecie obejrzeć ją lub pobrać tutaj: https://tinyurl.com/PRISMA-MZ. Naszym celem jest wydrukowanie i rozdystrybuowanie broszur w miastach w Polsce - możecie nam w tym pomóc właśnie poprzez Patronite!

W maju 2022 roku miała premierę nasza pierwsza kampania społeczna - Można zwariować i żyć normalnie! To ogólnopolska akcja edukacyjno-informacyjna, której celem jest nawiązanie dialogu, a docelowo zmiana świadomości społecznej dotyczącej postrzegania zdrowia psychicznego. Zachęcaliśmy w niej do mówienia otwarcie o swoich problemach psychicznych i walki ze stereotypami na ich temat. Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej: https://moznazwariowac.pl/

Można Zwariować to także podcast prowadzony przez psycholożkę i psychoterapeutkę Anię Cyklińską, autorkę psychoedukacyjnego Instagrama @psychoedu_, oraz Cleo Cwiek – modelkę i założycielkę Fundacji Można Zwariować, a poza tym osobę z doświadczeniem zaburzeń psychicznych. Podcast dostępny jest za darmo na SPOTIFY, APPLE PODCASTS, YOUTUBE i innych platformach streamingowych!

Co środę wypuszczamy nowy odcinek, w którym rozmawiamy na tematy związane ze zdrowiem psychicznym, w naszym gronie, z gościnią lub gościem. Na naszym koncie mamy już odcinki omawiające różne zaburzenia psychiczne, z perspektywy osób doświadczającej lub specjalistów. 

Wiele odcinków porusza tematy, które są nam osobiście bliskie. Dzieląc się naszymi doświadczeniami mamy nadzieję nawiązać z Wami kontakt i stworzyć społeczność osób, które chcą normalizować temat zdrowia psychicznego. Zapraszamy Was również do dialogu, poprzez komentarze i wiadomości na mediach społecznościowych oraz e-maile. 

fot. Kuba Mozolewski / Outriders

Oprócz Podcastu angażujemy się również w wystąpienia na żywo. Przygotowałyśmy prelekcję na Festiwal sztuk performatywnych Nowa Siła Kuratorska, gdzie omawiałyśmy kwestię języka w kwestii zdrowia psychicznego. Brałyśmy udział w Festiwalu Outriders, który odbywał się w Żyrardowie. Podczas panelu rozmawiałyśmy na temat zdrowia psychicznego po pandemii i jej konsekwencji długofalowych.

Jako Fundacja Można Zwariować współorganizowałyśmy panel podczas Festiwalu Millenium Docs Against Gravity na temat choroby afektywnej dwubiegunowej. Razem z lek. Aleksandrą Pięta (ig: @psychiatra_ola) oraz Janiną Bąk (ig: @janina.daily) rozmiawiałyśmy o ChADzie w kontekście filmu Wyprawa na trzeci biegun. Dwubiegunowy musical ze słoniami. 

Zorganizowałyśmy również panel This is mental (health) podczas festiwalu Scopes driven by Porsche w Warszawie. Do rozmowy zaprosiłyśmy aktywistę Mestosława, z którym poruszyłyśmy temat substancji psychodelicznych w kontekście zdrowia psychicznego i terapii. Naszej rozmowy możecie posłuchać również jako podcastu.

Patronite to dla nas szansa na rozwój i jeszcze większe zaangażowanie się w działania Fundacji, a przede wszystkim tworzenie Podcastu. Chcemy dostarczać Wam treści audio regularnie i w dobrej jakości, zarówno merytorycznej, jak i dźwiękowej. Ważne jest dla nas również wychodzenie poza przestrzeń wirtualną, dlatego chcemy częściej brać udział w wydarzeniach na żywo.

Dziękujemy też każdej osobie za wdzięczność i wsparcie duchowe, jakie otrzymujemy od samego początku! Jeśli chcecie pomóc nam działać zapraszamy do zapoznania się z progami po prawej stronie.

Cleo i Ania

--


Szukajcie nas też na Instagramie!
Fundacja @moznazwariowac
Ania @psychoedu_
Cleo @cleocwiek

Cele Autora

Książeczki PRISMA w Twoim mieście!
  • 2 500 zł miesięcznie
  • 1 865 zł brakuje
25%
Znacie już nasze książeczki psychoedukacyjne PRISMA z wersji internetowej. To krótki poradnik o tym, jak oswajać temat zdrowia psychicznego w otoczeniu. Tym razem chcemy żeby trafiła do Waszych rąk! Za wsparcie 2500 zł miesięcznie możemy wydrukować dla Was 500 książeczek i rozdystrybuować w różnych miastach w Polsce.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Fundacja Można Zwariować już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Beata Bombinska
Beata Bombinska
10 zł
Anonimowy patron
25 zł
Malwina Ostrowska
Malwina Ostrowska
50 zł
Michał Łuczyński
Michał Łuczyński
25 zł
Anna Sztyber
Anna Sztyber
25 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.