Podcast Można Zwariować

W Patronite od 02.11.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 980

Liczba Patronów: 621

Zostań Patronem
Kup na prezent
24 patronów
330 miesięcznie
1 520 łącznie
Cześć, tu Ania i Cleo z podcastu Można Zwariować! W podcaście rozmawiamy w przystępny sposób o zdrowiu psychicznym, dbaniu o siebie i normalizacji zaburzeń psychicznych. Mówimy o swoich doświadczeniach, ale równie często oddajemy głos gościom i gościniom, a czasem też słuchaczom i słuchaczkom!

O Autorze

Można Zwariować to podcast prowadzony przez psycholożkę i psychoterapeutkę Anię Cyklińską, autorkę psychoedukacyjnego Instagrama @psychoedu_, oraz Cleo Cwiek – modelkę i założycielkę Fundacji Można Zwariować, a poza tym osobę z doświadczeniem zaburzeń psychicznych.

Jesteśmy na SPOTIFY, APPLE PODCASTS, YOUTUBE i innych platformach streamingowych!

Co środę wypuszczamy nowy odcinek, w którym rozmawiamy na tematy związane ze zdrowiem psychicznym, w naszym gronie, z gościnią lub gościem. Na naszym koncie mamy już odcinki omawiające różne zaburzenia psychiczne, np. depresję, fobię społeczną, OCD, zaburzenie osobowości borderline, czy zaburzenia snu. Rozmawiałyśmy z wieloma gośćmi - swoimi doświadczeniami w zakresie zdrowia psychicznego dzielą się z nami osoby doświadczające trudności, jak i specjaliści. 

Wiele odcinków porusza tematy, które są nam osobiście bliskie, między innymi wrażliwość, syndrom oszusta, czy stres. Dzieląc się naszymi doświadczeniami mamy nadzieję nawiązać z Wami kontakt i stworzyć społeczność osób, które chcą normalizować temat zdrowia psychicznego. Zapraszamy Was również do dialogu, poprzez komentarze i wiadomości na mediach społecznościowych oraz e-maile. 

fot. Kuba Mozolewski / Outriders

Oprócz Podcastu angażujemy się również w wystąpienia na żywo. Przygotowałyśmy prelekcję na Festiwal sztuk performatywnych Nowa Siła Kuratorska, gdzie omawiałyśmy kwestię języka w kwestii zdrowia psychicznego. Brałyśmy udział w Festiwalu Outriders, który odbywał się w Żyrardowie. Podczas panelu rozmawiałyśmy na temat zdrowia psychicznego po pandemii i jej konsekwencji długofalowych.

Jako Fundacja Można Zwariować współorganizowałyśmy panel podczas Festiwalu Millenium Docs Against Gravity na temat choroby afektywnej dwubiegunowej. Razem z lek. Aleksandrą Pięta (ig: @psychiatra_ola) oraz Janiną Bąk (ig: @janina.daily) rozmiawiałyśmy o ChADzie w kontekście filmu Wyprawa na trzeci biegun. Dwubiegunowy musical ze słoniami. 

Zorganizowałyśmy również panel This is mental (health) podczas festiwalu Scopes driven by Porsche w Warszawie. Do rozmowy zaprosiłyśmy aktywistę Mestosława, z którym poruszyłyśmy temat substancji psychodelicznych w kontekście zdrowia psychicznego i terapii. Naszej rozmowy możecie posłuchać również jako podcastu.

Patronite to dla nas szansa na rozwój i jeszcze większe zaangażowanie się w tworzenie Podcastu. Chcemy dostarczać Wam treści audio regularnie i w dobrej jakości, zarówno merytorycznej, jak i dźwiękowej. Ważne jest dla nas również wychodzenie poza przestrzeń wirtualną, dlatego chcemy częściej brać udział w wydarzeniach na żywo.

Dziękujemy tez każdej osobie za wsparcie duchowe, jakie otrzymujemy od samego początku!

Cleo i Ania

--


Szukajcie nas też na Instagramie!
Fundacja @moznazwariowac
Ania @psychoedu_
Cleo @cleocwiek


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Magdalena Niechciał
Magdalena Niechciał
Próg: 5 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Maja Ziarko
Maja Ziarko
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Paulina Stępniak
Paulina Stępniak
Próg: 10 zł