Musicalna

W Patronite od 19.06.2020

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 890

liczba Patronów: 628

12 patronów
145 zł miesięcznie
645 zł łącznie
Z pasji do muzyki, tańca i teatru narodziła się miłość do musicalu. A stąd już prosta droga do Musicalnej - bloga, poświęconego w całości musicalom. Musicalna to nie tylko blog, pełen recenzji, ciekawostek, przewodników i wywiadów, lecz także społeczność Musicalnych, wielkich fanów gatunku.

O Autorze

Musicalna powstała z miłości do wyjątkowego gatunku teatralnego, jakim jest musical. Połączenie śpiewu, tańca i teatru zapewnia pełnię wrażeń artystycznych. Musical w Polsce nie ma statusu, jakim cieszy się w Stanach Zjednoczonych lub Wielkiej Brytanii, ma jednak grono wiernych fanów, którzy dla niego organizują muscialowe podróże nawet na drugi koniec kraju. Podróże musicalowe są również nieodłączną częścią mojego życia. Wiążą się jednak z wysokimi kosztami. Pomijając dojazdy, noclegi, same bilety na musicale są drogą przyjemnością, a rzadko zdarza mi się widzieć spektakl tylko jeden raz - lubię porównywać obsady, patrzeć na rozegranie aktorów po kilku czy kilkunastu miesiącach od premiery.

 

Przez lata istnienia bloga powstało wiele projektów, w które udało mi się zaangażować aktorów musicalowych. Musicalne rozmowy to wywiady z artystami musicalowymi o ich karierze i podejściu do życia, Okiem aktora to cykl, w którym kilkoro z nich odpowiadało na jedno pytanie. Najnowszym przedsięwzięciem jest podcast Teatr od kulis, w którym aktorzy, a w przyszłości, mam nadzieję, także twórcy musicalowi, zdradzają widzom tajniki swojej pracy. Jest to też projekt, który wymaga największego wkładu finansowego - koszt mikrofonu to kilkaset złotych, a przy dwojgu rozmówcach jeden okazał się niewystarczający.  Chciałabym prezentować widzom jak najwyższą jakość nagrań, a to wymaga sporych nakładów finansowych.

 

Największym przedsięwzięciem są Musicalowe Nagrody Widzów. To plebiscyt, w którym twórców i aktorów oceniają widzowie. W plebiscycie co roku bierze udział kilkaset osób. W tym roku Nagrody przyznano w 14 kategoriach. Chciałabym, aby w przyszłości z przyznaniem nagród wiązała się gala. W tym momencie pragnę wręczyć zwycięzcom dyplomy, co generuje koszty związane zarówno z wydrukiem i oprawą, jak i wynagrodzeniem dla grafika.

Prowadzenie bloga jest przede wszystkim bardzo czasochłonne. Wymaga ode mnie wielu godzin pracy i nakładów finansowych, takich jak opłacanie co roku domeny i hostingu, w przyszłości także programu do wysyłki newslettera, opłacenie szkoleń i programów. Chciałabym, aby Musicalna mogła się dalej rozwijać i nadal tworzyć przestrzeń dla fanów musicalu w Polsce, dlatego zwracam się do Was z prośbą o wsparcie finansowe, które pozwoli mi utrzymać jak najwyższy poziom prezentowanych treści.

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem
Najnowsi Patroni