Music Lessons by Darek

W Patronite od 04.02.2020

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 488

liczba Patronów: 451

21 patronów
460 zł miesięcznie
Mam na imię Darek i prowadzę kanał edukacyjno-muzyczny o nazwie "Music Lessons by Darek" gdzie można nauczyć się przede wszystkim gry na pianinie, a także na gitarze. Dodatkowo można też dowiedzieć się coś na temat teorii muzyki oraz porad i ciekawostek muzycznych:)

O Autorze


💥💥 Dzięki wsparciu m. in. moich Patronów udało się po kilku ciężkich miesiącach pracy we wrześniu otworzyć sklep o nazwie Nuty od Darka - www.nutyoddarka.pl. Dostępne są w nim materiały muzyczne do kanału Music Lessons by Darek w formie nut PDF, plików MIDI oraz edytowalnych nut MUSESCORE.

Dzięki za pomoc!!!


 

🔴 Hej, mam na imię Darek. Mam 29 lat i od ponad 20 lat jestem związany z muzyką 🎼

 

 

✅ Swoje początki przygody muzycznej zacząłem w ognisku muzycznym grając na gitarze klasycznej 🎸 Następnie ukończyłem szkołę muzyczną, gdzie oprócz gitary klasycznej grałem także na pianie 🎹 i gitarze basowej 🎸 Będąc pełnoletni skończyłem studia muzyczne, w trakcie których rozpocząłem także swoją jak dotąd jedyną pracę, czyli 👨‍🏫nauczanie 🎶 muzyki 🎵

 

✅ Już od początków studiów zastanawiałem się nad otwarciem kanału edukacyno-muzycznego, który miał nazywać się "Muzyka jest prosta" 😀  Jednak do podjęcia decyzji o rozpoczęciu działalności Youtubowej musiałem poczekać aż do 2016 roku, kiedy to został założony kanał o nazwie 💛 "Music Lessons by Darek" 🖤

 

 

✅ Z początku nie wiedziałem, w którą stronę kanał miał się rozwijać. Wiedziałem tylko, że jest luka na polskim YT i jest kompletny brak poradników gry na fortepianie w formie Synthesii 🎹 W ciągu ok. 4 lat udało się zdobyć ok. 45.000 subskrypcji na Youtubie, na którym jest ponad 800 filmików 🎬 (łącznie prawie 20.000.000 wyświetleń). Jest to największa baza poradników na pianino/keyboard w Polsce!

 


Oto statystyki piosenek na kanele i w Strefie Patrona (wrzesień 2020)

  •  Ilość piosenek w STREFIE PATRONA/YT - ok. 305 🎹
  •  Ilość nut w PDF: ponad 800 🎵
  •  Ilość plików MUSCESCORE: ponad 800 🎶
  •  Ilość plików MIDI: ponad 670 🎹 (czyli taka jest mniej więcej liczba utworów na piano na różnych poziomach
  •  Ilość piosenek w formie Tabulatur/nut: ok. 130 🎸

ŁĄCZNIE: ponad 2300 PLIKÓW!

 


 

✅ W 2018 roku otworzyłem stronkę WWW, na której można znaleźć za darmo nuty do niektórych piosenek, które są na Youtubie. W tym także roku narodziła się myśl, że czas by oprócz synthesii tworzyć także nagrania ze swoim udziałem.

 

✅ Do kwietnia 2020 roku udało się stworzyć ponad 20 filmików 🎥 gdzie poruszałem różną tematykę związaną z muzyką - od gry na instrumentach po ciekawostki muzyczne.

 

Na co dzień jestem nauczycielem 👨‍🏫 gry na fortepianie 🎹 i gitary 🎸. Moja praca zazwyczaj trwa od połowy września do połowy czerwca. Tak naprawdę licząc wszystkie przerwy świąteczne, odwołane zajęcia, itp. pracuję praktycznie tylko 8 miesięcy w ciągu roku. Całe wakacje (oczywiście oprócz wyjazdów 🌴) poświęcam na tworzenie treści na Youtube i stronę WWW.  W ciągu roku szkolnego staram się każdą wolną chwilę wykorzystać czy to na odpisanie na wiadomości prywatne, czy to tworzenie plików MIDI do synthesii. 

 

✅ W kanał zainwestowałem dużo własnych pieniędzy 💲 czy to na kupno laptopa 💻 czy dysków twardych 💾 klawiatury MIDI 🎹 mikrofonów 🎤 interfejsu audio, kamery sportowej 🎥 aparatu fotograficznego 📸 sprzętu do oświetlenia 🔦 statywów, oprogramowania do obróbki audio czy wideo i wiele innych 😀

 

✅ W planach mam jeszcze zakupienie wiele innych sprzętów, by udoskonalić swoją pracę dla Was. Przez ponad rok włączonych reklam na Youtubie udało się zwrócić pieniądze za laptop 😃

 

 

Moim marzeniem jest by móc poświęcić minimalnie jeden cały dzień w tygodniu roku szkolnego na tworzenie materiałów na kanał Music Lessons by Darek. Docelowo moim planem jest by móc całkowicie się poświęcić do pracy przez internet, dzięki której mógłbym tworzyć wiele razy więcej treści na kanał ?

 

Planów jest wiele, ale z ciekawszych pomysłów jest:

  • stworzenie kursów fortepianowych i gitarowych na Youtubie i poza YT
  • budowa sklepu na stronie WWW
  • stworzenie darmowej aplikacji na Androida z nutami
  • ciągłe tworzenie synthesii i filmików z moim udziałem:)

 

✅ Tak jak wspomniałem reklamy z samego Youtube'a nie są w stanie zapewnić stałego, pewnego źródła dochodu, dlatego proszę Was o wsparcie mojej działalności na obojętnie którym progu finansowym!

 

😊 Dzięki i do zobaczenia 😊

Darek

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem