Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Muzyka Zakorzeniona w formie kuponu podarunkowego.
Zobacz jak działają kuponyW ciągu ostatnich 3 lat wydaliśmy 12 profesjonalnie zrealizowanych płyt z muzyką tradycyjną. W 2021 i 2023 roku otrzymaliśmy nagrodę Fonogram Źródeł przyznawaną przez Polskie Radio najlepszym płytą z muzyką tradycyjną wydaną w Polsce.
W chwili obecnej większość wydawanych przez nas publikacji płytowych powstaje dzięki środkom własnym naszej fundacji i WSPARCIU NASZYCH DARCZYŃCÓW.
W tym miejscu warto dodać, że z większości programów grantowych MKiDN oraz instytucji mu podległych wykreślono możliwość wydawania publikacji płytowych, a w jedynym konkursie, który to umożliwia musimy konkurować z instytucjami mającymi wielomilionowe budżety i regularne dofinansowanie ze strony Państwa.
2) Opiekujemy się zbiorem archiwalnym największego badacza i popularyzatora tradycji muzycznych i rzemieślniczych Kielecczyzny i Ziemi Radomskiej - Piotra Gana. Promujemy je rozwijając stronę www.archiwumgana.pl. oraz tworząc na ich podstawie działania animacyjne i edukacyjne na wsiach.
3) Stworzyliśmy pierwszą w Polsce profesjonalną stronę o polskich tradycjach dudziarskich - www.dudziarze.pl na której publikujemy teksty opowiadające o dudziarzach z przeszłości i teraźniejszości oraz nagrania video i audio. Wspieramy większość środowisk dudziarskich w Polsce dokumentując i popularyzując lokalne inicjatywy oraz upowszechniając archiwalne nagrania wśród młodych pokoleń dudziarek i dudziarzy.
4) Rozwijamy kanał muzyka zakorzeniona w serwisie youtube na którym publikujemy regularnie nagrania muzyki tradycyjnej (jest ich tam już ponad 2000) z terenu całej Polski.
5) Organizujemy badania terenowe i profesjonalne sesje nagraniowe mające na celu dokumentować muzyczne tradycje polskiej wsi.
6) Inicjujemy i współorganizujemy działania edukacyjne i animacyjne skierowane do dzieci i młodzieży.
7) Jesteśmy producentem profesjonalnych filmów dokumentalnych o muzyce tradycyjnej.
Silnikiem naszych działań są tylko 4 osoby:
Realizując nasze działania współpracujemy z kilkudziesięcioma organizacjami i instytucjami:
Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie, Narodowym Instytutem Muzyki i Tańca, federacją Forum Muzyki Tradycyjnej, Biblioteką Narodową w Warszawie, Podlaskim Instytutem Kultury w Białymstoku, Regionalnym Ośrodkiem Kultury w Bielsku-Białej, fundacją 9 Sił z Jeleśni, fundacją Braci Golec z Milówki, stowarzyszeniem Tratwa z Olsztyna, fundacją Wszystkie Mazurki Świata z Warszawy, fundacją Ważka z Wrocławia, stowarzyszeniem Dom Tańca z Warszawy, stowarzyszeniem Dom Tańca z Poznania, Zbąszyńskim Ośrodkiem Kultury, Polskim Radiem - Radiowym Centrum Kultury Ludowej, Muzeum Instrumentów Ludowych w Szydłowcu, stowarzyszeniem Trójwiejska z Trójmiasta, fundacją Muzyka Odnaleziona z Warszawy, Biskupiańskim Zespołem Folklorystycznym z Domachowa i okolic, Muzeum Regionalnym w Iłży, fundacją Republika Radomska z Radomia, fundacja Czas Tradycji z Warszawy, Muzeum Małej Ojczyzny w Studziwodach, fundacją Dorzecze Prosny
oraz licznymi pasjonatami, animatorami kultury i folklorystami z terenu całej Polski.
WSPIERAJĄC NASZE DZIAŁANIA:
- wraz z nami ratujesz i przywracasz do życia muzykę tradycyjną polskiej wsi
- odkrywasz swoje muzyczne korzenie i nieznane Ci muzyczne krainy
- pomagasz nam budować prestiż muzyki tradycyjnej
- stajesz się mecenasem wydawanych przez nas płyt i publikacji
- pomagasz nam w dotrzeć z muzyką tradycyjna tam, gdzie dotychczas jej nie było
Wesprzyj działalność Autora Muzyka Zakorzeniona już teraz!
Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.