Avatar użytkownika

Muzyka Zakorzeniona

23
patronów
535 
miesięcznie
9 835 
łącznie
23
patronów
535 zł 9 835 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
ZIARENKO

Ziarnko do ziarnka i zbierze się miarka.

Jesteś z nami i pomagasz nam osiągać nasze cele!

Dziękujemy!
10 zł miesięcznie
ZIARNO

Ziarnko do ziarnka i zbierze się miarka. A może i dwie.

Jesteś z nami i pomagasz nam osiągać nasze cele!

Dziękujemy!
30 zł miesięcznie
KORZONEK

Otrzymasz:

1) dostęp do wszystkich naszych publikacji w formie cyfrowej (po minimum 3 miesiącach subskrypcji)

2) raz do roku paczkę w której znajdą się 3 nasze publikacje płytowe w formie fizycznej (po minimum 3 miesiącach subskrypcji)

Jesteś z nami i pomagasz nam osiągać nasze cele!

Dziękujemy!
50 zł miesięcznie
KORZEŃ PALOWY

Otrzymasz:

- dostęp do wszystkich naszych publikacji w formie cyfrowej (po minimum 2 miesiącach subskrypcji)
- raz w roku stworzoną specjalnie dla Ciebie paczkę świąteczną, w której znajdą się m.in. wszystkie nasze (obecnie dostępne) publikacje płytowe w formie fizycznej (po minimum 2 miesiącach subskrypcji)
- Twoje imię i nazwisko znajdzie się na naszej stronie www
*(w czasie trwania Twojej subskrybcji)

Jesteś z nami i pomagasz nam osiągać nasze cele!

Dziękujemy!
500 zł miesięcznie
SYSTEM KORZENNY

Otrzymasz:
1) dostęp do wszystkich naszych publikacji w formie cyfrowej oraz wszystkie dostępne publikacje, które wydaliśmy

2) raz do roku stworzoną specjalnie dla Ciebie paczkę, w której znajdą się m.in. nasze, obecnie dostępne publikacje płytowe w formie fizycznej

3) otrzymasz 3 oprawione wydruki wybranych zdjęć autorstwa Piotra Baczewskiego w rozmiarze 50x70 cm

Zostaniesz naszym oficjalnym mecenasem. Twoja nazwa firmy lub Twoje logo lub Twoje imię i nazwisko znajdzie się na okładkach naszych publikacji (wydanych w czasie Twojej subskrypcji) oraz na naszej stronie www (w czasie trwania Twojej subskrypcji). Będziemy wspominać o Tobie/Twojej firmie w czasie promocji naszych publikacji.

Jesteś z nami i pomagasz nam osiągać nasze cele!

Dziękujemy!

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Muzyka Zakorzeniona w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Na co dzień zajmujemy się dokumentacją i popularyzacją muzyki tradycyjnej polskiej wsi. Tutaj zbieramy fundusze na nasze działania, z naciskiem na te związane z wydawaniem profesjonalnie zrealizowanych publikacji płytowych.
Fundacja Muzyka Zakorzeniona dokumentuje i popularyzuje muzykę tradycyjną polskiej wsi, pomagając dziesiątkom organizacji, instytucji i osób przywracać ją do żywego obiegu kulturowego oraz odnajdywać dla niej miejsce we współczesnym świecie.
 
Zrealizowaliśmy tysiące nagrań audio i video, digitalizujemy, porządkujemy i upowszechniamy cenne zbiory archiwalne, jesteśmy producentem filmów dokumentalnych oraz małym wydawnictwem płytowym.
 
 
O naszych działaniach dowiesz się z naszej strony internetowej www.muzykazakorzeniona.pl, a o najważniejszych przeczytasz tu:
 
1) Wydajemy płyty z muzyką tradycyjną, których możecie posłuchać na Spotify, Tidal, Apple Music i Bandcampie. Skupiamy się na najstarszych śpiewaczkach i muzykach, znawcach swego kunsztu, by uchwycić ich niepowtarzalne style gry czy śpiewu. Nie zapominamy równocześnie o młodych pokoleniach grających i śpiewających miłośników wiejskich tradycji muzycznych.
 
Zawsze dbamy o najwyższą jakość nagrania, a także jego atmosferę. Realizujemy je w profesjonalnych studiach nagraniowych jak i w żywym kontekście kulturowym: na potańcówkach, festiwalach i w wiejskich domach.
 

W ciągu ostatnich 3 lat wydaliśmy 12 profesjonalnie zrealizowanych płyt z muzyką tradycyjną. W 2021 i 2023 roku otrzymaliśmy nagrodę Fonogram Źródeł przyznawaną przez Polskie Radio najlepszym płytą z muzyką tradycyjną wydaną w Polsce.

W chwili obecnej większość wydawanych przez nas publikacji płytowych powstaje dzięki środkom własnym naszej fundacji i WSPARCIU NASZYCH DARCZYŃCÓW.

W tym miejscu warto dodać, że z większości programów grantowych MKiDN oraz instytucji mu podległych wykreślono możliwość wydawania publikacji płytowych, a w jedynym konkursie, który to umożliwia musimy konkurować z instytucjami mającymi wielomilionowe budżety i regularne dofinansowanie ze strony Państwa.

2) Opiekujemy się zbiorem archiwalnym największego badacza i popularyzatora tradycji muzycznych i rzemieślniczych Kielecczyzny i Ziemi Radomskiej - Piotra Gana. Promujemy je rozwijając stronę www.archiwumgana.pl. oraz tworząc na ich podstawie działania animacyjne i edukacyjne na wsiach.

3) Stworzyliśmy pierwszą w Polsce profesjonalną stronę o polskich tradycjach dudziarskich - www.dudziarze.pl na której publikujemy teksty opowiadające o dudziarzach z przeszłości i teraźniejszości oraz nagrania video i audio. Wspieramy większość środowisk dudziarskich w Polsce dokumentując i popularyzując lokalne inicjatywy oraz upowszechniając archiwalne nagrania wśród młodych pokoleń dudziarek i dudziarzy.

4) Rozwijamy kanał muzyka zakorzeniona w serwisie youtube na którym publikujemy regularnie nagrania muzyki tradycyjnej (jest ich tam już ponad 2000) z terenu całej Polski.

5) Organizujemy badania terenowe i profesjonalne sesje nagraniowe mające na celu dokumentować muzyczne tradycje polskiej wsi.

6) Inicjujemy i współorganizujemy działania edukacyjne i animacyjne skierowane do dzieci i młodzieży.

7) Jesteśmy producentem profesjonalnych filmów dokumentalnych o muzyce tradycyjnej.

Silnikiem naszych działań są tylko 4 osoby:

  • Piotr Baczewski (Warszawa) - filmujący fotograf, popularyzator muzyki tradycyjnej i wszędobylski motor naszych działań
  • Monika Gigier (Warszawa) - etnolożka i dziennikarka, pracująca w Radiowym Centrum Kultury Ludowej   Polskiego Radia
  • Karol Majerowski (Poznań) - projektant mebli, trębacz, realizator dźwięku i kompozytor - człowiek orkiestra
  • Joanna Skowrońska (Wrocław) - śpiewaczka i etnolożka, badaczka terenowa

Realizując nasze działania współpracujemy z kilkudziesięcioma organizacjami i instytucjami:

Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie, Narodowym Instytutem Muzyki i Tańca,  federacją Forum Muzyki Tradycyjnej, Biblioteką Narodową w Warszawie, Podlaskim Instytutem Kultury w Białymstoku, Regionalnym Ośrodkiem Kultury w Bielsku-Białej, fundacją 9 Sił z Jeleśni, fundacją Braci Golec z Milówki, stowarzyszeniem Tratwa z Olsztyna, fundacją Wszystkie Mazurki Świata z Warszawy, fundacją Ważka z Wrocławia, stowarzyszeniem Dom Tańca z Warszawy, stowarzyszeniem Dom Tańca z Poznania, Zbąszyńskim Ośrodkiem Kultury, Polskim Radiem - Radiowym Centrum Kultury Ludowej, Muzeum Instrumentów Ludowych w Szydłowcu, stowarzyszeniem Trójwiejska z Trójmiasta, fundacją Muzyka Odnaleziona z Warszawy, Biskupiańskim Zespołem Folklorystycznym z Domachowa i okolic, Muzeum Regionalnym w Iłży, fundacją Republika Radomska z Radomia, fundacja Czas Tradycji z Warszawy, Muzeum Małej Ojczyzny w Studziwodach, fundacją Dorzecze Prosny

oraz licznymi pasjonatami, animatorami kultury i folklorystami z terenu całej Polski.

WSPIERAJĄC NASZE DZIAŁANIA:

- wraz z nami ratujesz i przywracasz do życia muzykę tradycyjną polskiej wsi

- odkrywasz swoje muzyczne korzenie i nieznane Ci muzyczne krainy

- pomagasz nam budować prestiż muzyki tradycyjnej

- stajesz się mecenasem wydawanych przez nas płyt i publikacji

- pomagasz nam w dotrzeć z muzyką tradycyjna tam, gdzie dotychczas jej nie było

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Muzyka Zakorzeniona już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Mateusz Dobrowolski
Mateusz Dobrowolski
30 zł
Aleksander Czołnik
Aleksander Czołnik
10 zł
Zuzanna Stankiewicz
Zuzanna Stankiewicz
30 zł
Jadwiga Rey
Jadwiga Rey
50 zł
Joanna Turek
Joanna Turek
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.