Marek Winiarski

W Patronite od 15.01.2018

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 2021

liczba Patronów: 2044

1 patron
5 zł miesięcznie
317 zł łącznie
Z wykształcenia i zawodu programista, głównie webowy. Z zainteresowania gracz i miłośnik Unity. Lubię rozmawiać o grach, ale wolę to robić od kuchni - o designie, o mechanikach i właśnie tą pasją chciałbym się dzielić.

O Autorze

Cześć! Nazywam się Marek Winiarski. Od małego kształciłem się w kierunku przedmiotów informatycznych z naciskiem na różnej maści programowanie. Zawodowo zajmuje się programowaniem aplikacji internetowych. Jednak gry były zawsze moją pasją, która parę lat temu przekształciła się w chęć tworzenia gier.

Inni mogą wrzucać ładne filmiki, a ja mam tylko fragmenty kodu...

 

W ramach motywacji samego siebie otworzyłem bloga (mwin.pl), na którym pisałem swoje spostrzeżenia o grach, krótkie poradniki na temat rzeczy, których sam się nauczyłem, a czasem swoje luźne przemyślenia. Z biegiem czasu blog zaczął rozwijać swoją społeczność, która z miesiąca na miesiąc i z roku na rok jest coraz większa. Niestety temat był dość niszowy, a potężny rozwój działu poradników Unity sprawił, że moja praca przestała dawać pożądany efekt - twórcy Unity byli szybsi i lepsi, więc poradniki nie cieszyły się już takim zainteresowaniem.

Dlatego postanowiłem zrobić krok do przodu i wejść na YouTube, jednak nie z poradnikami, a z serią o grach od kuchni. Chciałem wykorzystać swoją wiedzę na temat tworzenia gier, żeby przekazać graczom wiedzę o grach, której zwykle nie dostają - poruszać tematy designu, mechanik, programowania, psychologii czy biznesu w grach.

Początkowa chęć nauki przerodziła się w pasję do przekazywania wiedzy, którą dalej chciałbym kontynuować za pośrednictwem bloga i filmów na YouTube. 

Zdarzało mi się występować na różnych wydarzeniach w roli prelegenta - tutaj targi kariery w Krakowie

 

Dlaczego Patronite? Bloga prowadzę już kilka lat i raczej nie jest to źródło utrzymania. Lubię to robić i chciałbym to kontynuować, a może się nawet rozwinąć, jednak prowadzenie takiej działalności nie jest darmowe i chciałbym przynajmniej wyjść na finansowe zero. Jeśli trafi się coś więcej, będę chciał zainwestować w rozwój kanału.

Wielkie dzięki za każde okazane wsparcie

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!