Marek Winiarski

W Patronite od 15.01.2018

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
0 patronów
0 miesięcznie
327 łącznie
Z wykształcenia i zawodu programista, głównie webowy. Z zainteresowania gracz i miłośnik Unity. Lubię rozmawiać o grach, ale wolę to robić od kuchni - o designie, o mechanikach i właśnie tą pasją chciałbym się dzielić.

O Autorze

Cześć! Nazywam się Marek Winiarski. Od małego kształciłem się w kierunku przedmiotów informatycznych z naciskiem na różnej maści programowanie. Zawodowo zajmuje się programowaniem aplikacji internetowych. Jednak gry były zawsze moją pasją, która parę lat temu przekształciła się w chęć tworzenia gier.

Inni mogą wrzucać ładne filmiki, a ja mam tylko fragmenty kodu...

 

W ramach motywacji samego siebie otworzyłem bloga (mwin.pl), na którym pisałem swoje spostrzeżenia o grach, krótkie poradniki na temat rzeczy, których sam się nauczyłem, a czasem swoje luźne przemyślenia. Z biegiem czasu blog zaczął rozwijać swoją społeczność, która z miesiąca na miesiąc i z roku na rok jest coraz większa. Niestety temat był dość niszowy, a potężny rozwój działu poradników Unity sprawił, że moja praca przestała dawać pożądany efekt - twórcy Unity byli szybsi i lepsi, więc poradniki nie cieszyły się już takim zainteresowaniem.

Dlatego postanowiłem zrobić krok do przodu i wejść na YouTube, jednak nie z poradnikami, a z serią o grach od kuchni. Chciałem wykorzystać swoją wiedzę na temat tworzenia gier, żeby przekazać graczom wiedzę o grach, której zwykle nie dostają - poruszać tematy designu, mechanik, programowania, psychologii czy biznesu w grach.

Początkowa chęć nauki przerodziła się w pasję do przekazywania wiedzy, którą dalej chciałbym kontynuować za pośrednictwem bloga i filmów na YouTube. 

Zdarzało mi się występować na różnych wydarzeniach w roli prelegenta - tutaj targi kariery w Krakowie

 

Dlaczego Patronite? Bloga prowadzę już kilka lat i raczej nie jest to źródło utrzymania. Lubię to robić i chciałbym to kontynuować, a może się nawet rozwinąć, jednak prowadzenie takiej działalności nie jest darmowe i chciałbym przynajmniej wyjść na finansowe zero. Jeśli trafi się coś więcej, będę chciał zainwestować w rozwój kanału.

Wielkie dzięki za każde okazane wsparcie


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika