MyViMu - Moje Wirtualne Muzeum

W Patronite od 02.04.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1162

Liczba Patronów: 1281

Zostań Patronem
Kup na prezent
10 patronów
350 miesięcznie
5 485 łącznie
MyViMu jest największym serwisem dla kolekcjonerów w Polsce.
Składa się z wielu muzeów tworzonych przez użytkowników i od dziesięciu lat gromadzi wokół siebie coraz większą społeczność kolekcjonerów, zbieraczy, poszukiwaczy, miłośników historii, sztuki i ciekawostek z wszelkich dziedzin.

O Autorze

Wszystko zaczęło się 10 lat temu. MyViMu wzięło się z poczucia, że w całym polskim internecie czegoś brakuje: miejsca, gdzie pasjonaci – tacy jak my sami – mogliby prezentować swoje zbiory światu, ale też nawiązywać kontakt z innymi podobnymi sobie, wymieniać się wiedzą, pomagać sobie w poszukiwaniach czy identyfikacji kolejnych skarbów.

Platformy społecznościowe ułatwiały komunikację, ale nie dawały nam dość swobody w katalogowaniu i opisywaniu kolekcji. Popularne wówczas blogi pozwalały na więcej, ale z kolei jak bardzo trudno było je wypromować, wypozycjonować i sprawić, by nie zginęły w oceanie internetu. I tak zapadła decyzja – robimy serwis, który będzie skrojony dokładnie pod nasze (i wszystkich innych kolekcjonerów, zbieraczy, poszukiwaczy) potrzeby.

 


 

Czas pędzi nieubłaganie. Przez 10 lat zmienił się świat, zmieniły się technologie, zmienił się internet. A my? A my dalej jesteśmy sobą! Kochamy przedmioty. Czy to starocie po babci, czy to drobiazgi z PRL-u, które po prostu przypominają nam o dzieciństwie, czy to militaria z różnych epok, kolorowe pocztówki, bibeloty, figurki, pożółkłe fotografie ludzi,, których już nie ma, pieniądze sprzed lat... MyViMu to miejsce, gdzie przedmioty, nawet te niepozorne i niby bezwartościowe, otaczane są szacunkiem i zainteresowaniem. Mówimy nie jednorazowej tandecie i bezmyślnemu konsumowaniu i pozbywaniu się rzeczy wokół nas!

I chcemy, żeby MyViMu takim pozostało. Chcemy udostępniać Wam dalej jak najwięcej miejsca na Wasze zbiory. Dawać przestrzeń na opowiadanie ich historii i na dyskusję z innymi. Chcesz dowiedzieć się więcej o swoim znalezisku? Szukasz brakującej ostatniej pozycji z serii, którą zbierasz? Próbujesz rozszyfrować jakąś inskrypcję? Chodź do MyViMu!

Chcemy, żeby korzystanie z serwisu było jak najłatwiejsze i jak najprzyjemniejsze. Chcemy móc na bieżąco rozwiązywać problemy techniczne i chcemy dostosowywać serwis do dynamicznie rozwijających się, coraz nowocześniejszych technologii.

 


 

Ale jednocześnie chcemy też zachować niszowy charakter MyViMu i trzymać się z daleka od krzykliwych trendów. Nie chcemy uciekać się do tanich chwytów marketingowych, zalewać strony falą męczących reklam ani prowadzić kampanii niezgodnych z duchem MyViMu.

Chcemy kontynuować pisanie dla Was. Poruszać na blogu nowe tematy, wśród których każdy pasjonat znajdzie coś dla siebie. Nawiązywać współpracę z nowymi autorami, specjalistami ze swoich dziedzin. Na bieżąco donosić Wam o ciekawostkach ze świata kolekcjonerstwa, muzealnictwa i sztuki.

Chcemy zacieśniać więzi w naszej kolekcjonerskiej społeczności. I chcemy też, żebyście mogli wyraźnie odczuć, że MyViMu to również Wasz serwis – jesteście na nim nie tylko gośćmi, ale i jednocześnie gospodarzami.

 


 

Dziś Wy również możecie pomóc nam w utrzymaniu tej niezwykłej społeczności w takim kształcie, w jakim działa dziś, jak również w jej rozwoju kolejnych latach!


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Ewa  Celińska
Ewa Celińska
Próg: 20 zł
Tomator
Tomator
Próg: 20 zł
Anonimowy patron
Próg: 80 zł
Dobre Jedzenie
Dobre Jedzenie
Próg: 40 zł
Zdzisław Kulczycki
Zdzisław Kulczycki
Próg: 20 zł