Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

W Patronite od 09.01.2017

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
275 łącznie

Rezygnuję z etatu

5 000 zł

3%

osiągnięto

4 830 zł

brakuje

Obecnie pracuję na etacie w jednej z rzeszowskich instytucji kultury. Projektem "Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!" zajmuję się całkowicie hobbystycznie.
Osiągnięcie tego celu pozwoli na całkowite przeniesienie energii kreatywnej na rozwój i realizację kampanii.

Bibliobus

40 000 zł

0%

osiągnięto

39 830 zł

brakuje

Kojarzycie te wszystkie internetowe zdjęcia biblioteczek dostępnych na przystankach autobusowych, w parkach i na plażach?

Mój pomysł na ten projekt wygląda nieco podobnie. Chcę zakupić kultowy autobus marki Autosan i przebudować go na mobilne centrum kultury i bibliotekę, które dotrze wszędzie tam, gdzie kultura i literatura dotrzeć z różnych przyczyn nie może.

Koszt zakupu autobusu szacuję na jakieś 20.000 zł. Pozostałe 20.000 zł przeznaczone zostanie na remont i przebudowę. Z wnętrza usunięte zostaną fotele, a przestrzeń poddana zostanie gruntownej zabudowie - powstanie małe studio wypełnione regałami książkowymi, przytulną sofą. W efekcie autobus ma stać się miejscem inspirujących spotkań z ciekawymi osobami.

Każda kwota powyżej tego progu zostanie przeznaczona na przystosowania autobusu do optymalizacji emisji spalin - docelowo napęd zasilany gazem, a idealnie byłoby zmienić napęd na hybrydowy lub w pełni elektryczny.

Rezydencja Qltury

80 000 zł

0%

osiągnięto

79 830 zł

brakuje

Rezydencje artystyczne to relatywnie popularne zjawisko, które można usytuować między wymianą akademicką, a stypendium. W języku angielskim używa się skrótu AIR (Artist-in-Residence). Są one dedykowane twórcom, którzy operują w każdej dziedzinie kultury i sztuki.

Celem naszej rezydencji jest rozwój nieskrępowanej kultury, której żadne ministerstwa nie nakładają kagańca.

Na całym świecie istnieje kilkaset programów rezydencjonalnych dla artystów – od wielkich kolonii po maleńkie ośrodki w mniej zaawansowanych cywilizacyjnie rejonach. Niestety, najczęściej warunkiem skorzystania ze stypendium jest przynależność do właściwej organizacji (stowarzyszenie, zrzeszenie, związek etc.).

Do tej pory w naszą kampanię angażowali się artyści, dziennikarze i pisarze znani, lubiani i rozpoznawalni. To w naszej kampanii pojawiła się niesamowita aktorka młodego pokolenia - Michalina Olszańska, której kariera eksplodowała nieznacznie później! Rozpiera nas duma!

Liczymy, że dzięki Rezydencji odkryjemy kolejne diamenty polskiej kultury!


Chcemy odczarować ten trend, jednocześnie zachowując magię pracy w niesamowitym i inspirującym otoczeniu.

Kwota pozyskana z tego celu zostanie przeznaczona na zakup i aranżację nieruchomości. Celujemy w Bieszczady lub Mazury.