Avatar użytkownika

Niemiecki w praktyce - dr Anna Jędrzejczyk

0
patronów
0 
miesięcznie
0 
łącznie
0
patronów
0 zł 0 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Dziękuję Ci, że chcesz mnie wesprzeć przy nauczaniu języka niemieckiego! Pomożesz mi w uzbieraniu kwoty, która pozwoli mi kontynuować prowadzenie profilu na FB ("Niemiecki w praktyce").
10 zł miesięcznie
Dziękuję Ci za wsparcie, które pozwoli mi przygotowywać przynajmniej raz w miesiącu jeden edukacyjny filmik wideo na profilu na Facebooku "Niemiecki w praktyce"
15 zł miesięcznie
Dziękuję Ci za wsparcie, które pozwoli mi przygotowywać DWA RAZY w miesiącu edukacyjny filmik wideo o języku niemieckim na profilu "Niemiecki w praktyce"
80 zł miesięcznie
Dzięki temu wsparciu będę mogła kontynuować nagrywanie filmików na Facebooka i Youtuba, napisać jeden bezpłatny wpis na blogu niemieckiwpraktyce.pl

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Niemiecki w praktyce - dr Anna Jędrzejczyk w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Doktor nauk humanistycznych, a dokładniej germanistyki, która dzięki emigracji w Niemczech znalazła swoją pasję życiową, a mianowicie nauczanie języka niemieckiego. Uwielbiam nauczać języka niemieckiego, pokazując tylko te aspekty w języku, które są NAPRAWDĘ potrzebne i praktyczne.

Cześć!

Witam Cię w moim świecie języka niemieckiego. 

Od roku 2013 prowadzę bloga, który jest dostępny na stronie https://angielski-niemiecki.com/ oraz bloga firmowego: https://www.facebook.com/Niemieckiwpraktyce/. Zaczęłam go pisać głównie ze względu na mój narastający szok kulturowy na emigracji w Niemczech i ciągłe nieporozumienia wynikające na początku z braku zrozumienia mentalności Niemców. :) Z wykształcenia byłam ekonomistką i w tamtym czasie znałam tylko język angielski na poziomie biegłym. Języka niemieckiego uczyłam się na bieżąco na emigracji :) Blog z roku na rok stawał się popularniejszy, a ja coraz lepsza w języku niemieckim. Obecnie jestem wykładowcą gramatyki języka niemieckiego na Uniwersytecie Warszawskim oraz właścicielką firmy "Niemiecki w praktyce".

Założyłam profil językowy na Facebooku, gdzie publikuję zabawne rysunki z moimi wpadkami na emigracji, ciekawostki językowo-kulturowe oraz wizualizacje gramatyki niemieckiej (jestem wzrokowcem).

Poniżej przykładowa reakcja Niemca na moje gadulstwo :) Odpowiedział mi: "Das nützt mir nichts" (To mi się nie przyda).  Szczerze, prawda? Według mnie całkiem zabawnie :)

Czasownik nützen

 

W roku 2016 opublikowałam swoją pierwszą książkę "Znasz angielski? Poznaj niemiecki! Kompendium językowo-kulturowe" w Wydawnictwie POLTEXT, która stała się bestsellerem w Empiku w marcu 2015 roku wśród książek o języku niemieckim. 

W 2017 roku ukazała się moja druga książka, wydana przez to samo wydawnictwo, o tytule "Niemiecki w marketingu. Marketingdeutsch", a zatem dotycząca języka niemieckiego w dziale marketingu. Przez cały ten czas równoległe prowadziłam swój językowo-kulturowy profil na FB oraz opisywałam swoje spostrzeżenia na blogu.

Po obronie doktoratu w 2019 roku zdecydowałam się założyć własną firmę, w której uczę języka niemieckiego - "Niemiecki w praktyce", dedykując jej nową stroną internetową działającą pod adresem niemieckiwpraktyce.pl. W związku z zakończeniem studiów doktoranckich nie mam już dodatkowego finansowania w formie stypendium dla najlepszych doktorantów.

Blog, profil na FB oraz ewentualny kanał na YT zabierają mnóstwo czasu i aby kontynuować pisanie wpisów, doradzanie Wam oraz opisywanie ciekawych różnic językowo-kulturowych, potrzebuję wsparcia od swoich czytelników. 

Obecnie na FB prowadzę poniższy plan wpisów, które cieszą się dużym zainteresowaniem:

Plan

Dodatkowo na blogu, zarówno na angielski-niemiecki.com, jak i na niemieckiwpraktyce.pl, chciałabym publikować darmowe wpisy na temat języka niemieckiego.

Jeden z takich wpisów możesz znaleźć tutaj: https://www.niemieckiwpraktyce.pl/small-talk-w-jezyku-niemieckim/

Wiadomo jednak, że życie nie jest darmowe i liczę na Waszą pomoc. 

Dziękuję za pomoc i mam nadzieję, że do zobaczenia! :)

Pozdrawiam

Ania

Cele Autora

Regularne blogowanie na FB, blogu oraz YT
  • 1 500 zł miesięcznie
  • 1 500 zł brakuje
0%
Blogowanie i pisanie daje mi dużo radości. To sposób na wyrażenie siebie i możliwość przekazania wartości za pomocą słów. Prowadzenie FB, blogowanie daje mi dużo satysfakcji, ale... nie daje zazwyczaj żadnych (albo bardzo małe) korzyści finansowe. Chciałabym to jednak zmienić i poświęcić się temu w większym stopniu. Pomożesz? :)

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Niemiecki w praktyce - dr Anna Jędrzejczyk już teraz!

Zostań Patronem

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.