Anna Jędrzejczyk

W Patronite od 10.10.2019

Doktor nauk humanistycznych, a dokładniej germanistyki, która dzięki emigracji w Niemczech znalazła swoją pasję życiową, a mianowicie nauczanie języka niemieckiego. Uwielbiam nauczać języka niemieckiego, pokazując tylko te aspekty w języku, które są NAPRAWDĘ potrzebne i praktyczne.

O Autorze

Cześć!

Witam Cię w moim świecie języka niemieckiego. 

Od roku 2013 prowadzę bloga, który jest dostępny na stronie https://angielski-niemiecki.com/. Zaczęłam go pisać głównie ze względu na mój narastający szok kulturowy na emigracji w Niemczech i ciągłe nieporozumienia wynikające na początku z braku zrozumienia mentalności Niemców. :) Z wykształcenia byłam ekonomistką i w tamtym czasie znałam tylko język angielski na poziomie biegłym. Języka niemieckiego uczyłam się na bieżąco na emigracji :) Blog z roku na rok stawał się popularniejszy, a ja coraz lepsza w języku niemieckim.

Wtedy założyłam też profil na Facebooku (obecnie pod nazwą: "Niemiecki /i angielski/ oczami Polki"), gdzie publikuję zabawne rysunki z moimi wpadkami na emigracji, ciekawostki językowo-kulturowe oraz wizualizacje gramatyki niemieckiej (jestem wzrokowcem).

Poniżej przykładowa reakcja Niemca na moje gadulstwo :) Odpowiedział mi: "Das nützt mir nichts" (To mi się nie przyda).  Szczerze, prawda? Według mnie całkiem zabawnie :)

Czasownik nützen

Po paru latach nauczyłam się języka niemieckiego i doszłam  do poziomu native speakera, czyli do poziomu C2. Zdobyłam prócz tego ciekawą pracę w dziale marketingu niemieckiego oddziału Amazona. Po zrealizowaniu swoich marzeń w branży biznesowej zaczęłam zastanawiać się nad kolejnymi celami. Postanowiłam postawić na język niemiecki :)

Dostałam się na studia doktoranckie z językoznawstwa (germanistyka) na Uniwersytecie Warszawskim ze względu na mój interesujący konspekt badawczy, który opierał się na moich emigracyjnych obserwacjach języka i mentalności Niemiec.  Swoje spostrzeżenia oraz moje perypetie po powrocie z emigracji do Polski dalej opisywałam na swoim blogu.

W roku 2016 opublikowałam swoją pierwszą książkę "Znasz angielski? Poznaj niemiecki! Kompendium językowo-kulturowe" w Wydawnictwie POLTEXT, która stała się bestsellerem w Empiku w marcu 2015 roku wśród książek o języku niemieckim. 

W 2017 roku ukazała się moja druga książka, wydana przez to samo wydawnictwo, o tytule "Niemiecki w marketingu. Marketingdeutsch", a zatem dotycząca języka niemieckiego w dziale marketingu. Przez cały ten czas równoległe prowadziłam swój językowo-kulturowy profil na FB oraz opisywałam swoje spostrzeżenia na blogu.

Po obronie doktoratu w 2019 roku zdecydowałam się założyć własną firmę, w której uczę języka niemieckiego - "Niemiecki w praktyce", dedykując jej nową stroną internetową działającą pod adresem niemieckiwpraktyce.pl. W związku z zakończeniem studiów doktoranckich nie mam już dodatkowego finansowania w formie stypendium dla najlepszych doktorantów.

Blog, profil na FB oraz ewentualny kanał na YT zabierają mnóstwo czasu i aby kontynuować pisanie wpisów, doradzanie Wam oraz opisywanie ciekawych różnic językowo-kulturowych, potrzebuję wsparcia od swoich czytelników. 

Obecnie na FB prowadzę poniższy plan wpisów, które cieszą się dużym zainteresowaniem:

Plan

Dodatkowo na blogu, zarówno na angielski-niemiecki.com, jak i na niemieckiwpraktyce.pl, chciałabym publikować darmowe wpisy na temat języka niemieckiego.

Jeden z takich wpisów możesz znaleźć tutaj: https://www.niemieckiwpraktyce.pl/small-talk-w-jezyku-niemieckim/

Wiadomo jednak, że życie nie jest darmowe i liczę na Waszą pomoc. Każdy mój Patron dostanie zaproszony do zamkniętej grupy na Facebooku "Niemiecki w praktyce: BIZNES", w której piszemy i rozmawiamy po niemiecku. Raz w miesiącu prowadzę również na tej grupie lekcję z niemieckiego na wybrany temat.

Dziękuję za pomoc i mam nadzieję, że do zobaczenia! :)

Pozdrawiam

Ania


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)