Fundacja Nordoff Robbins Polska

W Patronite od 22.09.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2384

Liczba Patronów: 2737

Zostań Patronem
1 patron
18 miesięcznie
222 łącznie
Jako fundacja muzykoterapeutyczna zapraszamy do aktywnego muzykowania różnorodne grupy społeczne, w tym osoby z niepełnosprawnościami i w kryzysie bezdomności. Muzykując razem, dostrzegamy to, co wspólne pomimo naszej różnorodności - potrzebę twórczej aktywności i budowania relacji społecznych.

O Autorze

"Ważne jest to, żebyśmy w harmonii żyli z przyrodą, ze światem, z kosmosem. Potrzebujemy jeszcze dźwięk, który by otwierał ludzkie serca na ten tekst. Przyszłość możemy kreować. I wszystko, co my czynimy, wymyślamy, robimy sprawia, że jesteśmy nieskończeni. Ciągle ewoluujemy. Mamy wpływ. Czy są wojny, czy jest dobro, miłość, piękno, czy jest raj – to my mamy wpływ!"

...To słowa naszej Wolontariuszki, ale podpisujemy się pod nimi wszyscy! Jesteśmy zespołem muzykoterapeutów i pasjonatów muzyki. Chcemy zmieniać nasze otoczenie, zapraszając do gry różnorodne grupy społeczne: dzieci, osoby dorosłe i seniorów, w tym także osoby z niepełnosprawnościami, chore i bezdomne. W tym celu organizujemy plenerowe wydarzenia muzyczne, podczas których integrujemy społeczności miast i mniejszych miejscowości.Muzyka nas porusza - dosłownie i w przenośni. Motywuje do ruchu, śpiewu, gry, wzbudza emocje. Wykonując ją wspólnie, tworzymy warunki, w których każdy może wyrazić siebie i zostać usłyszany. Obejrzyjcie historię Natalii, która pomimo dziecięcego porażenia mózgowego jest aktywną członkinią naszych społecznych zespołów: 

Chcemy docierać z muzyką coraz dalej, umożliwiać kontakt z kulturą i drugim człowiekiem osobom niemobilnym i odizolowanym. W tym celu wybudowaliśmy Mobilne Centrum Muzyki - przewoźny pokój muzykoterapii i scenę muzyczną. W układzie zamkniętym pojazd pozwala nam prowadzić sesje indywidualne z osobami, które ze względów zdrowotnych nie są w stanie uczestniczyć w spotkaniach grupowych.

       

Drugą funkcją pojazdu jest scena muzyczna, w którą pokój przeobraża się po otworzeniu jego ściany bocznej. Dzięki scenie udostępniamy wydarzenia muzyczne szerszym społecznościom. Koncerty na ulicach miast, w mniejszych miejscowościach, w lesie, w szczerym polu - mając mobilny lokal, docieramy do wielu zakątków kraju. Dzięki otwartym i indywidualnym sesjom muzycznym lokalne społeczności mogą poczuć się jednym zespołem.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Borno Janekovic
Borno Janekovic
Próg: 18 zł