W Patronite od 01.07.2016

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 98

Liczba Patronów: 68

Zostań Patronem
282 patronów
4 545 miesięcznie
259 390 łącznie
NRGeek, jeden z wielu twórców na YouTube zajmujący się grami i wszystkim co z nimi związane. Cyniczny prześmiewca znany z najbardziej popularnej serii Zagrajmy w crapa. Vloger, komik, gawędziarz, a z zawodu grafik, animator, motion designer. Wcześniej raper, znany jako Kamikaze. Najbliższy przyjacie

O Autorze

"Cześć! Wita Was NRGeek" - tymi słowami witam się z Wami od sześciu  lat na moim kanale YouTube. Wspólnie zbudowaliśmy społeczność wychodzącą poza granice „portalu z filmikami”. Przez lata przygotowywałem materiały, które sam chciałbym oglądać na platformie YouTube, o starych grach, o tematach z przeszłości.  A także grałem dla Was w gry w które raczej nikt przy zdrowych zmysłach grać by nie chciał.

Minęły ponad dwa lata od uruchomienia wsparcia Patronite, wiele się pozmieniało, część z celów się zdezaktualizowała, a te które zostały wypełnione trzeba wymienić na nowe, które będą stanowić kolejne wyzwanie i wpływać na dalszy rozwój kanału.

Na wstępie chciałbym podziękować wszystkim wspierającym bo to dzięki Wam mogłem rozwinąć kanał do aktualnej formy, to dzięki Wam mogłem w końcu zmienić sprzęt, to dzięki Wam rozpocząć pracę Youtubera na pełen etat, także dzięki Wam nie umarłem z głodu i mogłem zapewnić byt sobie i mojej rodzinie w zamian odpłacając filmami na YouTube. Z całego serca dziękuję! Jesteście wielcy!

W roku 2017 na kanale pojawiło się 255 filmów to prawie jeden film co półtora dnia, mało tego dla potrzeb swoich materiałów SKOŃCZYŁEM 99 gier, a ograłem jakieś 50% więcej. W tym wszystkim pojawiło się jedynie 18 filmów z gatunku Let’s Play. Powstały setki godzin materiałów o różnej tematyce, których wspólnym mianownikiem głównie były gry. Warto wspomnieć też o zrealizowanych celach określonych w kolejnych progach Patronite.

 

Retro Arcade – seria w której gram w stare gry na własnoręcznie skonstruowanym Arcade Sticku to solidny powiew nostalgii, staram się wybierać gry z którymi łączą mnie jakieś wspomnienia i w które zagrywałem się za małolata. Każdy odcinek to trzy tytuły  wybrane z ogromnej biblioteki gier na C64 i automaty Arcade, niedawno doszły produkcje na Amigę, w przyszłości, postaram się aby pojawiły się też gry na Atari i może Spectrum. Chciałbym aby seria doczekała się pewnego odświeżenia, póki co jeszcze nie jestem w z stanie zdradzić co to będzie, ale prace koncepcyjne już trwają.

Drugim progiem było rzucenie pracy i przejście na „zawodowy” YouTube, więcej czasu owocuje większa ilością filmów na kanale, co zapewne potwierdzają powyższe liczby publikowanych materiałów.

Kolejnym progiem była zmiana sprzętu do nagrywania co też zostało spełnione, moja stara wysłużona kamera Panasonic SD-90 została zastąpiona kamerą Sony AX-53 z możliwością nagrywania filmów w 4K, także dokupiłem wreszcie porządny green screen z którego najczęściej korzystam przy pracy nad Zagrajmy w crapa. W przyszłości zamierzam zaopatrzyć się jeszcze w jakaś prosta lustrzankę, aby móc realizować dla Was materiały jeszcze lepszej jakości.

Co jakiś czas wprowadzam nowe serie, które czasami się przyjmują czasami nie, tym razem udało się stworzyć pierwsze odcinki Crap-o-wizji o najgorszych filmach świata oraz poszerzyć materiały recenzenckie o jednominutowe recenzje podające w pigule i z humorem recenzję danej gry. Póki co jeszcze z formatem eksperymentuję dorzucając rymowanki i w końcu muzykę, tworząc coś w stylu rap-recenzji. Czy to finalna wersja? Jeszcze nie wiem, póki co format się przyjął i cieszy się Waszym zainteresowaniem.

Kanał doczekał się kilku fajnych inicjatyw które działają już niezależnie ode mnie, grupa NRGeekowcy (https://www.facebook.com/groups/NRGeekowcy/) gdzie można pogadać o wszystkim i o niczym oraz odłam grupy poświęcony sprzętowi (https://www.facebook.com/groups/1475712722460922/). Jest jeszcze bardzo fajnie zarządzany kanał Discord (https://discord.gg/sh9xA9y) gdzie zawsze się znajdzie ktoś do pogadania na żywo (na tą chwilę używa go ok. 500 osób). Choć żadnej z tych grup samodzielnie nie stworzyłem, działają one niezależnie, posiadają administratorów i całkiem nieźle sobie radzą.

Inicjatywa Pudła pojawiła się już jakiś czas temu, inspirowane Lootboxami, zawiera wybrane przeze mnie rzeczy których wartość kilkudziesięciokrotnie przewyższa kwotę wspierającą. Każdy ma szansę dostać takie Pudło raz w miesiącu niezależnie od kwoty wsparcia. Z czasem pojawili się widzowie którzy chcieli zasponsorować gry lub przedmioty do Pudła, a wraz z nimi firmy dostarczające kolejne rzeczy wypełniające po brzegi kolejne Pudła. Na ostatnim Gramytatywnie – inicjatywie charytatywnej realizowanej przez Archona i kanał arhn.eu , specjalne Pudło Pełne Barachła zostało zlicytowane za rekordową kwotę. Przez dziewiętnaście pudeł przewinęły się takie gadżety jak konsole Wii x2, Playstation, Playstation 2 x2, Playstation 3 x2, Xbox, dziesiątki gier, figurek i przeróżnego stuffu. Dość powiedzieć, że co miesiąc mam sporo radochy przygotowując dla Was kolejne Pudła wypełniając je po brzegi przeróżnymi gadżetami. Wychodząc naprzeciw Waszym oczekiwaniom w kolejnych Pudłach będę się starał zamieszczać więcej gadżetów związanych z kanałem, niestety to nie jest aż takie proste, gdyż nie mam dostępu do takich rzeczy, ale będę walczył aby Pudło było bardziej „osobiste” niż dotychczas.

Oto garść pomysłów i pewnych zobowiązań wobec Was jakie zamierzam wprowadzać na kanale. Wciąż dostaję od Was całkiem niezły feedback z pomysłami co warto byłoby zrobić i co mogłoby się pojawić na kanale, wychodząc naprzeciw Waszym prośbom oto część zmian które będą sukcesywnie wprowadzane

Zdaję sobie sprawę że wy jako widzowie macie swoje ulubione serie, jedni lubią Zagrajmy w crapa, inni To było grane czy Pogadajmy, plan jaki chcę wprowadzić to bardziej ogarnięta cykliczność odcinków, wiem, że wspominałem o tym, że to zabija mi całą radość tworzenia treści więc aby się nie zarzynać, plan jest taki aby raz w miesiącu było AskMe, To było grane, To było grane Console Edition, FunFacts, Pogadajmy, Crapowizja, Zagrajmy w Crapa, oprócz tego filmy z pozostałych serii.

Materiały ze scenariuszem nigdy nie były zbytnio obecne na kanale, ostatnio zacząłem produkować więcej treści „z napracowaniem” i chciałbym aby ten trend się nie skończył. Kolejne odcinki Story Mode, O grach na poważnie to dobre serie gdzie filmy oparte na scenariuszu się nieźle odnajdują. Analizy, video-felietony historie konsol czy materiały publicystyczne będą ciekawą odskocznią nie tylko dla Was ale i dla mnie

Jak zapewne wiecie nie traktuję tych materiałów poważnie, są odskocznią i „zapychaczem” często gdy praca nad jakimś materiałem się przedłuża zapodaję taką zapchajdziurę. Jakiś czas temu zdecydowałem, że Letsplaye będą z gier starszych ogranych na miliardy sposobów oraz co uskuteczniam od dawna nie są to Letsplaye dla niewidomych tylko z jakimś tematem przewodnim któremu poświęcam dłuższą część odcinka. Serie Zagrajmy będą się pojawiać nadal , ale mocno nieregularnie, choć wiem, że jest część z Was która sobie ceni tego typu materiały.

Choć to najpopularniejsze filmy na kanale, mam wrażenie że patronów interesują najmniej J, tak czy tak, seria Zagrajmy w Crapa przeszła pewną metamorfozę z podzieleniem na intro i film właściwy, wielu z Was pyta, po co? Jest to obrona przed algorytmem YouTube, który często blokuje te treści, to rozwiązanie pozwala w pewien sposób „oszukać” algorytm i pozostawić filmy nietknięte. Intra są kolejnym pomysłem nad którym spędzam masę czasu, dostaję masę maili jak zrobić to czy tamto. Jednym z celów będą materiały making of pokazujące jak osiągnąć dany efekt który pokazałem na filmie. Seria Crap-o-wizja będzie pojawiała się naprzemiennie z serią Zagrajmy w crapa

 Wciąż mam ambicję poszerzyć zawartość kanału o poradniki, tutoriale z zakresu grafiki, tworzenie intr, efektów czy pewne sztuczki które wpływają na odbiór filmu, myślę, że będą ciekawym materiałem nie tylko dla osób zainteresowanych tematem ale dla wszystkich którzy chcieli by sobie tą wiedzę poszerzyć lub zrobić coś fajnego.

W zeszłym roku rozpocząłem nową serię Z kamerą wśród devów, moim celem było tworzyć materiały w formie wywiadów z polskimi developerami, rozmowa o kondycji branży jak i samych produkcjach to kawał historii polskiego gamedevu. Nie chciałbym z tego rezygnować. Dzięki współpracy z LifeTube już mam w planach kolejne odcinki z największymi polskimi developerami.

Ten element jest od początku mojego Patronite,  ale do tej pory zdecydował się na niego tylko jeden patron (Ci  Ludzie, Te Miejsca – Graj te hip-hopy #18) i wyszło chyba ok? Na pewno Marek (wspierający) był bardzo zadowolony i wspomniał, że pozostałe kawałki z  płyty Ostatni Raz powinienem omówić właśnie w ten sposób. Dlatego propozycję materiału poszerzam o propozycję ogrania jakiejś gry wybranej przez Patrona (może Gothic w końcu :P) i zrobienie o niej materiału na kanale, będzie to dotyczyło serii To było grane, To było grane Console Edition, Pogadajmy, RetroArcade, O grach na poważnie. Zastrzegam sobie jednak odmowę wykonania materiału jeśli będzie zbyt wulgarny lub będzie za bardzo odbiegał od tematyki kanału.

Temat podcastu wraca jak bumerang, cały czas interesuje mnie ta forma materiału, pomysł jaki mam miałby wprowadzać w ramach odcinka Podcastu pewne stałe segmenty (kącik dziada, nowości, w co gramy), chciałbym do nich zapraszać gości związanych z moimi zainteresowaniami i tematyką kanału.

Wciąż jest mnóstwo gier o których chciałbym Wam opowiedzieć, chciałbym jednak poszerzyć serię o konsolę Playstation 3 z którą mam sporo fajnych wspomnień i przygód które są tłem różnych produkcji. Odnośnie tego czy konsola Sony powinna zawitać na stałe w serii czy nie jeszcze sami zadecydujecie w głosowaniu. W serii zdecydowałem też o zaprzestaniu grania na emulatorach, choć grafika jest ładniejsza, można uzyskać wyższą rozdzielczość to mimo wszystko nie jest to gra jaką pamiętamy.

Ten motyw powtarzał się w paru propozycjach i uważam, że to fajny pomysł, nagranie coopa w formie dwugodzinnego streamu z gier w które aktualnie gram. Obok grania będzie możliwość pogadania na żywo.

Rozdzielczość 4K to wciąż temat dość kontrowersyjny, sporo ludzi nie posiada odpowiednich paneli do wyświetlania takiej grafiki, jednak materiały w 4K mają przewagę, nawet jeśli posiadasz panel 1080p. YouTube pozwala na wyższy bitrate materiałów w tych rozdzielczościach, więc nawet oglądając 4K zmniejszone do 1080p będziesz miał o wiele lepszą jakość materiału niż oryginalne 1080p. Materiały 4K są jednak dość mocożerne jeśli chodzi o sprzęt jak i wymagają prawie czterokrotnie więcej czasu do renderingu. Jasnym jest, że zamieszczanie takich materiałów przy Pogadajmy nie ma sensu, również To było grane obejdzie się bez 4K. Głównie chciałbym tworzyć dla Was Recenzje gier z konsol w tej rozdzielczości gdzie uzyskany obraz będzie o wiele bliższy rzeczywistemu z konsoli. Sam wciąż nie posiadam panelu 4K, ale jednym z celów jest zainwestowanie w takowy sprzęt jak i większe dyski do zgrywania gameplayów czy wreszcie trochę mocniejszy procesor który skróci czas renderingu. W końcu może pojawi się i Zagrajmy w crapa w 4K :D

Raz na kwartał będzie wysyłana do patronów z odpowiednich progów specjalnie zaprojektowana drukowana kolekcjonerska karta z podpisem, każda z nich będzie miała ukrytą niespodziankę związaną z kanałem.

 

Kilka przykładowych produkcji

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Sławomir Sendela
Sławomir Sendela
Próg: 50 zł
Dawid "spiker"
Dawid "spiker"
Próg: 50 zł
Mighty Dragon
Mighty Dragon
Próg: 10 zł
Sylwester "ScApi" Petela
Sylwester "ScApi" Petela
Próg: 30 zł
Illusive Man
Illusive Man
Próg: 30 zł
Sylwester Gruca
Sylwester Gruca
Próg: 10 zł