Avatar użytkownika

O języku

6
patronów
84 
miesięcznie
3 230 
łącznie
6
patronów
84 zł 3 230 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

6 zł miesięcznie
PRÓG "GŁOSKI"
Głoski to najmniejsze, niepodzielne dźwięki mowy. Są małe, ale razem mogą tworzyć bardzo skomplikowane wypowiedzi! Dzięki Twojemu wsparciu możemy opowiedzieć o nich jeszcze więcej!

Dziękujemy, że w nas wierzysz!!! 😸
11 zł miesięcznie
Wybierz 11 zł
198 dostępnych miejsc
PRÓG "MORFEMY"
Morfemy to niewielkie cząstki systemu językowego, które niosą ze sobą treść. Złożone w jedną całość wytwarzają konkretne znaczenia i pozwalają nam wyrażać nasze myśli. Podobnie jak Twoje wsparcie pozwala nam tworzyć z nich językoznawcze treści.

Dziękujemy tysiąckroć! W zamian, oprócz stałych treści, zamieścimy Cię w sekcji "Patroni" na stronie internetowej, Instagramie i Facebooku. 😸

25 zł miesięcznie
Wybierz 25 zł
38 dostępnych miejsc
PRÓG "SŁOWA"
Wydawać by się mogło, że każdy wie, czym jest słowo, jednak w rzeczywistości bardzo trudno jest podać jedną definicję.

Inwestując w ten próg zyskujesz unikalną możliwość zasugerowania słowa, które krótko omówimy. Możesz spytać, skąd się wzięło, jak je przetranskrybować, jakie zachodzą w nim procesy czy... cokolwiek przyjdzie Ci do głowy. Nie ogranicza Cię żaden język ani zakres tematyczny. ;) Oczywiście, wymienimy Cię też na liście "Patroni" na Insta, Fb i naszej stronie internetowej.

Dziękujemy za Twoje wsparcie i dociekliwość! 😼
52 zł miesięcznie
Wybierz 52 zł
30 dostępnych miejsc
PRÓG "ZDANIA"
Zdanie to ciąg słów, który wyraża kompletną myśl lub jako jednostka składająca się z podmiotu i orzeczenia. Zdanie często bywa synonimem opinii.

❗Raz w miesiącu otrzymasz od nas wpis na temat jakiegoś zagadnienia językowego, którego nie opublikujemy nigdzie indziej

❗Dodatkowo, umieścimy Cię w sekcji "Patroni" na naszej stronie internetowej, Instagramie i Facebooku.

Dziękujemy za Twoje wsparcie i zaangażowanie w popularyzację językoznawstwa! 😻
100 zł miesięcznie
Wybierz 100 zł
3 dostępne miejsca
PRÓG "WYPOWIEDZI"
Wypowiedzi są przedmiotem dociekań pragmatyki, która ocenia, w jaki sposób język ludzki jest wykorzystywany w interakcjach społecznych oraz analizuje relacje między mówcą a odbiorcą.

❗Jeśli zdecydujesz się na ten próg, raz w miesiącu dostaniesz od nas językowy przegląd prasy (artykuły o językach i z innych języków) oraz jedno językowe zagadnienie omówione tylko dla Patronów (niedostępne nigdzie indziej).

❗Oczywiście, wymienimy Cię też na liście "Patroni" na Insta, Fb i naszej stronie internetowej.

Nawet nie wiemy co powiedzieć, bo nie ma słów, które mogłyby wyrazić naszą wdzięczność za Twoje wsparcie. 🙀

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora O języku w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Popularyzujemy językoznawstwo, różne jego dziedziny, jak i różne języki. Pokazujemy na czym polega językoznawstwo, jak działają języki oraz jak wiążą się ze społeczeństwem. Śledzimy słowa i obserwujemy aktualny dyskurs. Łączymy różne perspektywy.

⭐ Jesteśmy platformą popularyzującą różne języki, dziedziny i ujęcia językoznawcze.

 Projekt powstał z umiłowania do językoznawstwa i języków obcych – zajmujemy się nimi naukowo i zawodowo, dlatego chcemy dzielić się naszą wiedzą z szerszą publicznością. Najbardziej zależy nam na tym, żeby o języku mówiło się nie tylko w kontekście błędów i poprawności.

Działamy głównie na Instagramie i Facebooku, mamy też własną stronę internetową, ale chcemy w przyszłości rozwijać się na innych platformach. Zaczęliśmy też niedawno nagrywać podcast.

Opowiadamy o językach i o języku samym w sobie z wielu różnych perspektyw:

  • teoretycznej i deskryptywnej, tj. w formie analizy realnie używanego języka w sposób neutralny, bez normatywnego wartościowania jego elementów,
  • historycznej, kulturowej i antropologicznej,
  • fonologicznej, składniowej i semantycznej,
  • nawet filozoficznej,
  • a od czasu do czasu – humorystycznej.

 

Co tak właściwie robimy?

⭐ Piszemy o różnych kulturach i zjawiskach społecznych, bo język odsłania nam to, w jaki sposób funkcjonują i myślą inni ludzie.

1  jidysz

⭐ Opowiadamy prostym językiem o zawiłych terminach językoznawczych.

   

⭐ Bierzemy na warsztat popularne błędy językowe, żeby przyjrzeć się czy to rzeczywiście błędy, czy może zmiany, które naturalnie zachodzą w języku od wieków.       

  

⭐ Omawiamy też sprawy aktualne, dyskutowane w przestrzeni publicznej i prasie.

7      

⭐ Język jest również ważnym narzędziem, którym odnosimy się do rzeczywistości przez nas poznawanej, dlatego pojawi się co nieco o filozofii (i o tym jakim językiem posługują się filozofowie).

  

⭐ Śledzimy słowa i uważnie analizujemy etymologie.

    

⭐ Gwarantujemy wsparcie językowe i przygotowujemy materiały pomocowe, np. słowniczki pomocowe polsko-ukraińskie. Wszystkie materiały z założenia chcemy udostępniać za darmo, dlatego każde wsparcie od was będzie dla nas możliwością tworzenia kolejnych! O naszych słowniczkach napisały różne media.

  

⭐ Na Instagramie regularnie odpowiadamy na Wasze pytania,  edukujemy, jak czytać i weryfikować językoznawcze źródła i wspólnie dyskutujemy o różnych zjawiskach językowych. :)

Jakie mamy plany?

Chcemy tworzyć przestrzeń do swobodnej refleksji nad językiem. Przez kilka miesięcy udało nam się regularnie wrzucać wpisy oraz postawić stronę internetową (łącząc to wszystko ze studiami i pracą zawodową), która funkcjonuje jako darmowa baza rzetelnych materiałów językowych i językoznawczych. Od niedawna nagrywamy też podcast.

Do tej pory wszystko robiliśmy na własny koszt, jednak z coraz większym zainteresowaniem przychodzi coraz więcej pracy – stąd pojawił się pomysł założenia konta na Patronite.

Dzięki Waszemu wsparciu będziemy mieć możliwość rozwijać się dalej i realizować nasze inne pomysły na językoznawcze treści takie jak np. dogłębne analizy poruszanych tematów, materiały o różnych językach, regularne komentarze bieżących spraw czy rozmowy z ekspertami.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora O języku już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Maja Zaczek
Maja Zaczek
11 zł
Anonimowy patron
6 zł
Piotr Bolek
Piotr Bolek
11 zł
Magdalena Golden
Magdalena Golden
6 zł
Marta Urbanowicz
Marta Urbanowicz
25 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.