Avatar użytkownika

O języku

9
patronów
131 
miesięcznie
2 335 
łącznie
9
patronów
131 zł 2 335 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

6 zł miesięcznie
PRÓG "GŁOSKI"
Głoski to najmniejsze, niepodzielne dźwięki mowy. Są małe, ale razem mogą tworzyć bardzo skomplikowane wypowiedzi! Dzięki Twojemu wsparciu możemy opowiedzieć o nich jeszcze więcej!

Dziękujemy, że w nas wierzysz!!! 😸
11 zł miesięcznie
Wybierz 11 zł
196 dostępnych miejsc
PRÓG "MORFEMY"
Morfemy to niewielkie cząstki systemu językowego, które niosą ze sobą treść. Złożone w jedną całość wytwarzają konkretne znaczenia i pozwalają nam wyrażać nasze myśli. Podobnie jak Twoje wsparcie pozwala nam tworzyć z nich językoznawcze treści.

Dziękujemy tysiąckroć! W zamian, oprócz stałych treści, zamieścimy Cię w sekcji "Patroni" na stronie internetowej, Instagramie i Facebooku. 😸

25 zł miesięcznie
Wybierz 25 zł
37 dostępnych miejsc
PRÓG "SŁOWA"
Wydawać by się mogło, że każdy wie, czym jest słowo, jednak w rzeczywistości bardzo trudno jest podać jedną definicję.

Inwestując w ten próg zyskujesz unikalną możliwość zasugerowania słowa, które krótko omówimy. Możesz spytać, skąd się wzięło, jak je przetranskrybować, jakie zachodzą w nim procesy czy... cokolwiek przyjdzie Ci do głowy. Nie ogranicza Cię żaden język ani zakres tematyczny. ;) Oczywiście, wymienimy Cię też na liście "Patroni" na Insta, Fb i naszej stronie internetowej.

Dziękujemy za Twoje wsparcie i dociekliwość! 😼
52 zł miesięcznie
Wybierz 52 zł
30 dostępnych miejsc
PRÓG "ZDANIA"
Zdanie to ciąg słów, który wyraża kompletną myśl lub jako jednostka składająca się z podmiotu i orzeczenia. Zdanie często bywa synonimem opinii.

❗Raz w miesiącu otrzymasz od nas wpis na temat jakiegoś zagadnienia językowego, którego nie opublikujemy nigdzie indziej

❗Dodatkowo, umieścimy Cię w sekcji "Patroni" na naszej stronie internetowej, Instagramie i Facebooku.

Dziękujemy za Twoje wsparcie i zaangażowanie w popularyzację językoznawstwa! 😻
100 zł miesięcznie
Wybierz 100 zł
3 dostępne miejsca
PRÓG "WYPOWIEDZI"
Wypowiedzi są przedmiotem dociekań pragmatyki, która ocenia, w jaki sposób język ludzki jest wykorzystywany w interakcjach społecznych oraz analizuje relacje między mówcą a odbiorcą.

❗Jeśli zdecydujesz się na ten próg, raz w miesiącu dostaniesz od nas językowy przegląd prasy (artykuły o językach i z innych języków) oraz jedno językowe zagadnienie omówione tylko dla Patronów (niedostępne nigdzie indziej).

❗Oczywiście, wymienimy Cię też na liście "Patroni" na Insta, Fb i naszej stronie internetowej.

Nawet nie wiemy co powiedzieć, bo nie ma słów, które mogłyby wyrazić naszą wdzięczność za Twoje wsparcie. 🙀

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora O języku w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Popularyzujemy językoznawstwo, różne jego dziedziny, jak i różne języki. Pokazujemy na czym polega językoznawstwo, jak działają języki oraz jak wiążą się ze społeczeństwem. Śledzimy słowa i obserwujemy aktualny dyskurs. Łączymy różne perspektywy.

⭐ Jesteśmy platformą popularyzującą różne języki, dziedziny i ujęcia językoznawcze.

 Projekt powstał z umiłowania do językoznawstwa i języków obcych – zajmujemy się nimi naukowo i zawodowo, dlatego chcemy dzielić się naszą wiedzą z szerszą publicznością. Najbardziej zależy nam na tym, żeby o języku mówiło się nie tylko w kontekście błędów i poprawności.

Działamy głównie na Instagramie i Facebooku, mamy też własną stronę internetową, ale chcemy w przyszłości rozwijać się na innych platformach. Zaczęliśmy też niedawno nagrywać podcast.

Opowiadamy o językach i o języku samym w sobie z wielu różnych perspektyw:

  • teoretycznej i deskryptywnej, tj. w formie analizy realnie używanego języka w sposób neutralny, bez normatywnego wartościowania jego elementów,
  • historycznej, kulturowej i antropologicznej,
  • fonologicznej, składniowej i semantycznej,
  • nawet filozoficznej,
  • a od czasu do czasu – humorystycznej.

 

Co tak właściwie robimy?

⭐ Piszemy o różnych kulturach i zjawiskach społecznych, bo język odsłania nam to, w jaki sposób funkcjonują i myślą inni ludzie.

1  jidysz

⭐ Opowiadamy prostym językiem o zawiłych terminach językoznawczych.

   

⭐ Bierzemy na warsztat popularne błędy językowe, żeby przyjrzeć się czy to rzeczywiście błędy, czy może zmiany, które naturalnie zachodzą w języku od wieków.       

  

⭐ Omawiamy też sprawy aktualne, dyskutowane w przestrzeni publicznej i prasie.

7      

⭐ Język jest również ważnym narzędziem, którym odnosimy się do rzeczywistości przez nas poznawanej, dlatego pojawi się co nieco o filozofii (i o tym jakim językiem posługują się filozofowie).

  

⭐ Śledzimy słowa i uważnie analizujemy etymologie.

    

⭐ Gwarantujemy wsparcie językowe i przygotowujemy materiały pomocowe, np. słowniczki pomocowe polsko-ukraińskie. Wszystkie materiały z założenia chcemy udostępniać za darmo, dlatego każde wsparcie od was będzie dla nas możliwością tworzenia kolejnych! O naszych słowniczkach napisały różne media.

  

⭐ Na Instagramie regularnie odpowiadamy na Wasze pytania,  edukujemy, jak czytać i weryfikować językoznawcze źródła i wspólnie dyskutujemy o różnych zjawiskach językowych. :)

Jakie mamy plany?

Chcemy tworzyć przestrzeń do swobodnej refleksji nad językiem. Przez kilka miesięcy udało nam się regularnie wrzucać wpisy oraz postawić stronę internetową (łącząc to wszystko ze studiami i pracą zawodową), która funkcjonuje jako darmowa baza rzetelnych materiałów językowych i językoznawczych. Od niedawna nagrywamy też podcast.

Do tej pory wszystko robiliśmy na własny koszt, jednak z coraz większym zainteresowaniem przychodzi coraz więcej pracy – stąd pojawił się pomysł założenia konta na Patronite.

Dzięki Waszemu wsparciu będziemy mieć możliwość rozwijać się dalej i realizować nasze inne pomysły na językoznawcze treści takie jak np. dogłębne analizy poruszanych tematów, materiały o różnych językach, regularne komentarze bieżących spraw czy rozmowy z ekspertami.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora O języku już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Marta Urbanowicz
Marta Urbanowicz
25 zł
Damian Maćkowski
Damian Maćkowski
25 zł
Maja Zaczek
Maja Zaczek
11 zł
Darya Pupkevich
Darya Pupkevich
25 zł
Anonimowy patron
6 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.