obcy artist run space

W Patronite od 21.10.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1968

Liczba Patronów: 3239

Zostań Patronem
Kup na prezent
1 patron
100 miesięcznie
380 łącznie

koncepcja i organizacja wystaw, koncertów, parformansów

7 000 zł

miesięcznie

1%

osiągnięto

6 900 zł

brakuje

Celem o/b/c/ego jest tworzenie wystaw, umożliwienie twórczej wymiany oraz działalność promocyjna i edukacyjna.

Pokazujemy mniej znane prace artystów bardzo znanych, albo prace artystów nieznanych. Pokazujemy twórczość równoległą, malarstwo albo kolaże tworzone przez reżyserów teatralnych i filmowych. Organizujemy kameralne koncerty w intymnej atmosferze mieszkania. W naszych wystawach jest miejsce na sztukę wielu porządków. Łączymy artystów sztuk wizualnych, teatru, designerów i muzyków.


Co miesiąc/dwa organizujemy wystawy, koncerty, warsztaty, oprowadzania w o/b/c/ym. Wystawy w o/b/c/ym są zawsze kolektywne, nigdy nie pokazujemy pojedynczego twórcy. Są to z zasady spotkania ludzi, dzieł i idei.
Rozpoczęcie działalności O/b/c/ego zostało wsparte przez Stypendium Artystyczne M.St.Warszawy na okres pół roku. Kontynuację działalności uzależniamy od wpływu patronów, sponsorów i inwestorów. 


Sami opracowujemy koncepcje kolejnych wystaw i wydarzeń towarzyszących (koncerty, performanse). Zapraszamy artystów znając ich rozmaite działalności (niekoniecznie te z których są najbardziej znani) oraz prace, które tworzą. Niekiedy artyści przygotowują też prace zupełnie nowe specjalnie na wystawy w o/b/c/ym. Kolejno organizujemy logistykę zdarzenia (transport prac, oprawa i montaż prac), produkcję (wydruki prac, plakatów i ulotek). Sami projektujemy plakaty oraz piszemy teksty kuratorskie, koncepcyjne i informacyjne. Robimy promocję wystaw i wydarzeń towarzyszących w mediach społecznościowych. 


Produkcja oraz logistyka wystaw to bardzo konkretne koszty. Drukujemy fotografie dostosowując rodzaj i format wydruku do formatu wystawy. Czasami oprawiamy prace. Organizujemy i opłacamy transport prac. Do tej pory nie byliśmy w stanie zapłacić artystom za udostępnianie czyli pokazywanie prac w o/b/c/ym. Bardzo chcielibyśmy to zmienić. Wykonujemy konkretną pracę organizacyjną oraz intelektualną. Oprowadzamy po wystawach. W planach mamy również prowadzenie warsztatów dla dzieci.
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Maria Mika
Maria Mika
Próg: 100 zł
Michał Szaliński
Michał Szaliński
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 20 zł