Oblicza XX Wieku

W Patronite od 03.12.2018

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 426

Liczba Patronów: 339

Zostań Patronem
Kup na prezent
51 patronów
1 060 miesięcznie
26 665 łącznie
„Oblicza XX wieku” to kanał poświęcony tematyce historycznej. W odcinkach przedstawiane są kulisy, intrygi, skandale i konflikty z poprzedniego stulecia. Każdy odcinek prowadzi Bartosz Borkowski – historyk , nauczyciel i publicysta.

O Autorze

Nazywam się Bartosz Borkowski. Jestem historykiem, absolwentem UW,  moją specjalizacją jest XX wiek. Celem założenia kanału na YouTube było podzielenie się pasją z ludźmi, którzy interesują się XX wiekiem lub chcą go bliżej poznać. Od lat pracuję jako nauczyciel, jestem też archiwistą gdzie na co dzień stykam się z historycznymi dokumentami, które stanowią źródło naszej historii.  Nie bez powodu opublikowanie pierwszego pełnego odcinka miało miejsce 11 listopada 2017 roku. Początkowo materiały miały dotyczyć okresu międzywojennego ale z czasem uznałem, że warto rozszerzyć ramy czasowe o cały XX wiek. Materiały zamieszczane na kanale dotyczą różnej tematyki związanej z XX wiekiem. Prezentujemy kulisy najważniejszych wydarzeń, omawiamy intrygi, konflikty, skandale, teorie spiskowe. Nie brakuje też biografii znanych osób jak również tych, o których historia zapomniała. Nierzadko poruszamy tematy kompletnie nie znane lub znikomo poruszane przez publicystów i historyków. Każdy odcinek poprzedzają godziny spędzone w bibliotekach, studiowanie książek i materiałów źródłowych. Sięgamy do przedwojennej prasy, wspomnień naocznych świadków oraz zakurzonych archiwaliów. Szukamy odpowiedzi i przede wszystkim prawdy. Ta skrupulatność  czyni kanał rzetelnym.

Poniżej kilka odcinków:


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Błażej Domaradzki
Błażej Domaradzki
Próg: 20 zł
Kamil Dąbrowski
Kamil Dąbrowski
Próg: 10 zł
Andrzej Gonerski
Andrzej Gonerski
Próg: 10 zł
Daniel Kacprzak
Daniel Kacprzak
Próg: 20 zł
Anonimowy patron
Próg: 50 zł
Marcin Flisiuk
Marcin Flisiuk
Próg: 20 zł