Avatar użytkownika

Ogarniam Fizykę

1
patron
5 
miesięcznie
2 290 
łącznie
1
patron
5 zł 2 290 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Każda złotówka wydana na fizykę to złotówka niezmarnowana.
Wielkie zmiany zaczynają się od małych kroków, więc przybij piątkę na dobry początek ;-)
10 zł miesięcznie
Dycha miesięcznie na wspieranie fizyki. Na tyle mało aby nie obciążyć Twojego konta, na tyle dużo aby wziąć udział w propagowaniu tej pięknej nauki.
Jeżeli uważasz, że warto kontynuować to co robimy, postaw nam raz w miesiącu jedno piwko lub kawkę, poczujemy się bardzo docenieni ;-)
25 zł miesięcznie
Postaw nam raz na miesiąc dobry obiad. Co prawda można żyć fizyką, ale czymś smakowitym nie pogardzimy, tym bardziej że więcej kalorii to więcej energii do dalszego propagowania fizyki ;-)
50 zł miesięcznie
Zafunduj nam raz na miesiąc książkę lub inną pomoc naukową - będzie na ciekawe wpisy. W sumie to już dużo, ale czemu by na wiedzę żałować. No bo kto bogatemu zabroni? My na pewno nie zabronimy ;-)

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Ogarniam Fizykę w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Propagujemy fizykę na swój sposób. Naszą misją jest, aby fizyka rozbudzała ciekawość, a ciekawość prowadziła do zafascynowania fizyką.

Staramy się propagować fizykę w sposób przystępny, czasem zabawny i przede wszystkim zrozumiały. Wertujemy internet w poszukiwaniu ciekawych materiałów, pouczających filmików czy wciągających wykładów. Sztuką jest przedstawić trudne zagadnienie w sposób łatwy i nudne pojęcia w sposób fascynujący. Dlatego propagujemy ją na swój sposób ;-)

Bardzo dobrze zdajemy sobie sprawę że w szkole fizyka nie jest ulubionym przedmiotem, a na studiach jako przedmiot dodatkowy sprawia wiele problemów. Niestety, mamy również świadomość, że niechęć do fizyki zaczyna się już w latach szkolnych przez mało intuicyjne wytłumaczenie praw natury, niepraktyczne wykorzystanie zjawisk czy też rozwiązywanie nieprzydających się w życiu abstrakcyjnych zadań. 

Naszą misją jest pokazanie, że fizyka jest ciekawa i da się nią ogarnąć. Nie jest to czarna magia, nie jest to domena twardogłowych naukowców schowanych w najgłębszych zakamarkach laboratoriów. Fizyka to wszystko co nas otacza, warto nauczyć się jak zobaczyć piękno we wzorach, które budują rzeczywistość - w końcu jesteśmy tego częścią ;-) 

Plan jest prosty. Wystarczy wesprzeć nas symboliczną dychą. Dlaczego 10 zł? Po prostu, jeżeli uważasz że to co robimy jest warte kontynuacji, to postaw nam za pośrednictwem Patronite przysłowiowe piwko lub kafkę. Tylko raz na miesiąc. Zbierając fundusze na Patronite będziemy starać się rozwijać Ogarniam Fizykę. Modernizacja strony, utrzymanie hostingu, zakup sprzętu, książek, odczynników, licencji na oprogramowanie czy zdjęcia i masy innych rzeczy które mogą pomóc w propagowaniu fizyki. Idealnie by było gdyby można było zrezygnować z pracy etatowej.  

Fizyka sama się nie rozpropaguje, potrzebuje Twojej pomocy. 

Cele Autora

Normalna pensja
  • 8 000 zł miesięcznie
  • 7 995 zł brakuje
0%
Mniej więcej tyle minister szkolnictwa wyższego zasugerował w jednym z wywiadów, że powinna wynosić pensja pracownika naukowego. Zobaczymy kto pierwszy dostanie taką wypłatę ;-)
Wszelkie datki zostaną przeznaczone przede wszystkim na bieżące potrzeby serwisu oraz jego rozbudowę - opłaty hostingowe, webmasterskie, grafiki, materiały naukowe itd. Jak się okazuje, nawet drobne opłaty potrafią się porządnie skumulować.
Fajnie byłoby w pełni osiągnąć ten cel i uniezależnić się od etatowej pracy, która zabiera cenny czas ;-)
Pensja ministra
  • 15 000 zł miesięcznie
  • 14 995 zł brakuje
0%
Tyle podobno zarabia minister który zasugerował, że normalna pensja dla pracownika naukowego to 8000 zł. Można by było za to założyć firmę zajmującą się propagowaniem nauki i jeszcze wystarczy aby kogoś zatrudnić. Taka promocja fizyki z grubej rury, łącznie z tworzeniem materiałów dydaktycznych i innych pomocy naukowych ;-)

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Ogarniam Fizykę już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Ewa Osińska
Ewa Osińska
5 zł
Anonimowy patron
25 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.