Ogarniam Fizykę

W Patronite od 14.10.2019

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2423

Liczba Patronów: 2187

Zostań Patronem
Kup na prezent
2 patronów
30 miesięcznie
1 680 łącznie
Propagujemy fizykę na swój sposób. Naszą misją jest, aby fizyka rozbudzała ciekawość, a ciekawość prowadziła do zafascynowania fizyką.

O Autorze

Staramy się propagować fizykę w sposób przystępny, czasem zabawny i przede wszystkim zrozumiały. Wertujemy internet w poszukiwaniu ciekawych materiałów, pouczających filmików czy wciągających wykładów. Sztuką jest przedstawić trudne zagadnienie w sposób łatwy i nudne pojęcia w sposób fascynujący. Dlatego propagujemy ją na swój sposób ;-)

Bardzo dobrze zdajemy sobie sprawę że w szkole fizyka nie jest ulubionym przedmiotem, a na studiach jako przedmiot dodatkowy sprawia wiele problemów. Niestety, mamy również świadomość, że niechęć do fizyki zaczyna się już w latach szkolnych przez mało intuicyjne wytłumaczenie praw natury, niepraktyczne wykorzystanie zjawisk czy też rozwiązywanie nieprzydających się w życiu abstrakcyjnych zadań. 

Naszą misją jest pokazanie, że fizyka jest ciekawa i da się nią ogarnąć. Nie jest to czarna magia, nie jest to domena twardogłowych naukowców schowanych w najgłębszych zakamarkach laboratoriów. Fizyka to wszystko co nas otacza, warto nauczyć się jak zobaczyć piękno we wzorach, które budują rzeczywistość - w końcu jesteśmy tego częścią ;-) 

Plan jest prosty. Wystarczy wesprzeć nas symboliczną dychą. Dlaczego 10 zł? Po prostu, jeżeli uważasz że to co robimy jest warte kontynuacji, to postaw nam za pośrednictwem Patronite przysłowiowe piwko lub kafkę. Tylko raz na miesiąc. Zbierając fundusze na Patronite będziemy starać się rozwijać Ogarniam Fizykę. Modernizacja strony, utrzymanie hostingu, zakup sprzętu, książek, odczynników, licencji na oprogramowanie czy zdjęcia i masy innych rzeczy które mogą pomóc w propagowaniu fizyki. Idealnie by było gdyby można było zrezygnować z pracy etatowej.  

Fizyka sama się nie rozpropaguje, potrzebuje Twojej pomocy. 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika