Avatar użytkownika

Spółdzielnia Ogniwo

25
patronów
945 
miesięcznie
68 135 
łącznie
25
patronów
945 zł 68 135 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Znana maksyma poleca przeznaczyć posiadaną monetę pięciozłotową na utrzymanie dobrostanu lewicowej bańki. W dzisiejszych czasach coraz trudniej o bilon, więc tutaj możecie spełnić środowiskowe przykazanie bezgotówkowo.
15 zł miesięcznie
Wpadnij do nas, to przybijemy Ci piątkę.
Trzy razy.
(Zamienne na: jeden uścisk
łapy psa Błotnika).
30 zł miesięcznie
Podczas następnej wizyty nie zapomnij odebrać unikalnego, rękodzielnego
dyplomu "Za zasługi dla spółdzielczosci polskiej".
(Zamienne na: nieograniczona ilość gąbki do wzięcia. Np. do materaca).

50 zł miesięcznie
Zapraszamy do udziału w prywatnej kawiarnianej dyskusji o książkach przy
zamienniku sojowego latte.
(Zamienne na: konsultacje telefoniczne dotyczące zakupów książkowych).
70 zł miesięcznie
Nasze specjalistki zaprojektują dla ciebie unikalnego mema o tematyce spółdzielczej. Wrzucisz sobie do internetu.
(Zamienne na: udostępnienie poufnej listy wszystkich odnalezionych anagramów słów "SPÓŁDZIELNIA OGNIWO").
100 zł miesięcznie
Opowiemy Ci o tajemniczej historii kamienicy przy Paulińskiej 28....
200 zł miesięcznie
Zaprosimy Cię na spółdzielcze oprowadzanie po naszej nowej siedzibie na Smolkach i opowiemy o kontrowersjach związanych z nazwą ulicy.
300 zł miesięcznie
... Wyślemy Ci na maila różne archiwalne materiały dotyczące tajemniczej historii kamienicy przy Paulińskiej 28, gdzie znajdowała się pierwsza siedziba Ogniwa

500 zł miesięcznie
Otrzymujesz odznakę "Honorowego spółdzielcy". Jak wpadniesz, to damy Ci postać za barem. Tylko masz niczego nie ruszać.
1000 zł miesięcznie
Wszystko co powyżej plus w Sylwestra pozwolimy Ci wejść na bar i zaśpiewać (w godzinach 21-23, pod nadzorem co najmniej jednego spółdzielcy).

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Spółdzielnia Ogniwo w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Niezależny dom kultury i księgarnia w krakowskim Podgórzu przy Smolki 11a. Przyjazna przestrzeń dla działań społecznych. Forma organizacji: spółdzielnia pracy, zarządzana demokratycznie przez wszystkie członkinie i członków. Zapraszamy!

Spółdzielczy Dom Kultury to hasło, które najlepiej opisuje czym jest Ogniwo. Założyliśmy spółdzielnię, ponieważ współdziałanie i demokrację w miejscu pracy uważamy za najważniejszy element zarządzania.

Dzięki Waszej pomocy udało się nam przetrwać najtrudniejszy czas pandemii i szczęśliwie przenieść się do nowego lokalu przy Smolki 11a w krakowskim Podgórzu. 

W naszej kameralnej księgarni znajdziecie książki ambitne i zaangażowane społecznie. W ofercie mamy publikacje m.in.: Krytyki Politycznej, Bęc Zmiany, Wydawnictwa Czarne i Wydawnictwa Karakter; czasopisma: „Nowy Obywatel” i „Glissando”. Stałe miejsce u nas ma regał na bookcrossing - wędrującą książkę. Organizujemy też spotkania autorskie i wspieramy festiwale literackie; gościli u nas nagradzani autorzy i autorki: Anna Cieplak, Weronika Gogola, Olga Drenda, Tomasz Michniewicz, Martín Caparrós. Współpracujemy z Festiwalem Conrada i Weekendem Księgarń Kameralnych. W ofercie posiadamy również niezależne czasopisma, takie jak „Nowy Obywatel” czy „Magazyn Kontakt”. Oprócz lektur można u nas kupić fairtrade’ową kawę uprawianą przez zapatystów z Meksyku.

Chcemy żeby nowa przestrzeń Ogniwa dalej była miejscem przyjaznym krakowskim organizacjom pozarządowym i niezależnym inicjatywom wspierającym szeroko pojętą tolerancję, walkę o prawa kobiet i mniejszości. Stale współpracujemy ze Stowarzyszeniem Queerowy Maj oraz Stowarzyszeniem Miasto Wspólne. Jesteśmy otwarte na różnorodne działania prospołeczne. Jako spółdzielnia pracy promujemy idee ekonomii społecznej i współpracujemy ze spółdzielniami pracy i spółdzielniami socjalnymi z całej Polski.

Dzięki Waszemu wsparciu przetrwaliśmy trudne momenty przeprowadzek i kontynuujemy działalność: organizujemy wydarzenia online, prowadzimy sprzedaż z dowozem, wysyłkową oraz reaktywowaliśmy księgarnię stacjonarną. 

Cześć (spółdzielni) pracy!

 

Cele Autora

Baza
 • 1 000 zł miesięcznie
 • 55 zł brakuje
94%
Zmiana społeczna wymaga wielu godzin zebrań, debat i wykładów. Ważne jest, żeby działaczki i aktywiści nie cierpieli w ich trakcie. Taka suma pozwoli nam otapicerować krzesła, zimą spędzić ten czas w cieple, a latem nasze włosy będzie muskał chłodek z klimatyzatora.
Nadbudowa
 • 2 000 zł miesięcznie
 • 1 055 zł brakuje
47%
Dzięki Wam nasza przestrzeń stale zmienia się na lepsze. Możemy przeprowadzać drobne remonty, wymienić meble na wygodniejsze, organizacjom udostępnić lepszy sprzęt na warsztaty czy dyskusje, poprawić jakość relacji z naszych wydarzeń. Marzymy o nowej kamerze do nagrywania spotkań.
Poszerzamy też asortyment księgarni o kolejne zaangażowane tytuły.
Praca najemna
 • 3 500 zł miesięcznie
 • 2 555 zł brakuje
27%
Ten próg to po prostu równowartość przyzwoitego wynagrodzenia. Wasze wsparcie pozwala nam stworzyć godne miejsce pracy dla osoby, która na pełen etat zajmie się współtworzeniem programu i pomoże ogarnąć nasz spółdzielczy twórczy rozgardiasz.
Spółdzielcza propaganda
 • 5 000 zł miesięcznie
 • 4 055 zł brakuje
18%
Przekroczenie tego progu pozwala nam wyjść z działalnością również poza spółdzielnię w celu promowania idei i tradycji spółdzielczych. Niniejszym wspieracie przygotowanie materiałów edukacyjnych i organizację festiwalu spółdzielczości!
Szczęście i dobrobyt
 • 10 000 zł miesięcznie
 • 9 055 zł brakuje
9%
Celem spółdzielczości jest dobrobyt i szczęście społeczeństw. Dzięki Wam spółdzielcza tradycja zyska nowe rozdziały - zaczynamy myśleć o filii w nowym miejscu!
Mydło i powidło
 • 500 zł miesięcznie
 • Cel osiągnięty!
100%
Robienie spółdzielni to nie tylko splendor i bogactwo, ale i ogarnianie wielu małych spraw i sprawunków. Wsparcie w tej wysokości pozwoli nam uzupełnić zapasy mydła w łazience, wymienić worek w odkurzaczu, dokupić filiżanki. Wszystko dzięki Wam!

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Spółdzielnia Ogniwo już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Krzysztof Hajos
Krzysztof Hajos
15 zł
Anonimowy patron
5 zł
Pyotr Malishevskiy
Pyotr Malishevskiy
30 zł
Anonimowy patron
30 zł
Marceli Sommer
Marceli Sommer
5 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.