Katarzyna Bellingham OGRÓD, VLOG, PODCAST, TV

W Patronite od 15.11.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 100

Liczba Patronów: 78

Zostań Patronem
Kup na prezent
287 patronów
6 030 miesięcznie
91 590 łącznie

Pokrycie papą dachu w domku ogrodnika.

3 000 zł

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Ani ja, ani mój ogród nigdy nie stoimy w miejscu - ciągle mam nowe pomysły jak polepszyć doznania odwiedzających 'Ogród Bellingham' gości i jak wzbogacić ich o nowe doświadczenia, które pozostaną na długo w pamięci i może nawet w przyszłości zostaną wykorzystane przy tworzeniu innych ekoloczicznych ogrodów.

Dlatego na przykład na sezon 2022 planujemy nowe części pokazowe i stworzenie serii tablic informacyjnych z kodami QR. Marzą się nam też nowe krzesła i stoliki do kawiarni ... i niecieknący dach w domku ogrodnika :-)

Teraz dach przepuszcza wodę w wielu miejscach i musimy to naprawić, ponieważ w deszczowe dni kapie na głowy naszym gościom szukającym odpoczynku i smakołyków w kawiarni ogrodowej , jak i mojej mamie, która te smakołyki podaje :-) a co ważniejsze cieknący dach uniemożliwia przeprowadzanie w tym miejscu warsztatów czy przechowywanie poza sezonem nasion, cebul i sprzętów ogrodniczych.

Do naprawy dachu potrzebna będzie papa termozgrzewalna i fachowiec. Prosimy o Wasze wsparcie Pamiętajcie, że pomagając przy zbiórce funduszy na ten cel uwalniacie nasze zebrane dotychczas pieniądze, które mogą być zamiast tego użyte właśnie na stworzenie nowych tablic informacyjnych, wyposażenie kawiarni czy zatrudnienie dodatkowej osoby do obsługi gości odwiedzających szkółkę.

Rozbudowa szkółki o część poświęconą krzewom i drzewom.

5 000 zł

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Nasz ogród od zawsze był utrzymywany tylko i wyłącznie z moich bieżących zarobków oraz własnych oszczędności. Nigdy nie korzystałam z dofinansowań i nie dostawałam zastrzyków gotówki od bogatej rodziny - może dla tego właśnie tworzony był kroczek po kroczku i teraz jest tak autentyczny i kochany przez wiele ludzi.

Były jednak momenty, kiedy na koncie w banku było zupełnie zero i tak prawdę mówiąc, to było tak jeszcze w zeszłym roku. Ten sezon 2021 był jednak dla nas niesamowicie rozwojowy - myślę, że to głównie zasługa naszej ciężkiej, systematycznej pracy nad promowaniem działalności - nagrywanie vlogów, podcastów i programu Grunt to Ogród oraz utrzymywanie ogrodu pokazowego z zachowaniem najwyższych standardów ekologicznej sztuki ogrodniczej.

To wszystko spowodowało, że nasz ogród zaczęło odwiedzać dużo ludzi i dzięki sprzedaży biletów wstępu jesteśmy w stanie teraz podczas sezonu opłacić koszty związane z utrzymaniem Ogród Bellingham czyli kredyty, prąd, gaz, wodę i pracowników.

Aby sprawić, że nasz ogród będzie jeszcze bardziej atrakcyjny dla odwiedzających i rozwinąć strefę usług dla naszych gości ogrodowych chcielibyśmy w tym roku powiększyć naszą szkółkę bylinową o część poświęconą krzewom i drzewom. Wasza pomoc przy zebraniu funduszy na ten cel umożliwiłaby zrobienie tego jeszcze z początkiem sezonu 2022 i byłaby dla nas naprawdę bardzo bardzo pomocna.

Rozbudowa dolnej części ogrodu o nowe części pokazowe.

30 000 zł

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

To jest chyba najbardziej ambitny cel na rok 2022 dla mnie i dla mojej ogrodowej ekipy. Do pomocy przybędą różwnież rodzina i przyjaciele, ale większość prac będzie musiała być wykonywana przez profesjonalisów, a o zakupie potrzebnych materiałów już nie wspominam!

Gdyby udało mi się zebrać tutaj fundusze, miałabym możliwość spędzić zimę na tworzeniu dla Was vlogów, podcastów, blogów i może nawet udałoby się napisać wreszcie tą wymarzoną książkę - zamiast pracować nad indywidualnymi projektami, które są bardzo twórcze, ale również bardzo czasochłonne (niemniej jednak to one utrzymują nasz ogród i umożliwiają jakiekolwiek inwestycje). Dla tego będę ogromnie wdzięczna za Wasze wsparcie. Oto pomysł i plan:

1. W dolnym ogrodzie (czyli tam gdzie jest tunel, warzywnik i sklepik) jest miejsce wielkości około 500 m2 które pokrywają głównie rachityczne świerki (chyba posadzone przez dawnych właścicieli w celu uprawy na drewno), które teraz są długimi, chorymi i na pół martwymi roślinami. Większość z nich jest już tak sucha, że stanowi zagrożenie pożarowe dla naszego lasu. W tym roku wspólnie z całą ekipą powstanowiliśmy więc, żeby to miejsce oczyścić (pozostawiając piękne brzozy i inne wartościowe drzewa) i zbudować tu całkiem nową część ogrodu.

2. Tak się dobrze składa, że ten kawałek ziemi znajduje się pomiędzy istniejącym już warzywnikiem, a sklepikiem czyli stanie się naturalnie częścią 'dolnego ogrodu' pozostawiając otaczający las bez uszczerbku na zdrowiu. A co najważniejsze umożliwi powiększenie ogrodu pokazowego, aby móc uczyć na jego przykładzie jak można uprawiać rośliny w zgodzie z naturą, bez chemii i przy użyciu ściółek oraz nawozów naturalnych.

3. Poza oczyszczeniem z martwego drewna - całą tą część trzeba będzie wyrównać, ogrodzić, obsadzić i wyposażyć w kompostowniki oraz inne elementy potrzebne do stworzenia 'części pokazowej' ekologicznego ogrodu. Marzeniem jest zakończenie prac z końcem sezonu 2022.

Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Żaneta Skoropińska
Żaneta Skoropińska
Próg: 20 zł
Agnieszka Podpora
Agnieszka Podpora
Próg: 20 zł
Ewa Dobiczek
Ewa Dobiczek
Próg: 50 zł
Szymon Cichy
Szymon Cichy
Próg: 20 zł
Krzysztof Włodarczak
Krzysztof Włodarczak
Próg: 20 zł