Avatar użytkownika

Kamil Ariel Mąkosza

33
patronów
650 
miesięcznie
16 034 
łącznie
33
patronów
650 zł 16 034 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

7 zł miesięcznie
Widz
Dzięki, że dołączyłeś/aś do grupy osób wspierających moje projekty!
14 zł miesięcznie
Fan
Dzięki, że dołączyłeś/aś do grupy osób wspierających moje projekty. Raz na jakiś czas, transmisja na żywo opowiadam o minionej wyprawie, lub zwykłe pogaduchy o wszystkim i niczym. O transmisjach będę informować linkiem na maila. Dostajesz dostęp do grupy facebookowej gdzie będę informować o planowanych transmisjach na żywo i gdzie po transmisji będę linkować ją. Co jakiś czas pojawiają się tam inne materiały związane z działalnością O Koło Roweru.
21 zł miesięcznie
Zaangażowany człowiek
Każdego patrona doceniam tak samo i cenię każde wsparcie mojej działalności.
Dzięki, że dołączyłeś/aś do grupy osób wspierających moje projekty. Raz na jakiś czas, transmisja na żywo opowiadam o minionej wyprawie, lub zwykłe pogaduchy o wszystkim i niczym. O transmisjach będę informować linkiem na maila. Dostajesz dostęp do grupy facebookowej gdzie będę informować o planowanych transmisjach na żywo i gdzie po transmisji będę linkować ją. Co jakiś czas pojawiają się tam inne materiały związane z działalnością O Koło Roweru.
50 zł miesięcznie
Cykloświr
Nooo to już konkret. Jestem pod wrażeniem. W tej kwocie dało się na solidnym wypasie wyżywić przez cały dzień na wyprawie po Polsce, lub w wersji budżetowej dwa dni. Raz na jakiś czas, transmisja na żywo opowiadam o minionej wyprawie, lub zwykłe pogaduchy o wszystkim i niczym. O transmisjach będę informować linkiem na maila. Dostajesz dostęp do grupy facebookowej gdzie będę informować o planowanych transmisjach na żywo i gdzie po transmisji będę linkować ją. Co jakiś czas pojawiają się tam inne materiały związane z działalnością O Koło Roweru.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Kamil Ariel Mąkosza w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Kamil Ariel Mąkosza jako O Koło Roweru.

Wyprawy i wycieczki rowerowe podczas których filmuję, fotografuję a po powrocie piszę relacje i montuję filmy

Siemka! Nazywam się Kamil Ariel Mąkosza i jestem wg wielu osób po prostu stuknięty bo jadę rowerem do lasu żeby spać w hamaku. W mojej subiektywnej ocenie jestem, po prostu, człowiekiem, który jeździ na wyprawy, gdzie fotografuję i filmuję. Jak długo będę to robić? Nie wiem. Nie planuję przestawać i jest spora szansa, że na tyłku nie usiedzę jeszcze przez długi czas, taka moja natura.

 

Mówią mi, że jestem mistrzem suchara więc wywieś pranie. Bywam niepoprawny politycznie choć polityki chcę unikać. Jesteśmy tu bo coś nas łączy a nie, dzieli. Celem Patronite jest po prostu wsparcie finansowe dla całokształtu twórczości. Patronite traktuję jako forma podziękowania za istniejącą twórczość jaka pojawia się na Youtubie, Facebooku czy Instragramie.

Tutaj moja wyprawa rowerowa z 2021r

43dni wyprawy, około 2800km i kilka miesięcy montowania

 

A tutaj zwiastun wyprawy kanału "O koło roweru"

Jest to zlepek kadrów, zdjęć, timelapsów z kilku wypraw

 

Na co wydam pieniądze?

Ok, chcesz pewnie to wiedzieć, postawmy zatem sprawę uczciwie. Raczej na kanał i związane z nim wydatki - jednak może to być wszystko. W tym zwyczajne codzienne życie, gdzie decyduję o tym, czy mam brać kolejne zlecenie i siedzieć po godzinach, czy może odpocząć w domu lub iść na spacer z kimś bliskim zamiast pracować. W gruncie rzeczy… Stać mnie na prowadzenie kanału w obecnej formie. To po co Patronite!? Patronite ma na celu po prostu mnie wesprzeć finansowo i dać Tobie satysfakcję, że to robisz - O tym kilka słów więcej w filmie na kanale. Czemu, co i jak tworzę - 

A może jednak o Patronite


 

Cele Autora

Zbieraj doświadczenia
  • 700 zł miesięcznie
  • 50 zł brakuje
92%
Przechodzimy do konkretów. Tutaj mam opłacony pakiet Adobe, i w ciągu roku zebraną kwotę na półtora miesięczną wyprawę po Polsce z której powstaną relacje tekstowo-fotograficzna na Facebooku oraz długi film na Youtube.
Wyprawa Wild West Poland kosztowała mnie około 3000zł (saldo za okres wyprawy), przygotowanie roweru na tak długą wprawę to kolejne kilkaset złotych i jakieś "drobniejsze" zakupy związane ze szpejem i gratami związanymi z wyprawą.
Żyj prawdziwie
  • 1 500 zł miesięcznie
  • 850 zł brakuje
43%
Wyprawy, a szczególnie prowadzenie kanału, w obecnej formie, generuje duże koszty. Środowisko pracy gdzie tworzę, dwumiesięczna wyprawa w trakcie (również bezpłatnego) urlopu, zakup sprzętu który jest potrzebny do tworzenia właśnie takiego kontentu.
Mogę swobodnie tworzyć i kupić to co jest mi potrzebne. Ani za dużo, ani za mało a Ja, nie muszę brać dodatkowych zleceń żeby realizować filmy i relacje z wyprawy. Być może będę mógł sobie pozwolić na jeden dzień wolny w tygodniu żeby jednak weekend spędzić z bliskimi, nie tylko przy komputerze.

A jak to wygląda dokładniej?
Trudno jest oszacować całkowity koszt wyprawy i jest to zależne od tego, co i jak mam liczyć. Nie mniej przykładowo, wyprawa Wild West Poland kosztowała mnie około 4000zł a zrobienie filmu dodatkowe 6000zł. Nie oszukujmy się. Wiele z tych rzeczy nie jest mi absolutnie potrzebne do życia i są wykorzystywane tylko na wyprawach i tylko podczas tworzenia treści związanych z kanałem. Nie wliczam tutaj tego co już było zakupione wcześniej - graty rowerowe, aparat, obiektywy itp. Są też koszty jednorazowe takie jak zakup nowego monitora.
-+/- 1000zł części: bagażnik przód, opony, łańcuchy, okładziny, kaseta, kółka przerzutki
+/- 3000zł sama wyprawa i koszty związane z codziennym życiem
-+/- 1200zł karty pamięci
+/- 2000zł powerbank, kamerka sportowa, czołówka i kilka innych rzeczy
Film
+/- 1000zł pakiet Adobe (licząc czas użytkowania od początku wyprawy do zakończenia produkcji filmu)
1700zł dyski do zmgazynowania materiału z wyprawy
1600zł dodatkowy monitor
+/- 500zł paczki dźwiękowe i muzyka
+/- 1600zł kursy związane z filmem, montażem i fotografią

Więc jak widzisz, sama wyprawa i pojechanie w teren to jedno. Zrobienie filmu i praca nad materiałem to zupełnie inna sprawa. Oczywiście nie kupuję nowego monitora czy kursu co roku, tak dla jasności. Nie mniej, masz ogląd jak wygląda prowadzenie kanału od strony finansowej.
Można pracować
  • 250 zł miesięcznie
  • Cel osiągnięty!
100%
Filmy na Youtubie widać kilka razy do roku, jednak praca nad całym materiałem, czyli relacje tekstowo-fotograficzne oraz film, trwają kilka, nawet 5 miesięcy.
Pogadajmy więc o pieniądzach. Podczas pracy nad materiałem korzystam z oprogramowania, bez którego nie byłbym w stanie tworzyć. Lightroom, Photoshop, Premiere pro, After effects, Media encoder itd.
Pakiet Adobe kosztuje mnie 30 euro miesięcznie (stan 2021). Tutaj kieszeń boli mnie co miesiąc, choć nie tak bardzo jak w innych przypadkach - koszty pracy stacji roboczej czyli przyziemne opłaty.
Dodatkowo pozwoli mi to na utrzymanie (w przyszłości) swojego bloga poza facebookiem

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Kamil Ariel Mąkosza już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anonimowy patron
21 zł
Mikołaj Kuchowicz
Mikołaj Kuchowicz
14 zł
Bogumił Kania
Bogumił Kania
7 zł
Ozim
Ozim
14 zł
Jarosław Tabor
Jarosław Tabor
21 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.