Avatar użytkownika

Okruchy Kultury

2
patronów
60 
miesięcznie
1 410 
łącznie
2
patronów
60 zł 1 410 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Dziękuję! Fundujesz mi aromatyczną kawę, przy której tak świetnie się czyta i pisze.
20 zł miesięcznie
To w dzisiejszych czasach już poważna inwestycja. Dzięki niej zyskasz dostęp do zamkniętej, Okruchowej grupy na Facebooku poświęconej literaturze i nie tylko. Twoje imię i nazwisko (a jeśli zechcesz, pseudonim) znajdzie się również na specjalnej stronie bloga z podziękowaniami za wsparcie. W ramach tego progu, raz w miesiącu otrzymasz ode mnie również Okruchowy Newsletter o wszystkim, co uważam za ważne z bieżących wydarzeń kulturalno-społecznych.
30 zł miesięcznie
Poza wszystkim, co zawiera poprzedni próg, w ramach tego progu we wspólnie uzgodnionym terminie spotkamy się raz w miesiącu na Skype albo innym Zoomie i porozmawiamy o filozofii. To Ty wybierasz tematy!

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Okruchy Kultury w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Nazywam się Gosia Fraser. Od ośmiu lat prowadzę Okruchy Kultury - bloga o literaturze, sztuce, podróżach i filozofii, którego celem jest budowanie mostów pomiędzy starym światem idei a współczesną, dynamiczną rzeczywistością internetu.

Znamy się zapewne z zupełnie innych zakątków internetu - jestem dziennikarką, a w swojej pracy zajmuję się tematyką nowych technologii, szczególnie zaś tego, jak rozwój rzeczywistości cyfrowej wpływa na społeczeństwo, politykę i jak dzięki niej zmienia się nasze codzienne życie (nie zawsze na lepsze).

Okruchy Kultury to blog, który założyłam w 2012 roku. Z biegiem lat moje rozrastające się miejsce w sieci stało się drogą do kultywowania pasji do wzmiankowanej już filozofii, ale też sztuki, dobrej literatury, podróży, filmu i rzemiosła. Osiem lat później - nigdy nie sądziłam, że wokół Okruchów zbierze się licząca prawie trzy tysiące osób zaangażowana, oddana społeczność, w której nietrudno mi znaleźć czytelników i czytelniczki obserwujące to, co robię, od samego początku.

Na Okruchach Kultury nie przeczytacie o najnowszych produkcjach kinowych czy płytach popularnych wykonawców - wierzę, że inne autorki i autorzy zajmą się popkulturą dużo lepiej, niż ja. Mój blog - tak jak sobie to postanowiłam na początku - jest przystanią dla tych, którzy chcą się zatrzymać i są zmęczeni codziennym pędem życia podłączonego do internetu.

W ciągu ośmiu lat istnienia bloga mnóstwo razy się przeprowadzałam, mieszkałam również za granicą, a na Okruchach pojawiły się "Spacerowniki" oprowadzające po miejscach mi bliskich - ukochanym Gdańsku i Londynie oraz, całkiem niedawno - po Poznaniu, w którym się urodziłam i wychowałam.

Spacerownik Gdański: Jaśkowa Dolina

 

Spacerownik Londyński: St. Pancras Old Church

 

Spacerownik Poznański: kościół ewangelicko-metodystyczny

 

Okruchowe "Spacerowniki" - mam taką nadzieję - dla wielu z Was mogą służyć jako alternatywne przewodniki po moich miastach. Podobną rolę spełnia cykl "Zapiski z Podróży", gdzie znajdziecie zarówno teksty z moich wyjazdów krajoznawczych po Polsce i za granicą, jak i reportaże opisujące życie w różnych miejscach, w których udało mi się zaczepić na dłużej (w moim życiu to prawdziwa rzadkość!).

Chciałabym jak najszybciej powrócić do możliwości długich, pełnych wolności i szalonych wyjazdów, takich, jakie miałam w zwyczaju przed epidemią - w pełni spontanicznych, bez planu, podczas których robię zdjęcia, żyję miastem, do którego przybywam i wszystko przelewam na bloga.

 

Od niedawna na Instagramie edukuję w dziedzinie filozofii polityki, tam również zamieszczam przeróżne migawki na temat aktualnie czytanych książek czy gorące refleksje z podróży. Na Instagramie zdarza mi się również pisać na tematy społeczne.

Marzy mi się, abym w przyszłości mogła poszerzyć Okruchy o sekcję wideo i robić dla Was vlogi podróżnicze. Tymczasem - w przeddzień ósmej rocznicy istnienia bloga, dziękuję Wam za to, że jesteście!

Cele Autora

Podróż z książką
  • 150 zł miesięcznie
  • 90 zł brakuje
40%
Dzięki Wam mogę pozwolić sobie na nowe, ciekawe pozycje wydawnicze, które chętnie zrecenzuję dla Was na Okruchach, albo... wyruszyć w pogoń za supertytułem, którego wznowienia dawno nie było i aby go zdobyć, trzeba się nieźle namyszkować po antykwariatach. Ten próg to również bilet wstępu do ciekawego obiektu historycznego, albo podróż pociągiem abym mogła dotrzeć tam, gdzie czeka coś pięknego i wartościowego do obejrzenia i opisania.
Teksty, ludzie, wydarzenia
  • 250 zł miesięcznie
  • 190 zł brakuje
24%
Nie samymi książkami i zabytkami żyją Okruchy. Jedną z moich największych pasji są ludzie - i również ludzi chciałabym przedstawić dla Was na blogu. Tych, którzy są ważni dla dziedzin takich, jak filozofia, muzyka klasyczna, literatura, czy duchowość. Jeśli uda nam się wspólnie osiągnąć ten cel, nie będę miała wyrzutów sumienia udając się na droższy spektakl, festiwal muzyczny czy inwestując w możliwość pojawienia się na spotkaniu z ważną osobistością w innym mieście. I zrobię dla Was wywiad - taki, że mucha nie siada!
Nigdy się nie utrzymasz z blogowania, to niemożliwe!
  • 5 200 zł miesięcznie
  • 5 140 zł brakuje
1%
Wszyscy tak mówią. Zawsze marzyłam, aby zostać podróżniczką, krytyczką i filozofką na pełen etat. Spróbujemy?
Utrzymanie Okruchów
  • 50 zł miesięcznie
  • Cel osiągnięty!
100%
Opłacam domenę blogową, hosting i podstawowe narzędzia, dzięki którym Okruchy mogą istnieć - aplikacje do obróbki zdjęć i grafiki, a także przestrzeń dyskową do przechowywania materiałów.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Okruchy Kultury już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anonimowy patron
30 zł
Mateusz Wasil
Mateusz Wasil
30 zł
Mateusz Wasil
Mateusz Wasil
30 zł
Michał Mlak
Michał Mlak
10 zł
Anonimowy patron
30 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.