Avatar użytkownika

Okupowana Polska

49
patronów
1 735 
miesięcznie
53 870 
łącznie
49
patronów
1 735 zł 53 870 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Dzięki za piątaka! Nawet taka forma wsparcia jest dla naszej działalności kluczowa.
10 zł miesięcznie
Dzięki Tobie wybieramy zagadnienie, przygotowujemy materiały i wyruszamy na miasto! Opowiadamy, nagrywamy, montujemy - a Ty oglądasz. Bez Ciebie nie byłoby filmu!

W ramach nagrody Twoje personalia/pseudonim zostaną uwzględnione w opisie do filmu.
20 zł miesięcznie
Twój gest znaczy dla nas bardzo wiele i realnie wpływa na rozwinięcie naszej działalności. Dzięki Tobie możemy zakupić stosowną literaturę, w oparciu o którą przygotowujemy scenariusz, a następnie realizujemy odcinek.

W ramach nagrody Twoje personalia/pseudonim zostaną uwzględnione w opisie do filmu. Dodatkowo chętnie odpowiemy na specjalnie intrygujące Cię kwestie poprzez e-mail lub stronę na Facebooku.
50 zł miesięcznie
Dzięki Tobie pracujemy na pełnych obrotach, a nasze filmy mogą ukazywać się regularnie. Wraz z Twoją pomocą kompletujemy materiały, ulepszamy sprzęt i mamy środki na wyjazdy oraz książki, które później zrecenzujemy.

W ramach podziękowania Twoje personalia zostaną nie tylko uwzględnione w opisie do filmu, ale również odczytane na końcu każdego odcinka! Chętnie nawiążemy również prywatny kontakt i wysłuchamy wszelkich sugestii dotyczących naszej działalności.
100 zł miesięcznie
Dzięki temu wsparciu powodujesz, że możemy poświęcić dużo czasu na realizację filmów. Dzięki Tobie możemy skompletować niezbędne materiały (książki, archiwalia, przedmioty) i realizować nasze odcinki. Twoje wsparcie pomaga nam również w zbliżeniu się do celu, jakim jest kupno nowego sprzętu, dzięki czemu nasze filmy będą jak najwyższej jakości.

Wybierając ten próg zostaniesz nie tylko wyczytany jako Patron na końcu odcinka, ale również zyskasz szansę na zostanie jego Mecenasem, którego będziemy wybierać z danego progu, a następnie odczytywać jego personalia na początku filmu.
200 zł miesięcznie
Jesteś prawdziwym mecenasem - spowodowałeś, że nasze materiały są na jak najwyższym poziomie, nasze poświęcenie w realizacji odcinków całkowite, a satysfakcja z ukończonego dzieła - pełna.

W ramach nagrody zostaniesz mecenasem odcinka, a Twoje personalia/pseudonim zostaną odczytane na początku filmu.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Okupowana Polska w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Bohaterstwo, patriotyzm, walka i zdrada, przekute w historie, biografie i recenzje. Innymi słowy: Okupowana Polska. Zabierzemy Cię w podróż do czasu, kiedy nad krajem nastała ciemna noc okupacji. Dołącz do nas już dziś!

Dzięki Wam i platformie Patronite możemy realizować naszą pasję. Wasza pomoc niesie ze sobą nie tylko otuchę i przekonanie, że to, co robimy, ma sens, ale również przynosi realne wsparcie, które umożliwia tworzenie nowych filmów.

Dawniej nazywaliśmy się Okupowany Kraków. Choć miasto to dalej zajmuje specjalne miejsce w naszych sercach i na naszym kanale, zdecydowaliśmy się opowiadać Wam o historii nie tylko Krakowa, ale również całej Okupowanej Polski.

Jest nas troje i choć na co dzień zajmujemy się zupełnie innymi zajęciami, łączy nas jedno - poznawanie historii Polski podczas II wojny światowej. Z tego też powodu postanowiliśmy tworzyć filmy poświęcone tej najtrudniejszej historii naszego kraju. Ożywiamy tym samym stare kamienice, pomniki oraz place, które nierzadko skrywają dramatyczną opowieść. Jest to jednak historia, którą należy opowiedzieć.


 

Narratorem jest Janek – z wykształcenia historyk (Uniwersytet Jagielloński) oraz licencjonowany przewodnik po Krakowie. W skład jego zainteresowań, poza historią II wojny światowej, wchodzi źródłoznawstwo, nauki pomocnicze historii oraz historia historiografii. Po drugiej stronie kamery stoi Łukasz, uwieczniając dla Was wszystkie miejsca, o których opowiadamy. Następnie zbiera to wszystko w całość i tworzy film, który później oddajemy w Wasze ręce. Z kolei Olga odpowiada za wizerunek, media i dobrego ducha, którego wprowadza do naszego zespołu!

Tworzymy dla Was nie tylko filmy poświęcone konkretnym zagadnieniom, ale od pewnego momentu - aby spotykać się z Wami częściej - prowadzimy również cykl recenzencki, w którym przedstawiamy Wam najciekawsze książki poświęcone ubiegłemu stuleciu.

 


Z historycznym pozdrowieniem,

Okupowana Polska

 

 

Cele Autora

Bieżąca działalność
  • 3 000 zł miesięcznie
  • 1 265 zł brakuje
57%
Aby stworzyć scenariusz - należy kupić parę książek. Aby go nagrać, a następnie zmontować, musimy wynająć sprzęt, czasem coś dokupić, regularnie opłacać licencję specjalistycznych programów.

Nasza działalność obejmuje aktualnie całą Polskę, w związku z czym jesteśmy zmuszeni do pokrywania kosztów związanych z dojazdem, wyżywieniem oraz noclegiem. Nierzadko również współpraca z różnymi instytucjami generuje różnego rodzaju wydatki. Dzięki Twojemu wsparciu, te prozaiczne skądinąd kwestie, nigdy nie będą stanowić dla nas bariery nie do pokonania. :)

Wsparcie powoduje również, że możemy wprowadzić cykliczność realizacji i publikacji naszych odcinków, a tym samym częściej spotykać się z Wami, drodzy Widzowie!

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Okupowana Polska już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Kamila Lenarcik
Kamila Lenarcik
50 zł
Robert Stodulski
Robert Stodulski
20 zł
Tomasz Sadurski
Tomasz Sadurski
100 zł
Konrad Baś
Konrad Baś
10 zł
Piotr Borkiewicz
Piotr Borkiewicz
100 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.