Okupowana Polska

W Patronite od 06.11.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 355

Liczba Patronów: 480

Zostań Patronem
Kup na prezent
34 patronów
1 345 miesięcznie
11 525 łącznie
Bohaterstwo, patriotyzm, walka i zdrada, przekute w historie, biografie i recenzje. Innymi słowy: Okupowana Polska. Zabierzemy Cię w podróż do czasu, kiedy nad krajem nastała ciemna noc okupacji. Dołącz do nas już dziś!

O Autorze

Dawniej nazywaliśmy się Okupowany Kraków. Choć miasto to dalej zajmuje specjalne miejsce w naszych sercach i na naszym kanale, zdecydowaliśmy się opowiadać Wam o historii nie tylko Krakowa, ale również całej Okupowanej Polski.

Jest nas troje i choć na co dzień zajmujemy się zupełnie innymi zajęciami, łączy nas jedno - poznawanie historii Polski podczas II wojny światowej. Z tego też powodu postanowiliśmy tworzyć filmy poświęcone tej najtrudniejszej historii naszego kraju. Ożywiamy tym samym stare kamienice, pomniki oraz place, które nierzadko skrywają dramatyczną opowieść. Jest to jednak historia, którą należy opowiedzieć.


Narratorem jest Janek – z wykształcenia historyk (Uniwersytet Jagielloński) oraz licencjonowany przewodnik po Krakowie. W skład jego zainteresowań, poza historią II wojny światowej, wchodzi źródłoznawstwo, nauki pomocnicze historii oraz historia historiografii. Po drugiej stronie kamery stoi Łukasz, uwieczniając dla Was wszystkie miejsca, o których opowiadamy. Następnie zbiera to wszystko w całość i tworzy film, który później oddajemy w Wasze ręce. Z kolei Olga odpowiada za wizerunek, media i dobrego ducha, którego wprowadza do naszego zespołu!

Tworzymy dla Was nie tylko filmy poświęcone konkretnym zagadnieniom, ale od pewnego momentu - aby spotykać się z Wami częściej - prowadzimy również cykl recenzencki, w którym przedstawiamy Wam najciekawsze książki poświęcone ubiegłemu stuleciu.

Dzięki Wam i platformie Patronite możemy dalej realizować naszą pasję. Wasza pomoc niesie ze sobą nie tylko otuchę i przekonanie, że to, co robimy, ma sens, ale również przynosi realne wsparcie, które umożliwia tworzenie filmów.


Z historycznym pozdrowieniem,

Okupowana Polska


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Paweł O.
Paweł O.
Próg: 20 zł
Iwona Garbacz
Iwona Garbacz
Próg: 20 zł
Damian Stasik
Damian Stasik
Próg: 20 zł
Anonimowy patron
Próg: 50 zł
Hubert Kendziorek
Hubert Kendziorek
Próg: 50 zł
Dariusz Stelmaczonek
Dariusz Stelmaczonek
Próg: 20 zł