Gry

openCraft.pl

W Patronite od 10.12.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2213

Liczba Patronów: 2191

Zostań Patronem
Kup na prezent
3 patronów
80 miesięcznie
2 480 łącznie
openCraft.pl to głównie serwer Minecraft, działający nieprzerwanie od 2009r., a pod obecną nazwą od 2015r. Stawiamy na własne pluginy, długą grę i zrównoważoną rozgrywkę.
Hostujemy także okresowo serwery innych gier (np. Factorio, Terraria, czy Vallheim), w zależności od chęci społeczności.

O Autorze

Serwerów Minecrafta jest naprawdę wiele, a każdy z nich podobny do innych, opartych na takich samych założeniach, tych samych pluginach, a większość z nich żyje krótkimi edycjami.

My postanowiliśmy zrobić wszystko po swojemu. Nasza mapa nie resetuje się co kilka miesięcy. Nasze rozwiązania są w znakomitej większości autorskie, dostosowane konkretnie pod nasze pomysły, ale oddające ducha oryginalnej gry. Niektóre z nich wyprzedziły rozwiązania wprowadzone przez Mojang w ostatnich wersjach gry!

Jak sama nazwa wskazuje, jesteśmy społecznością otwartą na wszystkich, szanujemy się nawzajem. Wystarczy mieć tylko konto gry.

Czym się wyróżniamy? 

 • Transportem 🚆
  rozwinęliśmy dwa rodzaje automatycznego transportu - kolejowego i wodnego, opartego o autorski plugin pozwalający przemierzać bezpiecznie świat z prędkością nawet 120km/h! Aktualizowany na bieżąco schemat. Dodatkowo wytyczone szlaki konne pozwalają szybciej przemierzać świat na własnych lub końskich nogach :)
 • Mapą 🗺
  Nie kwadratową, nie okrągłą, a niestałą - co jakiś czas otwierane są nowe segmenty mapy, a każdy z nich czymś się wyróżnia. Mogą to być na przykład większe złoża któregoś z surowców, unikalne krajobrazy, czy specjalne lokacje... Pomysłów nam nie brakuje :)
 • Regionami 🌐
  Nie znajdziesz u nas kwadratowych działek (chyba, że Ci na nich bardzo zależy). Nasze regiony można kształtować niemal dowolnie, w zależności od potrzeb, byle tylko nie wchodzić przy tym innym w drogę :)
 • Złożami ⛏
  Własny, zupełnie oryginalny generator rud pozwala nam na redystrybucję ich w sposób niestandardowy
 • Item-shopem 🛒
  A właściwie jego brakiem w klasycznym stylu. Nie kupisz za gotówkę niczego co pomoże Ci w grze. Zero Pay-to-Win! Mamy za to dwa rodzaje waluty, dynksy i wihajstry.
  Dynksy zdobywa się za aktywną grę, można za nie kupić użyteczne przedmioty - item shop, ale bez faktycznej gotówki.
  Wihajstry otrzymuje się za wsparcie nas, oraz jako nagrody za zadania; pozwalają one wyłącznie na zakup rzeczy kosmetycznych lub drobnych funkcjonalności.

Stawiamy głównie na swobodne budowanie, ale jest też miejsce dla żądnych przetrwania, gra poza twoim bezpiecznym regionem nie jest wcale łatwa.

Mamy też społeczność, która nie tylko pomaga sobie w grze ale i w życiu codziennym, choćby pomagając w odrabianiu lekcji albo w sprawach zawodowych - a takie kontakty procentują potem na przyszłość!

Co zrobimy dzięki twojemu wsparciu?

 • Doszlifujemy kolejne pluginy, poprawiając błędy i wykonując bardziej wnikliwe testy. 
 • Rozbudujemy nasze social media, w tym kanał na YT. 
 • Opłacimy profesjonalnego grafika
 • Powstanie drugi osobny serwer - galeria do oglądania wszystkich archiwalnych map. 

Dlaczego to wszystko robimy?

Bo możemy! :)

Bo po pracy lubimy zasiąść przed komputerem i pograć ze znajomymi stawiając wirtualne kloce. Tak, dobrze czytasz, prawie wszyscy są pełnoletni, choć nastolatków także miło witamy!

Robimy to też dlatego, że w zalewie serwerów wywołujących ciągłe emocje, ciągłe wyścigi i zawody stanowimy mniejszość i choćby miał grać u nas tyko jeden gracz - będziemy działać tak długo jak to tylko możliwe, a nasze 11 lat istnienia jest na to doskonałym dowodem. 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Mateusz S.
Mateusz S.
Próg: 8 zł
Kamil Chomontowski
Kamil Chomontowski
Próg: 64 zł
Szymon Wawryca
Szymon Wawryca
Próg: 32 zł
Agnieszka Korpeta
Agnieszka Korpeta
Próg: 8 zł