Avatar użytkownika

Krynicka Orkiestra Zdrojowa im. Adama Wrońskiego

0
patronów
0 
miesięcznie
710 
łącznie
0
patronów
0 zł 710 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

15 zł miesięcznie
Dziękujemy za zaufanie.

Twoja pomoc jest nieoceniona. W zamian za wsparcie wyślemy Ci elektroniczną kartkę z podziękowaniami.
21 zł miesięcznie
Dziękujemy za docenienie.

Twoja pomoc bardzo wiele dla nas znaczy. W zamian za pomoc podziękujemy Ci na naszym fb.
50 zł miesięcznie
Dziękujemy!
Za Twoje wsparcie otrzymasz dyplom Patrona Orkiestry oraz specjalną dedykację na naszych koncertach.
100 zł miesięcznie
Przy całorocznym wsparciu zostaniesz wpisany na listę Patronów Orkiestry na naszej stronie internetowej, a także otrzymasz specjalny list wraz z dyplomem Patrona Orkiestry.
250 zł miesięcznie
Oferta skierowana do firm i mecenasów. Przy całorocznym wsparciu zostaniesz wpisany na listę Patronów - Mecenasów Orkiestry na naszej stronie internetowej, a także otrzymasz specjalny list wraz z dyplomem Patrona - Mecenasa Orkiestry. Podziękujemy Ci także w postach zamieszczanych na naszym profilu w mediach społecznościowych.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Krynicka Orkiestra Zdrojowa im. Adama Wrońskiego w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Krynicka Orkiestra Zdrojowa im. Adama Wrońskiego działa od 1875 r. i stanowi istotny element działalności kulturalnej Krynicy-Zdroju. Koncertuje 5 dni w tygodniu przez okres całego roku. Dzięki bogatemu i różnorodnemu repertuarowi Orkiestra na każdym koncercie prezentuje odmienny program.

Krynicka Orkiestra Zdrojowa im. Adama Wrońskiego to już 147 lat historii.

Założona została w 1875 roku przez wybitnego kompozytora, dyrygenta, skrzypka i pedagoga – Adama Wrońskiego, często nazywanego polskim Straussem. Orkiestra działa przy Centrum Kultury w Krynicy – Zdroju, które aktualnie zatrudnia 13 muzyków wchodzących w skład orkiestry, koszty utrzymania oraz wynajmu sal do prób i koncertów ponosi również Centrum Kultury.

Jedyna taka orkiestra w Polsce, od momentu powstania po dzień dzisiejszy cieszy się uznaniem i wielką popularnością zarówno wśród stałych mieszkańców jak i gości przyjeżdżających do kurortu. Od tak wielu lat jest prawdziwą wizytówką Krynicy-Zdroju, miasta i uzdrowiska.

Profesjonalizm wchodzących w skład orkiestry muzyków jest gwarancją bogatego i różnorodnego repertuaru. Orkiestra prezentuje najpiękniejsze utwory światowej muzyki klasycznej, muzykę taneczną, filmową, małe formy symfoniczne, uwertury, fantazje, miniatury liryczne. Szczególną atencją cieszy się muzyka wiedeńskich mistrzów – Straussów.

Orkiestra koncertuje pięć dni w tygodniu, w obiekcie Pijalni Głównej lub Sali balowej Starego Domu Zdrojowego. W okresie letnim koncerty odbywają się również w muszli koncertowej na krynickim deptaku. Od wielu lat orkiestra uczestniczy w odbywającym się w Krynicy-Zdroju Festiwalu im. Jana Kiepury, w piękny sposób wzbogacając jego programową ofertę.

Szanowni Państwo,

Oprócz gaż muzyków są jeszcze jakże istotne koszty codziennej działalności orkiestry: zużywanie się sprzętu, zakup nut, zakup elementów wyposażenia , środków konserwujących, odzieży wizytowej itp. Dlatego też zrodził się pomysł akcji wspierającej orkiestrę, która spotkała się z dużym aplauzem i bardzo pozytywnym odbiorem. Miło nam będzie jeśli i Państwo zechcecie przyłączyć się do wszystkich miłośników orkiestry.

 

Krynicka Orkiestra Zdrojowa im. Adama Wrońskiego wykonuje marsze, walce, tanga, przeboje muzyki klasycznej, wiązanki melodii oraz różne inne utwory.

W celu stałego podnoszenia poziomu artystycznego Orkiestry jej członkowie przeprowadzają systematycznie próby, których celem jest udoskonalanie wykonywanych dotychczas utworów, jak też wprowadzanie do swojego repertuaru nowych pozycji. Utwory te to między innymi melodie filmowe, taneczne oraz oparte na folklorze polskim jak i innych narodów.

Na koncertach dominującym gronem słuchaczy są wczasowicze i kuracjusze, dla których słuchanie koncertów Orkiestry jest rodzajem muzykoterapii. 

 

Cele Autora

Koncertujemy cały czas
  • 3 000 zł miesięcznie
  • 3 000 zł brakuje
0%
Ten próg pozwoli nam na realizacje najbardziej ambitnych planów. Zakup niezbędnego wyposażenia, instrumentów, czy też stworzenie profesjonalnej sali prób.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Krynicka Orkiestra Zdrojowa im. Adama Wrońskiego już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Fundacja Instytut Państwa i Prawa  Fundacja
Fundacja Instytut Państwa i Prawa Fundacja
50 zł
Daniel Dudka
Daniel Dudka
21 zł
Krynickie Studio Baletowe im. Władysława Szlęka
Krynickie Studio Baletowe im. Władysława Szlęka
50 zł
Anonimowy patron
50 zł
Anonimowy patron
21 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.