Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Pani Ka w formie kuponu podarunkowego.
Zobacz jak działają kuponyczyli dlaczego trzy „laski” kręcą serial o niespełnionej aktorce i chcą w nim grać super aktorki i aktorzy?
Szczerze mówiąc, zupełnie nie spodziewałyśmy się takiego obrotu spraw. W zeszłym roku spędzałyśmy razem wakacje na Mazurach, pływałyśmy na łódce, ganiałyśmy za dzieciakami i dużo gadałyśmy. Każda z nas ma swój świat zawodowy i nigdy jeszcze nie współpracowałyśmy razem. Ale po trzech butelkach prosecco (tu włącza się córką Zosi mówiąc: „może nawet więcej upłynęło”) postanowiłyśmy zrobić serial! Od początku myślałyśmy o social mediach jako platformie do jego dystrybucji, trochę na przekór temu, że Hania zupełnie nie ogarnia sociali, a wie, że powinna, bo jest przecież aktorką.
I tak wakacyjny pomysł rozwinął się we wspólny projekt. Każda z nas musiała odrzucić kilka propozycji zawodowych albo przemodelować swoją dotychczasową pracę, ale mamy poczucie, że widzowie pokochają „Panią Ka.” tak, jak my ją pokochałyśmy! Dlatego, że urodziła się z pasji, radości i śmiechu.
Oczywiście nie jest tak, że wchodzimy na zupełnie nieznane nam pole, doskonale znamy świat mediów, bo w produkcji telewizyjnej i filmowej czy szeroko rozumianej kulturze działamy od prawie 20 lat.
Marzymy o tym, żeby tworzyć najwyższej jakości serial. Do tej pory produkowałyśmy go we trzy. Wkładamy w ten projekt know-how zdobyty przez lata pracy, serce i nasze prywatne pieniądze. Nie stoją za nami, żadne telewizje ani koncerny medialne. Chcemy, aby nasi widzowie byli współtwórcami i współproducentami "Pani Ka.".
bo już pora się przedstawić :)
Hanna Konarowska - odtwórczyni roli tytułowej
Aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna, absolwentka nowojorskiego Lee Strasberg Theatre and Film Institute. Debiutowała w 2006 roku na deskach Teatru Polonia w roli Iriny w "Trzech Siostrach" Czechowa w reżyserii Nataszy Perry Brook i Krystyny Jandy. Występowała również w wielu innych sztukach cieszących się uznaniem widzów, jak chociażby „Pozytywni” reż. Krzysztofa Czeczota, „Miłość Ci wszystko wybaczy" reż. Przemysława Wojcieszki czy „Druga młodość bociana” reż. Emiliana Kamińskiego. W 2016 roku została wyróżniona przez krytyków teatralnych za rolę Rozalindy w sztuce "Jak Wam się podoba" W. Szekspira.
Na koncie ma też role w najpopularniejszych polskich serialach, jak „Na dobre i na złe”, „Na wspólnej”, „Kryminalni”, „Oficerowie”, „M jak miłość”, „Ojciec Mateusz”, „Komisarz Alex” czy „Barwy szczęścia”. Widzowie jednak najlepiej pamiętają ją z roli policjantki Renaty w serialu "Pitbull" oraz jako naiwną sekretarkę Marysię w komedii "Lejdis”.
Prywatnie jest prawnuczką Jana Parandowskiego - pisarza, eseisty, tłumacza literatury i autora Mitologii; wnuczką aktora Andrzeja Szczepkowskiego i córką aktorów Joanny Szczepkowskiej i Mirosława Konarowskiego. Ma dwie córki: 10-letnią Zosię oraz 2-letnią Maję.
A tu możecie zobaczyć fragmenty Hani pracy, czyli jej demo
Zofia Karaszewska - scenarzystka serialu
Dziennikarka i scenarzystka. Współautorka książki "Ada, to wypada!" i "Pod podszewką". Na stałe współpracuje z „Przekrojem”. Założycielka nowatorskiej firmy Bibliocreatio. Wyróżniona przez magazyn „Brief” miejscem w pierwszej 50. najbardziej kreatywnych osób w polskim biznesie.
Od 2010 r. zajmuje się doradztwem czytelniczym i coachingiem literackim. Wiele lat organizowała cykliczne spotkania literackie dla dzieci pod hasłem „Czytanie w trawie”. Twórczyni kampanii społecznych promujących czytelnictwo. We współpracy z Biblioteką Uniwersytetu Warszawskiego przygotowała dwie edycje zachęcającej do czytania akcji społecznej pod hasłem „Czytaj. Zobacz więcej!”. W promujących akcję spotach wystąpili m.in. Andrzej Seweryn, Karolina Gruszka, Michał Żebrowski, Joanna Brodzik, Zygmunt Miłoszewski, Michał Rusinek, Dorota Wellman, Antoni Królikowski, Agnieszka Więdłocha oraz Janusz Głowacki.
Wspólnie z wydawnictwem Egmont przeprowadziła dwie kampanie społeczne „Czytam sobie”, zachęcającej dzieci do samodzielnego czytania. Akcję wsparli m.in. Borys Szyc i Wojciech Malajkat.
Współorganizatorka festiwalu „Stolica Języka Polskiego” w Szczebrzeszynie. Kuratorka bloku dziecięcego podczas tego festiwalu i organizatorka tzw. meczów poetyckich, w których drużyny złożone z aktorów, pisarzy i dziennikarzy rywalizują deklamując wiersze polskich poetów.
Współpracowała z wieloma polskimi mediami. W Polskim Radio „Czwórka” przygotowywała cykle poleceń literackich „Look na book” oraz „Czy to czy tamto”. Publikowała w miesięczniku ELLE (recenzje literackie) oraz kwartalniku „Akcent”. Polecała książki w programach telewizyjnych. Wspólnie z Sylwią Stano prowadzi vloga literackiego „Książniczki mają zdanie”.
Autorka scenariuszy do wielu programów telewizyjnych m.in.: "Teleranek", "Zaczarowany Świat", "W to mi graj!" czy "Wakacje albo psikus".
Joginka i mama dwójki dzieci.
Katarzyna Urbańska - reżyseruje "Panią Ka."
Od prawie 20 lat związana z telewizją i branżą filmową. Współpracuje jako producent i reżyser z największymi stacjami telewizyjnymi przy produkcji programów oraz z klientami komercyjnymi przy realizacji filmów reklamowych. Znajomość rynku, rozeznanie potrzeb i oczekiwań oraz wysokie kompetencje to jej atuty.
Pracę w telewizji TVN zaczęła już na pierwszym roku studiów. Zaczynała od podawania kawy, póżniej pięła się po kolejnych szczeblach kariery dziennikarskiej zaczynając od pracy jako reasercher. Potem kolejno była: reporterką, wydawcą programów, producentem i wreszcie szefem programowym kanału tematycznego TVN Warszawa, gdzie odpowiadała za ofertę programową stacji. Współpracowała z dużymi domami produkcyjnymi. Reżyserowała programy telewizyjne w największych stacjach telewizyjnych: TVN, Polsat i TVP.
Na początku swojej kariery dziennikarskiej pracowała w redakcji programu "Co za tydzień", gdzie przeprowadzała wywiady z największymi światowymi gwiazdami od Britney Spears, Metallicą, Black Eyed Peas, Shakirą aż do Brada Pitta (Sic!). Potem przez 6 lat była wydawcą programu „Uwaga!”, gdzie była zaangażowana także w prace nad znanymi reportażami, jak „Nauczyciel z Torunia” czy reportaż o zabójstwie Jacka Dębskiego i rozmowy z matka Inki. Pracowała również jako producentka i twórczyni programów w TVN Style i TVN Turbo: "Klinika Urody", "Uroda na celowniku", "Turbo", "Kamera", "Gadżet".
Po urodzeniu córek została niezależnym producentem i reżyserem, związana była z domem produkcyjnym Propeller Film. W Polsacie reżyserowała program My3. Związana jest także ze stacją TVP ABC, gdzie produkowała i reżyserowała takie programy jak: "Teleranek", "Zaczarowany Świat Sztuki", "W to mi graj!", "Wakacje albo psikus" i "Zaczarowany Świat Muzyki".
Z naszej współpracy powstał pomysł na serial "Pani Ka." Poniżej zwiastun pilota, który miał premierę 19 lutego.
POD TYM LINKIEM ZNAJDZIECIE PILOTA SERIALU
--> https://www.instagram.com/tv/CLfBdFKnsKJ/
Wystąpili w nim:
Anna Czartoryska, Magdalena Górska, Weronika Rosati, Piotr Borowski, Tomasz Ciachorowski, Sebastian Cybulski.
Dajcie nam koniecznie znać, co myślicie. Każda recenzja jest dla nas ważna. Te poniżej dodały nam skrzydeł! :)
"Od początku widzimy, że scenarzystka Zofia Karaszewska i reżyserka Katarzyna Urbańska, burzą czwartą ścianę. Fikcyjna bohaterka serialu ma bowiem konta w prawdziwych mediach społecznościowych. Mamy tu do czynienia z istną „instacepcją”, ponieważ posty ze zdjęciami aktorki Hanny Konarowskiej są dodawane i pisane z perspektywy jej serialowego alter ego." Bartosz Godziński, Spider's Web
A tu możesz poznać lepiej Hanię Konarowską i posłuchać o zachwytach nad serialem Agaty Młynarskiej. Do tej pory mamy rumieńce od komplementów, które padły z jej ust :)
---> https://www.instagram.com/tv/CL5EtqloOu2/?igshid=141uds541esl7
Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.