Avatar użytkownika

Pan od filozofii

3
patronów
30 
miesięcznie
3 585 
łącznie
3
patronów
30 zł 3 585 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Dzięki! Przekazując mi taką kwotę, dajesz mi bardzo miłe poczucie, że doceniasz mój wysiłek! Ta dźwięcząca moneta, wrzucona do mojego wirtualnego kapelusza, sprawia, że z jeszcze większym zapałem zabieram się do pracy!
10 zł miesięcznie
Dziesięć złotych? To już całkiem sporo! Osobiście znam dużo sposobów, żeby zmarnować tę kwotę, Ty zaś postanowiłeś podarować ją mnie! W zamian zostajesz oficjalnie patronem moich filmów, zaś Twoje imię lub nick oficjalnie widnieje na planszy „Podziękowania dla moich patronów”, widocznej po każdym z nowo nagranych filmów.
25 zł miesięcznie
Robi się poważnie! W takim wypadku nie mam innego wyjścia, jak zaprosić Cię do kręgu wtajemniczonych, to znaczy do specjalnej grupy na Facebooku, w której będę przedpremierowo publikowało swoje filmy. Dzięki temu będziesz mógł bez krygowania się napisać „Pierwszy!” w komentarzu! Twój nick pojawi się też w napisach końcowych.
50 zł miesięcznie
Czy jesteś pewny, że nie wolisz kupić za tę kwotę dyniowego latte z kawiarni albo najnowszej powieści Stephena Kinga? No cóż, jeżeli twierdzisz, że nie, to nie mam zamiaru się bronić… Co mogę zaoferować w zamian? Otóż co miesiąc spośród osób, które zdecydują się na wsparcie w tej wysokości, będę losował książkę–niespodziankę z życzeniami ode mnie. Będą one także wymienione w napisach do moich filmów. Do tego zaproszę Cię do specjalnej grupy na Facebooku.
75 zł miesięcznie
Wybierz 75 zł
10 dostępnych miejsc
Cóż mogę rzec? Może tylko: wow! Decydując się na wsparcie w tej wysokości, możesz spotkać się ze mną osobiście (Lublin) lub na Teams/Zoom/Skype/Hangout na godzinne (60 minut) konsultacje. Olimpiada Filozoficzna, matura, egzamin? Damy sobie radę! Mogę również – zamiast spotkania – sprawdzić Twój esej albo próbną maturę (do 5 stron – 9 000 znaków). Jako redaktor w wydawnictwie, umiem to zrobić profesjonalnie. Do tego dochodzi członkostwo w tajnej grupie, udział w losowaniu książki i pojawienie się w napisach końcowych!
150 zł miesięcznie
Wybierz 150 zł
6 dostępnych miejsc
Nie wiem, czym sobie zasłużyłem, żeby obdarowywać mnie taką kwotą, ale jestem więcej niż wdzięczny! Aby tę wdzięczność unaocznić, pozwolę Ci wybrać temat i format jednego z nadchodzących odcinków. Interesuje Cię jakaś filozoficzna kwestia? Za tę kwotę omówię ją dla Ciebie, podając na początku Twoje imię jako oficjalnego patrona. Zastrzegam sobie, że przygotowanie materiału może potrwać do trzech miesięcy, w zależności od stopnia skomplikowania. Uwaga: nie przyjmuję ofert od autorów/wydawców, którzy chcieliby promować swoje książki. Do tego jesteś w tajnej grupie patronów i bierzesz udział w losowaniu książki-niespodzianki.
300 zł miesięcznie
Wybierz 300 zł
2 dostępne miejsca
Być może dostałeś duży spadek od dziadka albo wygrałeś na loterii… W każdym razie nie mnie oceniać, co robisz ze swoją fortuną. Jeżeli chcesz mnie wesprzeć taką kwotą, to ja w zamian poświęcę Ci pięć godzin (300 minut) swojego czasu. Jeżeli chcesz się solidnie przygotować do matury albo zależy Ci, żebym coś szczegółowo wyjaśnił – proszę bardzo! Spotykamy się w Lublinie albo na Teams/Zoom/Skype/Hangout. Mogę również – zamiast spotkania – sprawdzić merytorycznie i redakcyjnie Twoje dowolne teksty o łącznej objętości 20 stron – 36 000 znaków. Do tego wystąpisz w napisach do moich filmów, dostaniesz dostęp do zamkniętej grupy i weźmiesz udział w losowaniu książki-niespodzianki!

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Pan od filozofii w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

"Cześć, z tej strony Jacek, czyli Wasz Pan od filozofii" - tymi słowami witam się z Wami w każdym filmie. Jestem wykładowcą, naukowcem, popularyzatorem i tłumaczem, zupełnie zakręconym na punkcie filozofii i jej krzewienia.

Dlaczego warto zainteresować się filozofią? No cóż, odpowiedzi na to pytanie jest wiele, ja jednak daję ponad sto powodów (i liczba ta ciągle rośnie), by się z nią polubić! Tyle jest bowiem filmów na moim profilu. Kieruję je do uczniów, studentów, nauczycieli, pasjonatów i osób ciekawych świata, które chcą razem ze mną przemierzyć dżunglę dwuipółtysiącletniej historii ludzkiej myśli. Niestety, filozofia wydaje się przeciętnemu człowiekowi bardzo trudna. To prawda: techniczny język i zawiłe problemy nie zachęcają do jej zgłębiania. Tak, ja też rozbiłem się o ten mur na początku swojej przygody. I postanowiłem uczynić wszystko, żeby inni mieli trochę łatwiej. Tak właśnie narodził się Pan od filozofii: jednoosobowy projekt internetowy, krzewiący filozoficzne myślenie.

Moi widzowie doskonale wiedzą, czego spodziewać się po moich filmach: prostego języka, dawki niewysublimowanego humoru, częstego kontaktu z odbiorcami (staram się odpowiadać na każdy komentarz pod moim filmem, albo zostawić chociaż kciuk w górę!), a także atmosfery swobodnej wymiany myśli! W ramach kanału stworzyłem kilkanaście serii, omawiających najważniejsze problemy filozofii, filozoficzne cytaty, przybliżających książki filozoficzne, odpowiadających na pytania moich fanów. W głowie mam jeszcze więcej pomysłów! Już niedługo wystartuję z nowymi, m.in. kursem kultury logicznej, a także prowadzonymi na żywo debatami. Wszystko po to, żebyście dali się przekonać, iż filozofia to niesamowita dziedzina, która przedziwnym trafem stała się moim życiowym celem i która może porwać także Was.

Myślenie jest dla mnie największą życiową wartością, uczciwa debata daje mi satysfakcję, a widok młodych adeptów filozofii, którzy dają sie ponieść dziecinnym na pozór pytaniom, to największa nagroda za to, co robię. A jednak - mimo założonej od samego początku bezinteresowności - od pewnego czasu dostawałem od Was informacje, że niektórzy chcieliby mnie wesprzeć. Może jesteś maturzystą, który pragnie powiedzieć wirtualne "Dzięki!" za pomoc przy maturze? A może studentem, który chce rzucić "Tak trzymaj!", bo za sprawą mojego filmu dostał piątkę (a nie cztery z plusem)? A może uważasz, że kilkadziesiąt godzin treści, które dotąd wyprodukowałem to dobry pretekst, żeby jakoś mnie docenić? Bez względu na to, jaki powód Tobą kieruje, cieszę się, że ze mną jesteś! Wiele osób mówi - niewiele słucha. Możliwość bycia słuchanym to przywilej, który szczerze doceniam.

Twoje wsparcie nie tylko pokazuje, że to, co robię ma sens, ale także pomaga podtrzymać istnienie kanału. Przez lata wszystkim zajmowałem się sam: pisałem scenariusze, nagrywałem, montowałem, a następnie wrzucałem w odmęty Internetu. Jestem jednak przede wszystkim naukowcem, zatrudnionym na uniwersytecie, co sprawia, że w natłoku pisania książek, artykułów, tłumaczeń, wyjazdów zagranicznych i prowadzenia zajęć mój kanał notował liczne przestoje. Dzięki Twojemu wsparciu będę w stanie nareszcie zapłacić komuś, kto mógłby zdjąć ze mnie znaczną część obowiązków. W planach mam także więcej szalonych pomysłów, które będę mógł zrealizować dzięki wsparciu patronów. Nie mam bowiem innego źródła finansowania działalności internetowej: nie monetyzuję treści na YouTube i nie mam (a także nie mam zamiaru mieć) sponsorów. Niezależność i uczciwość to cechy, bez których mój kanał nie mógłby istnieć.

Dla ścisłości zaznaczam, że otrzymana tu pomoc nie gwarantuje regularnego ukazywania się filmów w przyszłości. Uniwersytet to moje główne miejsce pracy, co nakłada na mnie wiele zobowiązań. Nie mogę przez to obiecać, że okresowo nie będę  musiał zawieszać działalności. Dlatego wolałbym, żebyś ewentualne wsparcie traktował jako podziękowanie za to, co zrobiłem, nie zaś obietnicę tego, co zrobię. Stąd też stosunkowo mała liczba zadeklarowanych celów, która nie wiąże mnie nazbyt poważnymi zobowiązaniami.

Cele Autora

Działamy
  • 1 000 zł miesięcznie
  • 970 zł brakuje
3%
Jak zapewne wiecie, większość obowiązków związanych z nagraniami spoczywała na mnie. Osiągnięcie tej kwoty pozwoli mi wynagrodzić osobę, która będzie montować moje filmy. Choć chce ona na samym początku współpracować charytatywnie, praca przy moich filmach zajmuje kilkadziesiąt godzin miesięcznie. Po osiągnięciu tej kwoty będę mógł uczciwie płacić wynagrodzenie i zająć sie tym, co najprzyjemniejsze: pisaniem scenariuszy, nagrywaniem i odpowiadaniem na Wasze komentarze!
Rozmawiamy
  • 2 500 zł miesięcznie
  • 2 470 zł brakuje
1%
Jeden z pomysłów, który mi ostatnio przyświeca, to prowadzenie rozmów o filozofii z naukowcami, które byłyby transmitowane na żywo i w których moglibyście brać aktywny udział. Po osiągnięciu tej kwoty będę mógł odwiedzać różne miejsca w kraju lub zapraszać do Lublina uczonych, którzy byliby moimi gośćmi. W ramach tej kwoty opłacam koszty przejazdu i zakwaterowania.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Pan od filozofii już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Jerzy Szyjut
Jerzy Szyjut
10 zł
Wojciech Janisio
Wojciech Janisio
10 zł
Anonimowy patron
75 zł
TQ
TQ
10 zł
Anonimowy patron
75 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.