Avatar użytkownika

Państwomiasto

3
patronów
165 
miesięcznie
9 790 
łącznie
3
patronów
165 zł 9 790 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

7 zł miesięcznie
#JazdowskiSpacerowicz

Dziękujemy, że jesteś z nami i nas wspierasz.
Nasz domek i ogród mogą działać dzięki Tobie!

Chcemy Ci również podziękować na naszej specjalnej tablicy patronów.
To dla nas zaszczyt umieścić na niej Twoje imię i nazwisko lub pseudonim, jak wolisz :)
25 zł miesięcznie
#WeekendowyDziałkowiec

Dziękujemy, że jesteś z nami i nas wspierasz!

Chcemy zaprosić Cię do zamkniętej grupy na Facebooku, do której dołączamy wyłącznie przyjaciół i partnerów. To właśnie z Wami chcemy rozmawiać o nowych wydarzeniach, inicjatywach, rozwoju przestrzeni i działalności.

Chcemy Ci także podziękować na naszej specjalnej tablicy patronów. To dla nas zaszczyt umieścić na niej Twoje imię i nazwisko lub pseudonim, jak wolisz! :)
50 zł miesięcznie
#OgrodnikNaPółEtatu

Dziękujemy, że jesteś z nami i nas wspierasz!

Za to wyjątkowe wsparcie chcemy podziękować Ci w specjalny sposób. Raz w miesiącu otrzymasz od nas wirtualną pocztówkę z ogrodu (specjalnie dla Ciebie), na wiosnę sprezentujemy Ci nasionka do wysiewu własnych roślin.

W ramach tego progu wsparcia otrzymasz także upominki (nagrody) wymienione wcześniej!
70 zł miesięcznie
Wybierz 70 zł
10 dostępnych miejsc
#WarszawskiOrnitolog

W naszym ogrodzie mamy przyjemność gościć także skrzydlatych lokatorów. Na drzewach w naszym ogrodzie gniazda wiją różne ptaki - obserwujemy je z przyjemnością.

Dzięki Twojemu wsparciu umieścimy na drzewie lub domku budkę lęgową dla ptaków, z Twoim imieniem i nazwiskiem (lub pseudonimem).

W ramach tego progu wsparcia otrzymasz także upominki (nagrody) wymienione wcześniej!
100 zł miesięcznie
Wybierz 100 zł
8 dostępnych miejsc
#PełnoetatowyOgrodnik

Nasz ogród wymaga dużo pracy i troski. Każdy, kto nas odwiedza, widzi piękną jabłoń, która co roku pięknie kwitnie tuż przed naszym tarasem. Opiekując się nią, opiekujesz się wszystkimi roślinami w naszym ogrodzie!

Chcemy Ci podziękować umieszczając tabliczkę pod właśnie tą jabłonką - znajdzie się na niej Twoje imię i nazwisko (lub pseudonim), a sama jabłonka podziękuje Ci cieniem w upalne dni.

W ramach tego progu wsparcia otrzymasz także upominki (nagrody) wymienione w pierwszych trzech progach!
115 zł miesięcznie
Wybierz 115 zł
7 dostępnych miejsc
#MecenasMiejskichPszczół

To niesamowite, jak ważne dla naszego życia są te małe owady - to, że decydujesz się je wspierać, na kolosalne znaczenie nie tylko dla nas, ale i dla całego ekosystemu.

Obejmujesz mecenat nad jednym z uli Miejskich Pszczół!

Dzięki Twojemu wsparciu będziemy mogli dalej udowadniać, że pszczoła - dziko żyjąca i miodna - w mieście może czuć się świetnie. Codzienna praca opiekuna pszczół to moc zajęć, które realizujemy, by pszczoły były zdrowe, silne i mogły służyć nam wszystkim poprzez zapylanie roślin.

Jako mecenas ula otrzymasz od nas tabliczkę z podziękowaniami bezpośrednio na ulu, a raz na 3 miesiące wyślemy Ci słoiczek wyjątkowego świeżego miejskiego miodu!

W ramach tego progu wsparcia otrzymasz także upominki (nagrody) wymienione w pierwszych trzech progach!
130 zł miesięcznie
Wybierz 130 zł
5 dostępnych miejsc
#AmbasadorGrzędy

Miejskie Kurki czterysta metrów od Sejmu RP? Dlaczego nie!

Nasze kurki są bardzo przyjazne i towarzyskie, w ciepłe dni możecie spotkać je na trawniku naszego jazdowskiego ogrodu. Dzięki Twojemu wsparciu będziemy mogli zapewnić im komfortowe, spokojne życie. Podziękujemy Ci za to niesamowite wsparcie tabliczką imienną bezpośrednio przy wejściu do naszego przydomkowego kurnika!

Za 3 miesięczne wsparcie naszych kurek dostaniesz od nas 2 wyjatkowe miejskie jajka :)

W ramach tego progu wsparcia otrzymasz także upominki (nagrody) wymienione w pierwszych trzech progach!

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Państwomiasto w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Państwomiasto mieści się w domku fińskim przy ul. Jazdów 3/12 i służy wszystkim tym, którzy żywo interesują się otaczającym ich światem i chcą go pozytywnie zmieniać. To przestrzeń do działania, z której możecie nieustannie korzystać - zarówno jako uczestnicy, jak i twórcy wydarzeń.

Witaj w naszym domu i ogrodzie

fot. Agnieszka Chmura

Nazywamy się Agnieszka, Marta, Paweł, Wiktor i Krzysiek, jesteśmy częścią Państwomiasto i chcielibyśmy Cię zaprosić do współtworzenia wyjątkowego miejsca w centrum Warszawy.

Państwomiasto mieści się w domku fińskim przy ul. Jazdów 3/12 i służy wszystkim tym, którzy żywo interesują się otaczającym ich światem i chcą go pozytywnie zmieniać. To przestrzeń do działania, z której możecie nieustannie korzystać - zarówno jako uczestnicy, jak i twórcy wydarzeń.

fot. Agnieszka Chmura

Działając nieustannie od 2012 roku, stawiamy sobie za cel angażowanie warszawianek, warszawiaków, oraz gości odwiedzających stolicę w wydarzenia z dziedzin kultury i sztuki, edukacji, ekologii i aktywizmu społecznego, odbywające się w niebanalnym miejscu - na Osiedlu Jazdów, zielonej enklawie stołecznego Śródmieścia.

Do naszych inicjatyw należy promowanie życia blisko przyrody (nawet w mieście - tak powstały np. nasze pasieki Miejskie Pszczoły czy cykl spotkań dla rodzin z dziećmi Grunt to zabawa), ułatwianie kontaktu z kulturą i sztuką, wzmacnianie dialogu społecznego (udostępniamy naszą przestrzeń organizacjom i grupom nieformalnym) oraz poszukiwanie atrakcyjnych rozwiązań dla przestrzeni publicznych. Mamy status organizacji pozarządowej.

Nasze działania

Działamy na styku kultury, ekologii, aktywizacji społecznej i sztuki - dlatego nie sposób wymienić tu wszystkie nasze działania. Poznajcie jednak te flagowe, z których jesteśmy wyjątkowo dumni!

Miejskie Pszczoły

Miejskie Pszczoły to działania prowadzące do tego, aby miasto było miejscem przyjaznym dla pszczół - dziko żyjących oraz miodnych. Niektórzy mogą powiedzieć – szaleństwo – stawiać ule pełne pszczół w centrach miast i na dachach budynków. Powiedzą - miejsce dla dzikich zapylaczy jest nie w “pasie drogowym” tylko na wiejskiej łące. To jednak działa i wcale nie jest takie trudne. Pokazujemy jak to robić w praktyce, jak wspierać miejskie populacje owadów, jak projektować miasto, aby i dla nich było ono przyjaznym miejscem do życia. Zachęcamy innych do realnego wspierania pszczół czy opiekowania się nad własnymi. Uczymy także najmłodszych bezpiecznego obcowania z owadami.

Miejskie pszczoły to pomysł sprawdzony. W wielu miastach hodowla pszczół jest czymś niemal powszechnym, a w ostatnich latach jej popularność rośnie. Miasta uwzględniają ochronę owadów w strategiach i praktyce zarządzania terenami zielonymi. W ciągu ostatnich 3 lat liczba miejskich pszczelarzy w Londynie wzrosła niemal czterokrotnie. Dachy Nowego Jorku czy Sztokholmu pełne są uli – my popularyzujemy tę ideę w Warszawie.

 

fot. Marcin Górecki

fot. Wiktor Jędrzejewski

Miejskie Kurki

Większość z nas kojarzy kury jako zwierzęta wiejskie albo produkty na półkach sklepowych. Jednak kury to także zabawne, kontaktowe zwierzęta domowe, które na dodatek przez kilka lat swojego życia są zdolne do składania jaj.

Przydomowa hodowla kur to idealne hobby dla osób posiadających choćby mały ogródek. Chcemy popularyzować to ekologiczne rozwiązanie, ponieważ niesie ono szereg zalet – dla kur (doskonałe warunki życia, troskliwa opieka), jak i dla ludzi (nauka, odpoczynek i świeże jaja).

Tak, jak uczestnicy inicjatywy Miejskie Pszczoły doprowadzili do zmiany przepisów ws. hodowli pszczoły miodnej w Warszawie w 2014 roku, tak teraz chcemy działać wspólnie na rzecz dostosowania przepisów lokalnych do trzymania małych stad kur, na własny użytek oraz z zachowaniem najlepszych praktyk i szacunku dla sąsiadów. Chcemy te praktyki testować, pokazywać i edukować o nich.

fot. Agnieszka Chmura

Grunt To Zabawa - edukacja w naturze

Dzieci uczą się poprzez tworzenie relacji i odkrywają świat poprzez zabawę. Gdy dzieci angażują się w zabawę, mają możliwość rozwiązywania problemów, stosowania nowych umiejętności i wytrwania w trudnych chwilach, co wzmacnia ich umiejętności we wszystkich domenach rozwoju: poznawczej, społeczno-emocjonalnej, fizycznej i językowej. 

Dzieci uczą się najlepiej, gdy są aktywne umysłowo, społecznie interaktywne i tworzą istotne powiązania ze swoim życiem. Zresztą to samo dotyczy nas, dorosłych.

Nauka poprzez zabawę może odnosić się do dwóch rodzajów zabawy: zabawy swobodnej, w której dzieci same kontrolują wszystkie jej aspekty oraz zabawy z przewodnikiem, która wymaga pewnego poziomu wsparcia dorosłych. Oba te rodzaje są ważne i przeplatają się podczas naszych spotkań.

Nasz naturalny plac zabaw, zielony ogród oraz towarzyszące nam zwierzęta to doskonała baza edukacyjna. W każdy wiosenny, letni i jesienny weekend organizujemy otwarte spotkania, które dla najmłodszych stają się przygodą i okazją do nawiązania nowych znajomości, a dla rodziców i opiekunów – piknikiem bez opuszczania miasta. Organizujemy także pojedyncze i cykliczne warsztaty dla grup – prywatnych, żłobkowych, przedszkolnych i szkolnych.

fot. Adrian Todorczuk

Sztuka i Kultura

Nasz domek potrafi żyć także nocą, gdy pszczoły i kury spokojnie śpią, w ogrodzie w ciepłe wieczory rozbrzmiewa ambient - dźwięki natury, brzmienia imitujące i naśladujące las, szum wiatru, odgłosy miasta i wszystkie inne, jakie mogą nam się skojarzyć z relaksem i odpoczynkiem. Wydarzenia, w których będą mieli okazję wziąć udział nasi patroni, będą istnym zderzeniem obecnych niepokojów związanych z przebywaniem w domu i alienacją od reszty świata, jakim przede wszystkim jest natura i ludzie nas otaczający.

Wspieramy lokalnych artystów, twórców muzycznych i wizualnych, organizując w naszej przestrzeni spotkania przy ambiencie i wizualizacjach.

Tworzysz, znasz twórców, szukacie miejsca dla siebie? Ambient lubimy, ale pozostajemy otwarci na inne nurty i inne dyscypliny sztuki. W domku odbywają się także wernisaże i wystawy sztuki, próby sceniczne i muzyczne, warsztaty kreatywne

fot. Krzysztof Oleś

 

 

Państwomiasto
ul. Jazdów 3/12
00-467 Warszawa

KRS 0000101654
NIP 7781399436
REGON 634345308

Cele Autora

Utrzymanie domków Państwomiasto i Miejskie Pszczoły
  • 3 500 zł miesięcznie
  • 3 335 zł brakuje
4%
Tworzymy przestrzeń i społeczność otwarte dla wszystkich, którzy odwiedzają nasz jazdowski zakątek.

W kwocie 3500 zł zawierają się podstawowe koszty stałe, czynsze, opłaty za odbiór śmieci, wodę, prąd i ogrzewanie.
To minimum, do którego - biorąc pod uwagę specyfikę drewnianych domków fińskich - dochodzą często drobne naprawy i usprawnienia. Do tych często dokładamy z własnych kieszeni.

Osiągając założony cel patronacki, będziemy mogli skoncentrować się na działaniach rozwojowych, dzięki którym Wy - nasi przyjaciele i goście - będziecie czuli się u nas na Jazdowie jeszcze lepiej.
Utrzymanie naszych zwierząt
  • 5 000 zł miesięcznie
  • 4 835 zł brakuje
3%
Nasz ogród to przestrzeń przyjazna nie tylko ludziom, ale także - a może przede wszystkim - zwierzętom.

To dom Miejskich Pszczół, królika oraz kur rasy jedwabistej. Ta gromadka to nasze oczko w głowie i ich dobrostan jest dla nas priorytetem. Zwierzaki są pod stałą opieką weterynaryjną, a wiele zabiegów pielęgnacyjnych realizujemy samodzielnie, w oparciu o fachową literaturę (zapraszamy do lektury, książki są dostępne u nas w domku - najwięcej mamy o pszczołach).

Tylko w ostatnim czasie zmodernizowaliśmy naszą infrastrukturę tak, aby kurki miały do swojej dyspozycji wygodny i odpowiednio zabezpieczony kurnik. Planujemy także dostosowanie do ich ciekawskiej natury ogrodzenia oraz odświeżenie pasieki.

Te działania będą możliwe dzięki osiągnięciu progu 5000 zł.
Rozwój
  • 6 000 zł miesięcznie
  • 5 835 zł brakuje
2%
Osiągnięcie tego celu to dla nas wskoczenie na wyższy poziom działań rozwojowych.

Nie tylko utrzymujemy domki - ale także aktywnie inwestujemy w (zgodną z ich charakterem) modernizację oraz urozmaicony kalendarz wydarzeń. Dzięki wpływom na takim poziomie możemy nie tylko gościć, ale i wspierać finansowo twórców, artystów, aktywistów społecznych związanych z domkiem. Jesteśmy także w stanie wygospodarować niewielki budżet, który pozwoli nam zatrudnić na część etatu osobę wspierającą nas we współorganizacji wydarzeń.

Profesjonalizujemy naszą ofertę, dzięki czemu nasz otwarty domek codziennie ma dla Was coś do zaoferowania!

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Państwomiasto już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Radek Stanczewski
Radek Stanczewski
25 zł
Katarzyna Kuszyńska
Katarzyna Kuszyńska
25 zł
Agnieszka Chwastek
Agnieszka Chwastek
115 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.