paragrafwkieliszku.pl

W Patronite od 04.12.2018

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 770

Liczba Patronów: 996

Zostań Patronem
9 patronów
380 miesięcznie
9 960 łącznie
Paragrafwkieliszku.pl to blog prawniczo-rozrywkowy :) Od wielu lat mam wielką przyjemność rozwiązywać problemy prawne rynku alkoholi rzemieślniczych. Służę radą producentom, dystrybutorom i konsumentom polskich win, piw kraftowych, cydrów, miodów oraz innych przyjemności doczesnego świata :P

O Autorze

Jesteś miłośnikiem alkoholi rzemieślniczych? Oddajesz się swojej degustacyjnej pasji? Sprowadzasz albo sprzedajesz dobre trunki? Chcesz założyć winnicę w Polsce i produkować wino lub cydr? A może jesteś piwowarem domowym i marzysz o swoim własnym browarze?

Rynek napojów alkoholowych to niezwykle bogaty i szalenie przyjemny obszar aktywności ludzkiej :)  Niezależnie jednak od tego czy jesteś producentem, sprzedawcą czy też tylko konsumentem - otoczenie prawne tego specyficznego rynku potrafi niekiedy zupełnie pozbawić nas zapału i entuzjazmu. Napoje alkoholowe, na swoje i nasze nieszczęście, są jednocześnie produktami spożywczymi, akcyzowymi i używkami - co powoduje, że ich produkcja, sprzedaż a nawet samo spożywanie podlega daleko idącym ograniczeniom prawnym.

Prawdziwa pasja nie zna jednak ograniczeń :) Od blisko 5 lat, nazywany przeze mnie blogiem prawniczo-rozrywkowym - paragrafwkieliszku.pl, pomaga Wam realizować Wasze zainteresowania i prowadzić wymarzoną działalność w branży alkoholowej, odpowiadając na trudne pytania i wspierając Was w rozwiązywaniu skomplikowanych problemów prawno-alkoholowej natury. 

Ale paragrafwkieliszku.pl to nie tylko blogowe wpisy. Branża napojów rzemieślniczych rozwija się niezwykle szybko. Praktycznie każdego dnia mam przyjemność spotykać się z Wami podczas niezliczonych imprez branżowych a także odpowiadać na Wasze telefony i maile, starając się przy tym nieco uprościć Wasze życie. Pytania, które najczęściej mi zadajecie, stały się podwaliną do unikalnej  BAZY WIEDZY, nad którą wciąż, z Waszą pomocą, pracuję. Tak powstał portal poświęcony problemom prawnym rynku napojów alkoholowych - prawoalkoholowe.pl a wraz z nim ALERT PRAWNY, specjalny newsletter, w którym informuję Was o bieżących zmianach w prawie oraz upływających terminach urzędowych. 

Wiedza, którą zdobywam i którą dzielę się od lat w blogowych wpisach, materializuje się nie tylko w doskonałych polskich trunkach, wytworzonych dzięki talentom ich twórców i paragrafowym poradom ;) Pożyteczne treści znajdziecie także w czasopismach takich jak Czas Wina, Monitor Magazine czy Magazyn Winiarski, którego dział prawny mam przyjemność redagować od pierwszego numeru. Udzielałem się też gościnnie w Food Service czy money.pl. 

Nakładem wydawnictwa prowadzonego przez Fundację na Rzecz Promocji i Rozwoju Winiarstwa GALICJA VITIS, udało się też wydać dwutomowe vademecum, stanowiące zbiór wiedzy niezbędnej dla każdego, polskiego winiarza - "Winorośl i wino. Wiedza i praktyka". Waszej szczególnej uwadze polecam tom drugi, w którym znajdziecie rozdział poświęcony dziewiczej wręcz dziedzinie jaką jest prawo winiarskie! 

Wiedzę na temat prawa winiarskiego przekazuję Wam też w sposób zupełnie bezpośredni. Mam bowiem wielką przyjemność współpracować z licznymi organizacjami winiarskimi w naszym kraju a także je współtworzyć. Niekończącą się przygodę stanowią też wykłady prawnicze, które prowadzę w Podkarpackiej Akademii Wina

 

Paragrafwkieliszku.pl nie zamyka się jednak za biurkiem i nie ogranicza do telefonu i klawiatury komputera, typowym, prawniczym zwyczajem :P Paragraf prowadzi także rozliczne spotkania, szkolenia i wykłady, z których skorzystały już setki producentów i dystrybutorów napojów alkoholowych w naszym kraju. Jeśli podołam warunkom technicznym, już niebawem nagrania z tego typu wydarzeń będą dostępne dla naszych Patronów :)

Mam też nadzieję, że początkiem nowego roku, rozpoczniemy regularne spotkania tematyczne live stream na kanale YouTube, w którym możecie nieco lepiej poznać paragrafa PRZY KIELISZKU. Pozwoli to dostarczyć przydatne informacje znacznie szerszej publiczności :D Niezależnie od tego czy moja praca Cię interesuje i czy zdecydujesz się objąć ją swoim patronatem - dziękuję Ci, że dotarłeś aż tutaj :) Dziękuję, że jesteś z nami! 

Radosław Froń

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Winnica Magdalena
Winnica Magdalena
50 zł miesięcznie
Kamil Darulewski
Kamil Darulewski
50 zł miesięcznie
Michał Paszota
Michał Paszota
1 200 zł jednorazowo
Winnica Cassiopeia
Winnica Cassiopeia
30 zł miesięcznie
Małgorzata Piwowarczyk
Małgorzata Piwowarczyk
10 zł miesięcznie
AB
AB
150 zł jednorazowo