paragrafwkieliszku.pl

W Patronite od 04.12.2018

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1217

Liczba Patronów: 1298

Zostań Patronem
Kup na prezent
9 patronów
330 miesięcznie
20 920 łącznie
Paragrafwkieliszku.pl to blog prawniczo-rozrywkowy :) Od wielu lat mam wielką przyjemność rozwiązywać problemy prawne rynku alkoholi rzemieślniczych. Służę radą producentom, dystrybutorom i konsumentom polskich win, piw kraftowych, cydrów, miodów oraz innych przyjemności doczesnego świata :P

O Autorze

Jesteś miłośnikiem alkoholi rzemieślniczych? Oddajesz się swojej degustacyjnej pasji? Sprowadzasz albo sprzedajesz dobre trunki? Chcesz założyć winnicę w Polsce i produkować wino lub cydr? A może jesteś piwowarem domowym i marzysz o swoim własnym browarze?

Rynek napojów alkoholowych to niezwykle bogaty i szalenie przyjemny obszar aktywności ludzkiej :)  Niezależnie jednak od tego czy jesteś producentem, sprzedawcą czy też tylko konsumentem - otoczenie prawne tego specyficznego rynku potrafi niekiedy zupełnie pozbawić nas zapału i entuzjazmu. Napoje alkoholowe, na swoje i nasze nieszczęście, są jednocześnie produktami spożywczymi, akcyzowymi i używkami - co powoduje, że ich produkcja, sprzedaż a nawet samo spożywanie podlega daleko idącym ograniczeniom prawnym.

Prawdziwa pasja nie zna jednak ograniczeń :) Od blisko 5 lat, nazywany przeze mnie blogiem prawniczo-rozrywkowym - paragrafwkieliszku.pl, pomaga Wam realizować Wasze zainteresowania i prowadzić wymarzoną działalność w branży alkoholowej, odpowiadając na trudne pytania i wspierając Was w rozwiązywaniu skomplikowanych problemów prawno-alkoholowej natury. 

Ale paragrafwkieliszku.pl to nie tylko blogowe wpisy. Branża napojów rzemieślniczych rozwija się niezwykle szybko. Praktycznie każdego dnia mam przyjemność spotykać się z Wami podczas niezliczonych imprez branżowych a także odpowiadać na Wasze telefony i maile, starając się przy tym nieco uprościć Wasze życie. Pytania, które najczęściej mi zadajecie, stały się podwaliną do unikalnej  BAZY WIEDZY, nad którą wciąż, z Waszą pomocą, pracuję. Tak powstał portal poświęcony problemom prawnym rynku napojów alkoholowych - prawoalkoholowe.pl a wraz z nim ALERT PRAWNY, specjalny newsletter, w którym informuję Was o bieżących zmianach w prawie oraz upływających terminach urzędowych. 

Wiedza, którą zdobywam i którą dzielę się od lat w blogowych wpisach, materializuje się nie tylko w doskonałych polskich trunkach, wytworzonych dzięki talentom ich twórców i paragrafowym poradom ;) Pożyteczne treści znajdziecie także w czasopismach takich jak Czas Wina, Monitor Magazine czy Magazyn Winiarski, którego dział prawny mam przyjemność redagować od pierwszego numeru. Udzielałem się też gościnnie w Food Service czy money.pl. 

Nakładem wydawnictwa prowadzonego przez Fundację na Rzecz Promocji i Rozwoju Winiarstwa GALICJA VITIS, udało się też wydać dwutomowe vademecum, stanowiące zbiór wiedzy niezbędnej dla każdego, polskiego winiarza - "Winorośl i wino. Wiedza i praktyka". Waszej szczególnej uwadze polecam tom drugi, w którym znajdziecie rozdział poświęcony dziewiczej wręcz dziedzinie jaką jest prawo winiarskie! 

Wiedzę na temat prawa winiarskiego przekazuję Wam też w sposób zupełnie bezpośredni. Mam bowiem wielką przyjemność współpracować z licznymi organizacjami winiarskimi w naszym kraju a także je współtworzyć. Niekończącą się przygodę stanowią też wykłady prawnicze, które prowadzę w Podkarpackiej Akademii Wina

 

Paragrafwkieliszku.pl nie zamyka się jednak za biurkiem i nie ogranicza do telefonu i klawiatury komputera, typowym, prawniczym zwyczajem :P Paragraf prowadzi także rozliczne spotkania, szkolenia i wykłady, z których skorzystały już setki producentów i dystrybutorów napojów alkoholowych w naszym kraju. Jeśli podołam warunkom technicznym, już niebawem nagrania z tego typu wydarzeń będą dostępne dla naszych Patronów :)

Mam też nadzieję, że początkiem nowego roku, rozpoczniemy regularne spotkania tematyczne live stream na kanale YouTube, w którym możecie nieco lepiej poznać paragrafa PRZY KIELISZKU. Pozwoli to dostarczyć przydatne informacje znacznie szerszej publiczności :D Niezależnie od tego czy moja praca Cię interesuje i czy zdecydujesz się objąć ją swoim patronatem - dziękuję Ci, że dotarłeś aż tutaj :) Dziękuję, że jesteś z nami! 

Radosław Froń

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Krzysztof  Jarociński
Krzysztof Jarociński
Próg: 30 zł
Winnica Cassiopeia
Winnica Cassiopeia
Próg: 30 zł
Winnica Magdalena
Winnica Magdalena
Próg: 50 zł
Adam Czaplewski
Adam Czaplewski
Próg: 50 zł
Małgorzata Piwowarczyk
Małgorzata Piwowarczyk
Próg: 10 zł