Avatar użytkownika

paragrafwkieliszku.pl

7
patronów
320 
miesięcznie
25 390 
łącznie
7
patronów
320 zł 25 390 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Klikasz i stajesz się oficjalnym Patronem tworzącej się na naszych oczach i przy naszym wspólnym udziale dziedziny prawa! Brzmi dobrze? Będziesz jeszcze o tym wnukom opowiadać! :P Staniesz się też członkiem naszej społeczności i uzyskasz dostęp do zamkniętej grupy dyskusyjnej, gdzie będziemy rozmawiać o problemach ale i szansach polskiego prawa alkoholowego :)
15 zł miesięcznie
Mała rzecz a cieszy :D Będzie bowiem jak znalazł na kieliszek dobrego, polskiego wina lub kufel kraftowego piwa :) Patroni, którzy zdecydują się wesprzeć paragrafa taką kwotą, otrzymają jednak coś więcej niż moją wdzięczność i dostęp do zamkniętej grupy dyskusyjnej. Otrzymacie też specjalne podziękowanie na liście patronów, opublikowanej oczywiście na blogowych stronach.
30 zł miesięcznie
To już nie przelewki! Zasługujesz zatem na coś specjalnego. Jak zapewne wiesz, tworzę też bazę wiedzy w portalu prawoalkoholowe.pl, gdzie w krótkiej lecz rzeczowej formie, odpowiadam na pytania nękające branżę alkoholową. Co do zasady sam wybieram pytania, na które udzielam odpowiedzi... ale dla Ciebie zrobię wyjątek i z radością opublikuję zagadnienia podesłane przez Ciebie (wraz z odpowiedzią oczywiście :P). Naturalnie otrzymasz też wszystkie bonusy o których pisałem wcześniej.
50 zł miesięcznie
Zaczyna się robić poważnie. Starczy już wszak na całą butelkę ;) Takie wsparcie oznacza, że uważasz moją pracę za naprawdę ważną. W podzięce, poza bonusami o których już wiesz, będziesz mógł dopisać do swoich akt, także współudział przy tworzeniu bloga. Z wielką radością przyjmę raz na kwartał, Twoją propozycję, mniej lub bardziej prawniczo-alkoholowego tematu, z którym postaram się rozliczyć w blogowym wpisie ze specjalną dedykacją dla Ciebie :) Otrzymasz także dostęp do materiałów, które nie będą szerzej rozpowszechniane - zamkniętych webinarów, e-booków, opracowań, specjalnych alertów prawnych.
100 zł miesięcznie
Dzięki Tobie będziemy mogli naprawiać świat! :D Twoje wsparcie pozwoli bowiem na realizację nowych, ambitnych projektów. Zapewne jesteś profesjonalistą, zatem docenisz możliwość konsultacji mailowych lub telefonicznych, gdy będziesz potrzebował mojej rady. Jeśli będzie Ci po drodze możesz też wyciągnąć mnie na rozmowę przy kieliszku :P Do pełni szczęścia, w zakładce z podziękowaniami dla Patronów, znajdzie się też miejsce na Twoje logo :)
500 zł miesięcznie
To specjalna propozycja dla organizacji pozarządowych, takich jak STOWARZYSZENIA czy FUNDACJE, które zrzeszają producentów, dystrybutorów lub konsumentów napojów alkoholowych ;) Organizacja, która zechce wspierać mój Projekt taką kwotą (poza znanymi Wam już bonusami) otrzyma pomoc prawną w kwestiach związanych z codziennymi obowiązkami a także nieograniczone prawo do zadawania pytań w zakresie prawa alkoholowego :) Raz do roku przeprowadzę też dla Was i Waszych członków, szkolenie na dowolnie wybrany temat, pozostający w zakresie naszych zainteresowań i moich kompetencji. W ramach dodatkowego podziękowania otrzymacie też logo w zakładce Patroni oraz dedykowany wpis (lub film) poświęcony Waszej organizacji, w którym przybliżymy szerszej publiczności Wasze cele i działalność :) Wystarczy jedno kliknięcie! Jeszcze nigdy mała skrzynka wina miesięcznie, nie rozwiązywała tak wielu problemów :P

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora paragrafwkieliszku.pl w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Paragrafwkieliszku.pl to blog prawniczo-rozrywkowy :) Od wielu lat mam wielką przyjemność rozwiązywać problemy prawne rynku alkoholi rzemieślniczych. Służę radą producentom, dystrybutorom i konsumentom polskich win, piw kraftowych, cydrów, miodów oraz innych przyjemności doczesnego świata :P

Jesteś miłośnikiem alkoholi rzemieślniczych? Oddajesz się swojej degustacyjnej pasji? Sprowadzasz albo sprzedajesz dobre trunki? Chcesz założyć winnicę w Polsce i produkować wino lub cydr? A może jesteś piwowarem domowym i marzysz o swoim własnym browarze?

Rynek napojów alkoholowych to niezwykle bogaty i szalenie przyjemny obszar aktywności ludzkiej :)  Niezależnie jednak od tego czy jesteś producentem, sprzedawcą czy też tylko konsumentem - otoczenie prawne tego specyficznego rynku potrafi niekiedy zupełnie pozbawić nas zapału i entuzjazmu. Napoje alkoholowe, na swoje i nasze nieszczęście, są jednocześnie produktami spożywczymi, akcyzowymi i używkami - co powoduje, że ich produkcja, sprzedaż a nawet samo spożywanie podlega daleko idącym ograniczeniom prawnym.

Prawdziwa pasja nie zna jednak ograniczeń :) Od blisko 5 lat, nazywany przeze mnie blogiem prawniczo-rozrywkowym - paragrafwkieliszku.pl, pomaga Wam realizować Wasze zainteresowania i prowadzić wymarzoną działalność w branży alkoholowej, odpowiadając na trudne pytania i wspierając Was w rozwiązywaniu skomplikowanych problemów prawno-alkoholowej natury. 

Ale paragrafwkieliszku.pl to nie tylko blogowe wpisy. Branża napojów rzemieślniczych rozwija się niezwykle szybko. Praktycznie każdego dnia mam przyjemność spotykać się z Wami podczas niezliczonych imprez branżowych a także odpowiadać na Wasze telefony i maile, starając się przy tym nieco uprościć Wasze życie. Pytania, które najczęściej mi zadajecie, stały się podwaliną do unikalnej  BAZY WIEDZY, nad którą wciąż, z Waszą pomocą, pracuję. Tak powstał portal poświęcony problemom prawnym rynku napojów alkoholowych - prawoalkoholowe.pl a wraz z nim ALERT PRAWNY, specjalny newsletter, w którym informuję Was o bieżących zmianach w prawie oraz upływających terminach urzędowych. 

Wiedza, którą zdobywam i którą dzielę się od lat w blogowych wpisach, materializuje się nie tylko w doskonałych polskich trunkach, wytworzonych dzięki talentom ich twórców i paragrafowym poradom ;) Pożyteczne treści znajdziecie także w czasopismach takich jak Czas Wina, Monitor Magazine czy Magazyn Winiarski, którego dział prawny mam przyjemność redagować od pierwszego numeru. Udzielałem się też gościnnie w Food Service czy money.pl. 

Nakładem wydawnictwa prowadzonego przez Fundację na Rzecz Promocji i Rozwoju Winiarstwa GALICJA VITIS, udało się też wydać dwutomowe vademecum, stanowiące zbiór wiedzy niezbędnej dla każdego, polskiego winiarza - "Winorośl i wino. Wiedza i praktyka". Waszej szczególnej uwadze polecam tom drugi, w którym znajdziecie rozdział poświęcony dziewiczej wręcz dziedzinie jaką jest prawo winiarskie! 

Wiedzę na temat prawa winiarskiego przekazuję Wam też w sposób zupełnie bezpośredni. Mam bowiem wielką przyjemność współpracować z licznymi organizacjami winiarskimi w naszym kraju a także je współtworzyć. Niekończącą się przygodę stanowią też wykłady prawnicze, które prowadzę w Podkarpackiej Akademii Wina

 

Paragrafwkieliszku.pl nie zamyka się jednak za biurkiem i nie ogranicza do telefonu i klawiatury komputera, typowym, prawniczym zwyczajem :P Paragraf prowadzi także rozliczne spotkania, szkolenia i wykłady, z których skorzystały już setki producentów i dystrybutorów napojów alkoholowych w naszym kraju. Jeśli podołam warunkom technicznym, już niebawem nagrania z tego typu wydarzeń będą dostępne dla naszych Patronów :)

Mam też nadzieję, że początkiem nowego roku, rozpoczniemy regularne spotkania tematyczne live stream na kanale YouTube, w którym możecie nieco lepiej poznać paragrafa PRZY KIELISZKU. Pozwoli to dostarczyć przydatne informacje znacznie szerszej publiczności :D Niezależnie od tego czy moja praca Cię interesuje i czy zdecydujesz się objąć ją swoim patronatem - dziękuję Ci, że dotarłeś aż tutaj :) Dziękuję, że jesteś z nami! 

Radosław Froń

 

 

Słuchaj w Patronite Audio!

Słuchaj paragrafwkieliszku.pl w aplikacji Patronite Audio.
Pobierz aplikację na swój telefon lub słuchaj w przeglądarce.

Słuchaj

Cele Autora

COMIESIĘCZNY LIVE Z PARAGRAFEM
  • 1 500 zł miesięcznie
  • 1 180 zł brakuje
21%
Liczba pytań, które od Was dostaję potwierdza, iż ilość rzetelnej wiedzy prawniczej w dziedzinie rynku alkoholi rzemieślniczych jest nieproporcjonalnie mała w stosunku do dynamicznego rozwoju Waszych przedsięwzięć w tym zakresie. Specjalnie dla Was powstał początkiem tego roku portal informacyjny - prawoalkoholowe.pl - gdzie znajdziecie odpowiedzi na najczęstsze pytania, które mi zadajecie lub zadać w mojej ocenie, możecie :P Idziemy jednak dalej!

Chciałbym abyśmy raz w miesiącu, mogli się spotykać na kanale YouTube prowadzonym przez paragrafa i w formie otwartego szkolenia mogli zapoznawać się z wybraną problematyką, pilnymi kwestiami nękającymi rynek i zwyczajnie odpowiadać na Wasze, zadawane na żywo, pytania. Nie wykluczam też, że jeśli się rozkręcimy spotkania takie mogą stać się częstsze ;)

Przygotowanie tego wymaga jednak pewnych zabiegów technicznych i jak zwykle, niepoliczalnej ilości czasu. Zapraszam do Wsparcia naszej wspólnej inicjatywy :)
POSZERZANIE HORYZONTÓW :)
  • 3 500 zł miesięcznie
  • 3 180 zł brakuje
9%
Paragrafwkieliszku.pl jest z Wami od blisko 5 lat. Od tego czasu udało się przygotować dla Was już prawie 200 wpisów, poświęconych codziennym problemom związanym z handlem, produkcją a także konsumpcją napojów alkoholowych i rozwiązać wiele problemów oraz wątpliwości, przed jakimi stają codziennie producenci, importerzy czy restauratorzy.

Patrząc wstecz na wykonaną dotąd pracę, muszę jednak przyznać, iż tylko jeden obszar alkoholowego rynku był mi zawsze szczególnie bliski. Polskie wino zajmuje w moim życiu wyjątkowe miejsce co znajduje odzwierciedlenie w blogowych wpisach. Także wsparcie dla heroicznych niekiedy wysiłków pionierów polskiego winiarstwa było dla mnie szczególnie ważne.

Coraz częściej dostaję od Was jednak pytania o nalewki, cydry, miody pitne czy whisky - napoje, które bardzo cenię, których świat staram się poznawać i eksplorować, przy produkcji i sprzedaży których Wam doradzam, które wreszcie z przyjemnością konsumuję a nawet popełniam, domowym sposobem, w wolnych chwilach :)

Choć staram się pisać o najciekawszych wątkach i problemach wszystkich rynków alkoholowych, przyznaję, że mogłem Was, cydrowników, miodosytników, nalewkarzy czy gorzelników nieco zaniedbać :) Mój kolejny cel to zatem eksploracja nowych dziedzin alkoholowego rynku i regularne dzielenie się z Wami swoimi przemyśleniami, w moich blogowych wpisach.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora paragrafwkieliszku.pl już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Adam Czaplewski
Adam Czaplewski
50 zł
Małgorzata Piwowarczyk
Małgorzata Piwowarczyk
10 zł
Bożena Dudek
Bożena Dudek
50 zł
Krzysztof  Jarociński
Krzysztof Jarociński
30 zł
Winnica Cassiopeia
Winnica Cassiopeia
30 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.