Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Ada Włoch w formie kuponu podarunkowego.
Zobacz jak działają kuponyWitajcie Kochani! Zajmuję się zawodowo papugami - temat ciekawy, egzotyczny, a przy okazji na czasie - dlaczego? Już prawie w każdym większym mieście można nabyć papugi i to nie tylko popularne papużki faliste czy nimfy. Duże, egzotyczne papugi towarzyszą nam już na co dzień. Niestety wiedza na temat dobrostanu czy pielęgnacji, a także żywienia papug jest na bardzo niskim poziomie. Stąd moja praca polega na pomocy, konsultacjach i doradztwie. “Papugi na kozetce” to ciekawy temat, ponieważ papugi tak jak ludzie mogą cierpieć na zaburzenia behawioralne, depresję, mogą się również okaleczać czy odmawiać spożywania pokarmu. Nawet leki przeciwdepresyjne stosowane w psychiatrii pojawiają się w na papuzich konsultacjach. Można by powiedzieć, że jestem papuzim psychologiem i pomagam opiekunom papug znaleźć wspólny język z ich pierzakami.
Sami prowadzimy stadko 6 papug, wszystkie to adopciaki, z czego najstarszy jest w moim wieku, bowiem ma już ponad 30 lat! W naszym stadzie żyją 2 afrykanki Kajko oraz Kokosz (szaleni bracia), trzy piony - piona niebieskogłowa Arya oraz Figa i piona brązowoskrzydła Fiona oraz nasz gwiazdor Karolek, żako kongijskie.
Staramy się pojawiać w mediach społecznościowych by szerzyć edukację na temat papug. Towarzyszyliśmy kobiecie z ptakiem w Mam Talent, dwukrotnie byliśmy gośćmi Pytanie na Śniadanie, raz udzielaliśmy wywiadu na temat papuzich aktorów w TV. Ostatnio byliśmy na audycji w Radiowej Czwórce oraz w lokalnej gazecie Kociewskiej. Udzielamy wywiadów, głosimy wiedzę na temat utrzymania papug w niewoli.
Wydałam dwie książki - Akademia Parrot Planet: Poradnik Papuziarza oraz Akademia Parrot Planet: Papuzia Kuchnia #szama. Bierzemy udział w różnych targach zoologicznych (Zoo Festiwal Gdańsk) czy konwentach, gdzie prowadzimy prezentacje edukacyjne wraz z naszymi pierzakami. Pomagamy również w adopcjach papug w całej Polsce - dużym papugom naprawdę ciężko znaleźć dom, szczególnie, gdy otrzymuje łatkę “agresywnego”. W papuzich adopcjach pomagam za darmo, w swoim wolnym czasie - wszystko z miłości do tych zwierząt, które w 2017 roku pojawiły się nagle w moim życiu i skradły moje serce.
Jesteśmy otwarci, pozytywnie zakręceni a przy okazji kamera nas uwielbia. Opowiadamy o papugach, ponieważ jest to rosnący problem - coraz więcej papug szuka domów, zostaje wydanych do adopcji, ponieważ są traktowane jako “agresywne, złośliwe czy wredne” - to są często łatki nadawane przez opiekunów, którzy nie rozumieją mowy ciała papug. Ptaki mogą żyć nawet 60 czy 80 lat, przeciętna papuga zmienia dom 6-7 razy. Można inaczej. Z papugami można stworzyć wspaniałe, ciekawe i pozytywne relacje. Pokazujemy jak to zrobić - edukujemy i wspieramy Papuziarzy w całej Polsce. Prowadzimy grupę na Facebooku "Papuziarze & Projekt Ptasia Edukacja" gdzie możecie znaleźć Papuziarzy z całej Polski - dzielimy się na grupie pomysłami na posiłki, aranżacjami placów zabaw czy po prostu dzielimy się szczęściem i radością jakie daje życie z tymi niezwykłymi istotami.
Moja edukacja związana jest z biologią, fizjologią i medycyną weterynaryjną. Na ten moment skończyłam studia magisterskie na kierunku biologia medyczna (fizjologia zwierząt i człowieka) - rok 2019. Byłam jednym z najlepszych studentów na roku, prowadziłam koło naukowe i wiele warsztatów na Nocy Biologów. Studia to za mało, więc dwa lata później podjęłam się edukacji na technika weterynarii - ukończyłam je z bardzo dobrymi wynikami. Jednak i to było dla mnie za mało, więc niedługo później ukończyłam studia podyplomowe na kierunku zoopsychologia. Jestem również członkiem World Parrot Trust oraz IAABC oraz Avian Behavior International. Na bieżąco biorę udział w kursach doszkalających, edukuję się, kupuję książki i biorę udział w wielu webinarach.
W Polsce niestety jest bardzo niski poziom edukacji, dlatego wszelkie szkolenia czy kursy robię w języku angielskim. Niestety również koszt tych kursów to kwoty w dolarach bądź euro - stąd pomysł założenia patronite - wielu z Was proponowało mi kawę w zamian za pomoc, której udzielam, jednak nie pijam kawy, a każdy grosz, który tu wpadnie pójdzie na dalszą moją edukację i rozwój. Dlatego jeśli chcesz wesprzeć moją pracę, będzie mi niezmiernie miło!
Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.